Tags: "Endri Hasa"

08 Qer
0

“Investojmë në Start Up”, Hasa për programin e PD: Me 4 kampuse të inovacionit të trajnuar, përgatisim 25 mijë të rinj për tregun e punës me një pagë prej 2 mijë eurosh

Investimet në Star Up për të rinjtë është një nga pikat e programit të PD. Në një intervistë për mediat, Sekretari Ekzekutiv për Burimet Njerëzore dhe Koordinimin Dixhital, Endri Hasa, foli për këtë pjesë të programit ku tha se parashikohet ...

Read More
04 Qer
0

“U heqim qytetarëve taksën më të rëndë, korrupsionin e Ramës”/ Hasa: Programi i PD i mirëstudiuar, krijon mirëqënie për familjet shqiptare

Sekretari ekzekutiv për burimet njerëzore dhe koordinimin dixhital në PD, Endri Hasa, në një intervistë për mediat ka folur për programin e PD i cili parashikon heqjen e taksës më të rëndë që kanë sot shqiptarët, që është korrupsioni i ...

Read More
01 Qer
0

“Ekonomia e dijes”/ Endri Hasa: PD gati projektin më të madh dhe transofrmues që do ndryshojë totalisht ekonominë shqiptare duke çelur një horizont të ri për rininë

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”. Endri Hasa, Sekretari për Burimet njerëzore dhe Koordinimin Dixhital: Partia Demokratike do ta shndërrojë Shqipërinë në një vend ku ...

Read More
23 Shk
0

Sekretari për burimet njerëzore dhe koordinimin dixhital në PD, Endri Hasa: Bllokimi i firmës elektronike në e-Albania, ka paralizuar punën e qytetarëve, mjekëve, QKB, kadastrave, arkitektëve dhe inxhinierëve

  DEKLARATA E SEKRETARIT EKZEKUTIV PËR BURIMET NJEREZORE DHE KOORDINIMIN DIXHITAL DHE ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, ENDRI HASA Përshëndetje të nderuar qytetar! Jemi këtu për denoncuar paralizimin e plotë të shërbimeve më të rëndësishme elektronike për qytetarët. Bllokimi dhe ...

Read More
13 Nën
0

Sekretari i Burimeve Njerëzore në PD, Endri Hasa i prezanton emigrantëve shqiptarë në Greqi nismën e PD: T’u kthejmë votën, një drejtë e mohuar për shqiptarët që jetojnë jashtë

Sekretari i burimeve njerëzore në PD, Endri Hasa, ka zhvilluar një takim me emigrantë shqiptarë në Greqi. Hasa u ka shpjeguar propozimin e Partisë Demokratike për votën e diasporës, i cili u kthen te gjithë emigrantëve shqiptarë, të drejtën e ...

Read More
17 Sht
0

Endri Hasa përgënjeshtron lajmin: Gazment Bardhi nuk është hequr nga asnjë grup whatssapp-i, thjesht nuk ka asnjë funkasion në PD

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Endri Hasa ka përgënjeshtruar lajmin e qarkullur ditën e sotme në media, ku akuzohej se ka hequr nga grupi i whatsapp-it të Grupit Parlamentar të PD, njoftimin e deputetit Gazment Bardhi. Në një reagim ...

Read More
13 Sht
0

Anëtari i Kryesisë së PD, Endri Hasa: Marionetat e Berishës nëpër media kanë 24 orë që shpifin dhe sajojnë lloj e soj marrëzirash për detyrën me të cilën e ngarkoi Bashën Këshilli i Europës

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Endri Hasa shprehet se marionetat e Berishës nëpër media kanë 24 orë që shpifin dhe sajojnë lloj e soj marrëzirash për detyrën me të cilën e ngarkoi Bashën Këshilli i Europës, që tregon edhe ...

Read More
02 Sht
0

Kuvendi Kombëtar i PD, Endri Hasa: Sot fillon një politikë që projekton Shqipërinë e së ardhmes, larg politikës së vjetër të 30 viteve tranzicion

Fjala e anëtarit të Kryesisë së PD, Endri Hasa në Kuvendin Kombëtar:   Të dashur demokrate dhe demokratë! Të dashur qëndrestarë, të kohërave më të vështira që ka kaluar Partia Demokratike! Të dashur të rinj dhe të reja, brezi i ...

Read More
27 Kor
0

Endri Hasa: PD është partia e njerëzve të lirë që mbajnë kokën lartë

Anëtari i Kryesisë, Endri Hasa, në një postim në Facebook ka shpërndarë një foto nga takimi i kandidatëve për kryetar të PD me demokratët e degës nr. 7 në Tiranë. Hasa shkruan se Partia Demokratike e Shqipërisë është partia e ...

Read More
16 Maj
0

Endri Hasa: Bërja me pagesë e autostradës Tiranë-Durrës është projekt korruptiv, me fitues të paracaktuar nga qeveria në ikje.

  Bërja me pagesë e autostradës Tiranë-Durrës është projekt korruptiv, me fitues të paracaktuar nga qeveria në ikje. Në qeverisjen e Partisë Demokratike autostrada Tiranë – Durrës do të mbetet një rrugë kalimi pa pagesë. Në vend që të paguajë ...

Read More
12