Tags: "takime"

28 Tet
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, nis ditën me banorët e njësisë 7 në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, këtë të shtunë është ndalur në Njësinë 7 në kryeqytet ku do të ketë takime me qytetarë e sipërmarrës të kësaj zone. Ditën e ka nisur me një kafe pune me banorë të një ...

Read More
15 Tet
0

Basha takohet me qytetarë dhe tregtarë: Në Klos shitësit presin blerësit e munguar

Në Klos, kreu i PD, Lulzim Basha,  pa nga afër këtë të dielë nivelin e varfërisë në mungesën e blerjeve në tregun e këtij qyteti. Basha takoi tregtarë që kthenin mallin sërish në shtëpi dhe blerës pa buxhet që nuk ...

Read More
15 Tet
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, nis ditën në qytetin e Burrelit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  vazhdoi këtë të dielë turin e tij me takime në të gjithë vendin. Ditën sot, kreu demokrat ka vendosur ta ndajë me qytetarët e Burrelit ku do të zhvillojë takime në gjithë territorin e ...

Read More
14 Tet
0

Turi i takimeve/ Basha nis ditën me banorë dhe sipërmarrës në njësinë administrative 6, në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  këtë të shtunë është ndalur në Tiranë për të ndarë ditën me qytetarët dhe sipërmarrësit në Njësinë Administrative 6. Këtë vizitë Basha e ka nisur me një kafe mëngjesi me disa prej banorëve, dhe ...

Read More
13 Tet
0

Basha me qytetarët e Lushnjes: Telenovelat e politikës, shfaqje shterpë për të mbuluar korrupsionin. PD do jetë në shërbim të njerëzve

Kryetari i Partisë Demokratike, takoi e bisedoi gjatë pasdites qytetarë e sipërmarrës në Lushnje me të cilët ndau projektin e PD për të qenë në shërbim të njerëzve. Për një politikë në shërbim të tyre, që sipas Bashës dëgjon zërin ...

Read More
07 Tet
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitë në një familje në Arrëz, bashkia Dimal

Kreu i PD, Lulzim Basha, gjatë takimeve në bashkinë Dimal, është ndalur për të vizituar edhe familjen e Shaban Tafës në fshatin Arrëz. Basha shprehet se situata e vështirë ekonomike bën që banorët e zonës ta kenë akoma më të ...

Read More
07 Tet
0

Turi i takimeve nëpër Shqipëri, Basha ndalet sot në Dimal

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  zgjodhi Dimalin këtë të shtunë, për të vijuar turin e tij. Me një postim në rrjetet sociale Basha është shfaqur në një kafe mëngjesi me disa banorë të kësaj bashkie, nga ku më pas ...

Read More
06 Tet
0

Basha nga Pogradeci: Shqipëria ka plot matrapazë e politikanë që shkelin mbi të. Ajo që i mungon është një alternativë e përgjegjshme

Pas Linit, kryetari i PD, Lulzim Basha, u ndal në Pogradec ku u foli qytetarëve për alternativën për të cilën po punon Partia Demokratike. Sipas Bashës ajo që i mungon vendit sot është një alternativë e përgjegjshme, që e çliron ...

Read More
06 Tet
0

“Derë më derë, qytet më qytet e fshat më fshat, pranë njerëzve”, Basha poston videon nga takimet në fshatin Lin në Pogradec

Kryetari i PD, Lulzim Basha, me një video të shkurtër ka sjellë në Facebook momente nga takimet me banorët e fshatit Lin. “Derë më derë, qytet më qytet e fshat më fshat, pranë njerëzve, për të dëgjuar ata e për ...

Read More
03 Tet
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha u takua sot me banorë dhe sipërmarrës në Njësinë Administrative 11 në Tiranë

“Në Shqipëri, rreth 44% e popullsisë është në kufinjt e varfërisë, përqindja më e lartë në BE dhe në rajon. Varfëria mbetet një realitet i dhimbshëm për një pjesë të konsiderueshme të Shqipërisë ku shumica e vendeve të punës në ...

Read More
234