Reagimi i zëdhënëses së PD, Mirela Karabina:

 

TURP!

Socialistët, në hall të madh me drejtësinë, vazhdojnë

të përdorin Sekretarin e Shtetit, Z. Blinken, për të justifikuar faktin që Edi Rama ka korruptuar ish-drejtuesin e FBI-së për të goditur nominalisht Lulzim Bashën dhe Partinë Demokratike që të mos vijnë në pushtet.

Goditje e rëndë ndaj demokracisë dhe pengim i rrotacionit politik!

 

Por fatmirësisht!

Drejtësia amerikane ka folur, ka dënuar McGonigal për lidhjet me Edi Ramën, ndërsa këta kërkojnë ta bëjnë pis dhe Sekretarin e Shtetit për të mbuluar aferat e tyre korruptive!