Category Archives: Lajmi fundit

31 Tet
0

Paloka:Largimet nga opozita nuk dëmtojnë asnjëherë opozitën, por ate që ikën

Reagim i kryetarit te Grupit te PD, Edi Paloka për largimin e deputetit Gjovalin Kadeli: Largimet nga opozita drejt qeverisë  nuk dëmtojnë asnjëherë opozitën, e cila nga vetë emri që ka është kategori e pakicës. Dëmtojnë vetëm atë që ikën. ...

Read More
31 Tet
0

Kryetari Basha pret në takim Zv/ndihmës – Sekretarin e Shtetit të SHBA-së z.Hoyt Brian Yee

Kryetari i opozitës, z. Lulzim Basha priti në një takim Zv/ndihmës – Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për çështjet europiane dhe euro-aziatike, z. Hoyt Brian Yee. Z. Basha i shprehu ndihmës – Sekretarit Yee, mirënjohjen për mbështetjen dhe ndihmën e ...

Read More
31 Tet
0

Rushaj: Crown Agents, në listat e zeza, e përjashtuar nga Banka Botërore për mashtrim

Prej ditesh, opinioni publik eshte vene ne dijeni te nje vendimi qe Qeveria shqiptare ka marre, jo vetem per doganat, por per ekonomine ne teresi. Prej ditesh opinioni publik kerkon te informohet se cfare ka ndodhur, por gjen vetem nje ...

Read More
31 Tet
0

Bylykbashi: Qeveria presion mbi punonjësit e administratës, thirrje të denoncojnë shkeljet

Deklarata e plotë e deputetit të PD-së, Oerd Bylykbashi: Një muaj pasi shkelmoi konsensusin për ligjin e Nëpunësit Civil me aktin normative antikushtetues, qeveria ka intensifikuar me egërsi fushatën e presionit dhe spastrimeve mbi punonjësit e administratës. Ditë për ditë, ...

Read More
31 Tet
0

Emërimet në polici, Ristani: Ripërsërisim, nuk kanë shkollimin përkatës, janë militantë të PS-së

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Arben Ristani: Partia Demokratike, në mënyrë të përsëritur, me qëllim që të ngulisë mirë në mëndjen e çdo shqiptari, denoncon fuqimisht shkeljet e ligjit në emërimet në Policinë e Shtetit dhe vendosjen ...

Read More
31 Tet
0

Basha: Paligjshmëria e maxhorancës po kërcënon stabilitetin e vendit

Fjala e plotë e Kryetarit të PD, z Lulzim Basha: Të nderuar deputetë, Para së gjithash dëshiroj t’ju shpreh përgëzimet e mia më të thella për diskutimet tuaja në  foltoren e Kuvendit gjatë  seancës së debatit për Aktin Normativ të ...

Read More
31 Tet
0

Basha takon Kukan: Opozita gjithçka për hapjen e negociatave

Kryetari i opozitës, z. Lulzim Basha priti në një takim delegacionin e Parlamentit Europian, për marrëdhëniet me Shqipërinë, të kryesuar nga Eduard Kukan. Zoti Basha ka falënderuar euro-deputetët për mbështetjen që i kanë dhënë Shqipërisë, në rrugën e saj të ...

Read More
31 Tet
0

Vorpsi: Cili është roli i vëllait të Kryeministrit në vizitat e delegacioneve zyrtare?

Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Dy ditë më parë, Partia Demokratike ngriti shqetësimin për praninë e vëllait të Kryeministrit, Olsi Rama në një delegacion zyrtar në Izrael. Pyetjet që bëri Partia Demokratike janë pyetjet e ...

Read More
31 Tet
0

Vorpsi: Cili është roli i vëllait të Ramës në ekzekutivin shqiptar? Kryeministri të jetë transparent

Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Një delegacion me përfaqësues të biznesit shqiptar, ku bënin pjesë dhe zv/Kryeministri dhe Ministri i Bujqësisë, si dhe vëllai i Kryeministrit Rama, ka vizituar së fundmi Izraelin. Duke i vlerësuar ...

Read More
31 Tet
0

Bardhi: Askush nuk pret më që Kryeministri të tregojë respekt për pasurinë shpirtërore të vendit

Silvi Bardhi, deklarata për media: Me ndryshimet në arkivën qëndrore të shtetit, Kryeministri Edi Rama ka arshivuar një herë e mirë standartet kulturore, propagandën e tij për meritokracinë, dhe premtimet e tij për cilësi në qeverisje. Askush nuk pret më ...

Read More