Tags: "Taulanda Jupi"

09 Qer
0

“Ulja e lindshmërisë palgë sociale”/ Jupi: Programi i PD ndihmon familjen dhe forcon gruan

Anëtarja e Kryesisë së PD, Taulanda Jupi, në një intervistë për mediat ka folur për mbështetjen që do të kenë gratë me programin e PD. Duke sjell në vëmendje statistikat e INSTAT ku për tremujorin e fundit rezultoi se kishim ...

Read More
04 Qer
0

“Paratë për programin e PD janë në buxhet”, Taulanda Jupi: Ato që qeveria i çon tek inceneratorët dhe koncesionet korruptive, PD do i çoj për qytetarët

Anëtarja e Kryesisë së PD, Taulanda Jupi, i është përgjigjur pyetjes se ku do të gjenden paratë për të realizuar PD programin e saj nesër në qeverisje. Jupi tha se paratë janë aty dhe sot kjo qeveri i çon për ...

Read More
01 Qer
0

Taulanda Jupi: Me vizionin qeverisës të PD, arti dhe kultura do të shndërrohen në vektorë të rëndësishëm për integrimit të Shqipërisë në BE

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”. Taulanda Jupi: Programi për artin kulturën, trashëgiminë e kulturës dhe të mendimit ka si qëllim strategjik të shndërrojë artin, ...

Read More
06 Maj
0

Ngjarja në Shkodër, Jupi: Tronditës lajmi! Në çdo rrethanë të ketë ndodhur, tregon mosbesimin që çdo grua dhe vajzë ka ndaj çdo hallke të sistemit të shërbimit social

Sekretarja për Gruan dhe anëtarja e Kryesisë së PD, Taulanda Jupi, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Shkodër, ku një nënë bashkë me fëmijët e saj dyshohet se është mbytur në lumin Buna për shkak të dhunës ...

Read More
30 Pri
0

Kryebashkiaku i Tiranës në SPAK, Jupi: Një regjim më pak nëse bie Erion Veliaj!

REAGIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, TAULANDA JUPI:   Një regjim më pak nëse bie Erion Veliaj! Mbështetje SPAK për hetimin dhe zbardhjen e aferave korruptive në Bashkinë e Tiranës , mbeshtetje SPAK për hetimin ndaj kujtdo që ka ...

Read More
18 Pri
0

Dita Ndërkombëtare e Monumenteve Arkeologjike/ Taulanda Jupi: Përsëris thirrjen për të shpallur Muze Kombëtar “Kampin e të Burgosurve në Spaç” dhe ndërtimit të tij në Spaç

Postimi i anëtares së Kryesisë së PD, Taulanda Jupi:   Ruajtja, mbrojtja, zhvillimi i trashëgimisë kulturore të të gjitha formave, duhet të jetë një prioritet për ruajtjen e identitetit tonë kombëtar përballë një diversiteti kulturor global që gjallon e zhvillohet ...

Read More
15 Pri
0

Taulanda Jupi: PD ka 2 vite që ka propozuar projektligjin për shpalljen Muze Kombëtar të “Kampi i Punës së Detyruar të Burgosurve Spaçit” dhe “Kampi i Intemimit te Tepelenës”, qeveria ende nuk ka një vendimmarrje

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ANËTARJA E KRYESISË, TAULANDA JUPI Burgu i Spaçit është vendi i gjallë i memories, dhimbjes e dëshimsë së vuajtjes çnjerëzore, është vendi i torturës e persekutimit të qindra e mijë të burgosurve politikë, ...

Read More
19 Mar
0

Dhuna e kryeministrit ndaj gazetares, reagon sekretarja për gruan në PD, Taulanda Jupi: E papranueshme dhe e dënueshme

  REAGIMI I SEKRETARES PËR GRUAN NË PD, TAULANDA JUPI   Dhuna dhe gjuha kërcënuese me të cilën Edi Rama ju drejtohet gazetarëve është e papranueshme, e dënueshme dhe mbi të gjitha e patolerueshme për një kryeministër, i cili e ...

Read More
01 Mar
0

Risia nga Forumi i gruas së PD, shkolla politike, Sabiha Kasimati, Jupi: Vizioni politik i PD është “politika për njerëzit” dhe ky vizion nuk mund të arrihet nëse nuk kemi një përfaqësim të drejtë dhe cilësor të grave dhe vajzave në poltike dhe vendimmarrje

  Postimi i Sekretares për gruan në PD, Taulanda Jupi:     Me pasion, energji dhe vizion të ri drejt së ardhmes vjen Shkolla Politike “Sabiha Kasimati”   ✍️Misioni i Shkollës Politike “Sabiha Kasimati” është të ofrojë edukim dhe aftësim ...

Read More
17 Shk
0

Sekretarja për gruan në PD, Taulanda Jupi, takim me zonjat demokrate të Vlorës

  Postimi i sekretares për gruan në PD, Taulanda Jupi:   Nga Vlora   Zonjat demokrate të Vlorës kanë vullnetin dhe vetëdijen se ashtu si çdo strukturë tjetër e Partisë duhet të rindërtojë marrëdhënien me qytetarët në një dialog të ...

Read More
123