Tags: "mesazh"

23 Maj
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-ambasadorit të Gjermanisë më vendin tonë, Peter Zingraf

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-ambasadorit të Gjermanisë më vendin tonë, Peter Zingraf. Në rrjetin social X, Basha shkruan se emri i ingraf do të jetë pjesë e panteonit të miqve të Shqipërisë ...

Read More
02 Pri
0

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistit të madh, Ali Oseku

  Mesazhi i kreut të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha: Lamtumirë Ali Oseku, njeriu ynë i madh, artisti i paepur dhe i palodhur, i cili së bashku me dimensionin modern i dha pikturës shqiptare universin e një krijimtarie unikale ...

Read More
30 Mar
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh urimi për Pashkën katolike

  Urimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Të dashur motra dhe vëllezër besimtarë katolikë dhe ungjillorë që kremtoni këtë ditë të shenjtë të Ringjalljes së Jezu Krishtit, unë dhe familja ime ju urojmë nga zemra, për shumë vjet ...

Read More
22 Mar
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, uron besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Nevruzit

  Urimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Nga zemra i uroj të gjithë besimtarët bektashinj Gëzuar Sulltan Novruzin. Zoti e bëftë dritë për zemrat dhe shtëpitë e shqiptarëve dhe mbarë kombin!  

Read More
22 Mar
0

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Jorgo Papingjit

  Postimi i plotë i kryetarit të PD, Lulzim Basha: Lamtumirë Jorgo Papingji! ️ Mjeshtëria dhe gjenialiteti me të cilin përjetësoi me mijëra vargje, e kanë gdhendur emrin e tij në panteonin e artit muzikor dhe në zemrën e publikut ...

Read More
07 Shk
0

Basha mesazh demokratëve: Mirënjohje për qëndresën, së bashku t’i japim shqiptarëve alternativën që duan

  Mesazhi i plotë i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Mirënjohje nga zemra për çdo demokrat, për qëndresën dhe vendosmërinë në këto vite jashtëzakonisht të vështira. Falë qëndresës suaj sot Partia Demokratike e Shqipërisë po ringrihet në themele të ...

Read More
12 Dhj
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh urimi Donald Tusk për zgjedhjen kryeministër i Polonisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka shprehur urime Donald Tusk për zgjedhjen kryeministër i Polonisë. Me anë të një postimi në Facebook, Basha shkruan se Tusk është model frymëzimi për triumfin e vlerave të demokracisë dhe Europës.   ...

Read More
05 Dhj
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të aktorit të madh, Mirush Kabashi

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur ngushëllime familjes për largimin nga jeta i një prej yjeve më të shndritshëm të artit tonë, Mirush Kabashit. Basha shkuan se Kabashi ishte një ikonë që me pasion, talent dhe dashuri ...

Read More
24 Nën
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta rë aktorit të madh Zef Deda

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta rë aktorit të madh Zef Deda. Zoti Basha shprehet se mjeshtri i madh i humorit, që me talentin gjenial u dhuroi buzëqeshje shqiptarëve në kohë të ...

Read More
29 Sht
0

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të At Arthur Liolin

Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për vdekjen At Arthur Liolin. Në një mesazh në Facebook, Basha i shpreh ngushëllimet familjes, dashamirësve të shumtë, Kishës Ortodokse Shqiptare në Amerikë dhe grigjës së tij, që shërbeu si pasardhës i nderuar i Fan ...

Read More
12