Tags: "Lefter Geshtenja"

08 Sht
0

“421 nxënës do mungojnë këtë vit”, Lefter Gështenja: Emigrimi po zbraz bankat e shkollave të Librazhdit, Prrenjasit, Gramshit dhe gjithë qarku i Elbasanit

Librazhdi, Prrenjasi, Gramshi dhe gjithë qarku i Elbasanit  do kenë më pak nxënës në bankat e shkollave, është shqetësimi që ka ngritur deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja. Me anë të postimi në Facebook, Gështenja gjithashtu thotë se emigrimi po ...

Read More
26 Gus
0

Djegia në ambient e mbetjeve në Elbasan, deputeti Lefter Gështenja ironizon: Më në fund inceneratori u ndez!

Për djegien e mbetjeve në fushë të hapur në Elbasan ka reaguar edhe deputeti i PD, Lefter Gështenja. Në një postim në Facebook, Gështenja shkruan me ironi se “inceneratori më në fund u ndez”. Ai më tej thotë se Inceneratori ...

Read More
11 Gus
0

“Mbetjet në Tiranë janë rrugëve”, Gështenja: Aferës së inceneratorëve duhet t’i shkohet deri në fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja, në një postim në Facebook shkruan se situta e plehrave dhe mbetjeve nuk u zgjidh prej 8 vitesh nga bashkia dhe as prej 10 vitesh nga qeveria. Gështenja shprehet se mbetjet në Tiranë janë ...

Read More
08 Gus
0

Kulla pas TOB, Gështenja: Tirana kaotike po e zhvlerëson pronën, njerëzve po u zihet hapësira dhe dielli nga ndërtimet pa plan

Deputeti demokrat, Lefter Gështenja shprehet se kullat në Tiranë meritojnë një debat tjetër më shumë se kaq. Sipas tij, çështja krzesore është nëse këo kulla janë dhënë në përputhje me ligjin, janë dhënë me transparencë, apo nëse kanë apo jo ...

Read More
08 Gus
0

Lefter Gështenja: Fermerët janë me borxhe, nuk po mbyllin dot vitin

Deputeti i Patisë Demokratike, Lefter Gështenja, thotë se fermerët janë në borxhe, nuk po mbzllin dot vitin. Për këtë, deputeti demokrat ka sjell edhe rastin e një fermeri në Fushë Studen të Librazhdit, ku për të mbjellja e grurit kishte ...

Read More
01 Gus
0

SPAK sekuestroi inceneratorin e Tiranës, Gështenja: Prokurorët duhen inkurajuar

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja, shprehet se sekuestrimi i inceneratorit të Tiranës nga SPAK është dëshmi se kjo dosje korruptive do djegë qeverinë. Në një postim në Facebook, Gështenja shkruan se prokurorët duhen inkurajuar që çdokush që ka firmosur ...

Read More
27 Kor
0

Raporti i DASH/ Gështenja: Më i ashpri si asnjëherë më parë

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja, ka reaguar në lidhje me raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit. Gështenja shprehet partneri ynë strategjik pranon se korrupsioni po e vret Shqipërinë, ku të rinjtë po largohen, biznesit i vihen gjoba nga pushteti, ...

Read More
18 Kor
0

Paradoksi me ligjin për armët, Gështenja: Kush është personi afër qeverisë që do të liçensohet për këtë biznes?

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja, në një postim në ‘Facebook’ shkruan se ditën e djeshme, qeveria ka çuar për miratim në Komisionin e Sigurisë ligjin për armëg. Gështenja shprehet se ky veprim është në kundërsht me çdo rregull, ndërsa ...

Read More
14 Kor
0

“Koha i dha të drejtë PD-së”, Gështenja: 430 mln euro është afera më e madhe korruptive e inceneratorëve

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja, në fjalën e tij ditën e djeshme në parlament, u shpreh se 430 milion euro është afera me e madhe korruptive e inceneratorëve me ideimin, dijeninë dhe mbështetjen e kësaj qeverie. Gështenja shprehet se ...

Read More