Tags: "Roland Bejko"

08 Qer
0

Bejko: Prezantimi 1 vit përpara i porgramit nga PD është akt emancipues, propozimet janë tërësisht të realizueshme

Në një intervistë për mediat, nënkryetari i PD, Roland Bejko, ka folur për programin e Partisë Demokratike që u prezantua në Kuvendin e datës 1 qershor. Bejko e cilësoi empacipuese prezantimin e programit 1 vit para zgjedhjeve, duke i dhënë ...

Read More
04 Qer
0

Bejko: Drejtësia po i troket te dera sistemit të korruptuar, qytetarët të mbështesin SPAK

Roland Bejko, nënkryetar i PD-së, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, duke komentuar reportazhin e emisionit “Report” në RAI3 mbi Shqipërinë, tha se kur akuzat i bën një bashkëpunëtor i afërt me Kryeministrin Edi Rama, në rastin konkret Arben ...

Read More
01 Qer
0

“Bashkitë janë kthyer në moçale korrupsioni”/ Roland Bejko: Me PD Bashkitë do jenë një hapësirë jete për gjithë qytetarët!

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”. N Gjatë fjalës së tij Roland Bejko, nënkryetar i PD, ka prezantuar programin e kwsaj forze politike pwr vetwqeverisjen ...

Read More
21 Maj
0

81.5% e të pyeturve thonë se korrupsioni është problemi më i madh/ Roland Bejko: Anketa e IDN nxjerr lakuriq retorikën e lodhur të Edi Ramës dhe të qeverisjes së tij thellësisht të korruptuar

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, sjell në vëmendje anketën e zhvilluar nga Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim në 61 bashkitë e vendit, ku 81.5% e të pyeturve rendisin korrupsionin si një ndër problemet e mëdha të Shqipërisë. Një e ...

Read More
04 Mar
0

Denoncimi i PD: Pushtetarët qendrorë dhe lokalë ushtrojnë presion ndaj punonjësve të administratës publike për t’u anëtarësuar në Partinë Socialiste

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARI, ROLAND BEJKO   Partia Demokratike e Shqipërisë denoncon presionin e jashtëzakonshëm që është duke u ushtruar ndaj administratës publike lidhur me fushatën e anëtarësimeve në Partinë Socialiste. Ajo që po paraqitet për propagandë si ...

Read More
29 Shk
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Rruga Kardhiq-Delvinë, megjithëse në të investuar qindra milion euro, vazhdon të mbetet e papërfunduar dhe një rrezik konstant për jetën e shqiptarëve.

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, NËNKRYETARI ROLAND BEJKO     Rruga Kardhiq-Delvinë, e gjatë 33 km, ndonëse ka kushtuar plot 154 milionë euro, vijon të jetë e papërfunduar dhe pa standardet që do duhet të kishte.   Edhe ...

Read More
25 Jan
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Halli i Berishës, por edhe ai i Ramës, nuk zgjidhet duke marrë peng Reformën Zgjedhore

  REAGIMI NË EMËR TË PD, NGA NËNKRYETARI ROLAND BEJKO     Halli i Berishës, por edhe ai i Ramës, nuk zgjidhet duke marrë peng Reformën Zgjedhore.   I vetmi person i autorizuar për të folur për Reformën Zgjedhore në ...

Read More
16 Jan
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: “Aleanca e Kullave”, pasi nuk ia doli të mbajë peng Reformën Zgjedhore, filloj të mashtrojë, dizinformoj, duke u ndihmuar edhe nga zëdhënësit  e tyre nëpër media

    REAGIM I NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, ROLAND BEJKO     “Aleanca e Kullave”, pasi nuk ia doli të mbajë peng Reformën Zgjedhore, filloj të mashtrojë, dizinformoj, duke u ndihmuar edhe nga zëdhënësit  e tyre nëpër media.   Sot, ...

Read More
09 Jan
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Manovra e disa individëve për t’i shërbyer Berishës në betejën e tij kundër drejtësisë, SHBA dhe Britanisë së Madhe, tregojnë mjerimin e tyre

  REAGIM I NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, ROLAND BEJKO   Manovra e disa individëve për t’i shërbyer Sali Berishës në betejën e tij kundër drejtësisë, SHBA dhe Britanisë së Madhe tregojnë mjerimin e tyre. Dy njerezit më të interesuar sot ...

Read More
20 Nën
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Sa herë Berisha duhet të përballet me drejtësinë është gati të ndezë zjarr; sa herë Ramës duhet të japë llogari për korrupsionin e qeverisë i duhet nje aleat zjarrvënës

  Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, ka reaguar pas miratimit të buxhetit nga ana e qeverisë nën tymueset e Rithemelimit dhe pa asnjë debat në Kuvend. Me anë të një postimi në Facebook, zoti Bejko shprehet se sa herë ...

Read More
12