Tags: "shqiptaret"

27 Maj
0

“Programi i PD drejt fundit”, Basha: Do t’i jap çdo shqiptari mundësinë të jetojë me dinjitet në vendin e tij

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në një postim facebook shprehet se programi qeverisës i PD është drejt fundit. Sipas tij, ky program do t’i jap çdo shqiptari mundësinë të jetojë me dinjitet në vendin e tij. POSTIMI I PLOTË Drejt ...

Read More
16 Maj
0

“Shqiptarët janë populli me kostot më të larta ushqimore në Europë”, Agalliu: PD është e vendosur për ta ndryshuar këtë realitet, me programin për daljen nga kriza sociale dhe ekonomike

Sekretari për Programin në PD, Arbi Agalliu, shprehet se Edi Rama gjatë qeverisjes së tij, nuk zhgënjeu asnjëherë duke pasuruar oligarkët me para publike dhe duke varfëruar njerëzit, për të cilët do duhej të mendonte një qeveri e përgjegjshme. Deputeti ...

Read More
15 Maj
0

“Shqiptarët mendojnë që Shqipëria po ecën në drejtimin e gabuar”, Basha në Breaking: Programi ynë bezohet te rikthimi i konkurrencës për të rikthyer shpresën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte në një intervistë në emisionin “Breaking” në televizionin Top News, ku ndër të tjerash foli për keqqeverisjen në 11 vitet e fundit që ka zbrazur vendin. Zoti Basha tha se shumica dërrmuese e ...

Read More
11 Maj
0

“Ai i largoi, tashmë shkon t’i takojë”, Basha në degën e PD, Elbasan: Rama u ka kërkuar kryebashkiakëve të PS, t’ia mbushin stadiumet jashtë vendit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë ditën e sotme në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Elbasan. Në fjalën e tij, Basha komentoi turin e takimeve të kryeministrit jashtë vendit, duke thënë se ishte ai që i ...

Read More
28 Pri
0

Basha me shqiptarët në Lombardi: Nuk ka asgjë të pamundur për të realizuar votën e shqiptarëve, por kasta e vjetër politike nuk do ta mundësojë

Kryetari i Partisë Demkratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me shqiptarët në zonën e Lombardisë në Itali, ku ka vënë theksin tek vota e diasporës që sipas tij po mbahet peng nga kasta e vjetër politike në vend.   ...

Read More
20 Mar
0

Tryeza e dialogut del me deklaratë të përbashkët: Reformë zgjedhore në dobi të shqiptarëve

  DEKLARATË HARKU OPOZITAR EURO-ATLANTIK Me kërkesë të Partisë Demokratike të Shqipërisë, ditën e sotme u zhvillua tryeza e dialogut me pjesëmarrjen e partive politike dhe aktorëve të rëndësishëm opozitarë. Gjatë këtij takimi pjesëmarrësit diskutuan hapur dhe me përgjegjshmëri qytetare, ...

Read More
31 Jan
0

Basha: PD e shoh në pushtet, në drejtim të fateve të vendit, duke bërë realitet angazhimet që marrim sot para shqiptarëve për ndryshim

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori një pyetje shumë interesante në instagram gjatë komunikimit të sotëm: Si e sheh PD, pas dy vitesh. Ja dhe përgjigja e kreut demokrat:   “Partinë Demokratike e shoh në pushtet, në drejtim ...

Read More
31 Dhj
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, uron shqiptarët për Vitin e Ri

  Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, uron shqiptarët për Vitin e Ri me foton familjare. Urimi i plotë i kreut të PD:   Ju urojmë nga zemra të gjithë familjeve shqiptare një Vit të Ri plot shëndet, ...

Read More
28 Nën
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, uron shqiptarët për ditën e pavararësisë

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar shqiptarët për ditën e pavarësisë së Shqipërisë.   Urimi i kreut të PD, Lulzim Basha:   Gëzuar Ditën e Pavarësisë, Shqipëri! Uroj nga zemra të gjithë shqiptarët për festën e flamurit ...

Read More
23 Nën
0

Pagesa prej 150 mln euro për Bechettin, reagon deputetja e PD: Dikur kryeministri zotohej se shqiptarët nuk do të paguajnë asnjë lekë për palaçolliqet që ai bënte

  Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar për pagesën që do të bëjë shteti shqiptar ndaj biznesmenit Italian Francesko Bechetti. Tase shprehet se njëherë e një kohë kryeministri zotohej se shqiptarët nuk do të paguan kurrë asnjë ...

Read More
12