Category Archives: Lajmi fundit

21 Nën
0

Basha: E papranueshme marrja e armëve kimike të Sirisë. PD depoziton kërkesën për referendum!

Fjala e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së: Të  nderuar deputetë, Prej më shumë se një javë qytetarët shqiptarë po përjetojnë  një  alarm dhe ankth në rritje për lajmet e frikshme ...

Read More
21 Nën
0

PD: Drejtoresha e DAP do përgjigjet penalisht për largimet e paligjshme nga puna

Deklarata e plotë e deputetit të PD, Oerd Bylykbashi: Vetëm në dy javët e fundit, të dhënat tregojnë se rreth 2500 nëpunës kanë humbur vendin e punës, apo janë nxjerrë në listë pritje. Shumë prej tyre janë kërcënuar apo janë ...

Read More
21 Nën
0

Basha lobon në PPE për marrjen në dhjetor të statusit të vendit kandidat nga Shqipëria

Basha: Opozita e vendosur të bëhet një barrierë e pakapërcyeshme për arbitraritetin, abuzivitetin, arrogancën dhe mungesën e transparencës Asamblea Politike e Partisë Popullore Europiane, e cila përbëhet nga 73 parti, nga 39 vende, zgjodhi sot si Presidentin e saj te ...

Read More
21 Nën
0

Basha: Rama i papërgjegjshëm në raport me transparencën dhe llogaridhënien para qytetarëve shqiptarë

Prononcimi i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, mbrëmë për emisionin “FAKT”, lidhur me debatin për arsenalin kimik të Sirisë: Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha,  e ka cilësuar të papranueshme faktin, që qeveria nuk bën transparencë as për një ...

Read More
21 Nën
0

Basha: PD do të bëjë gjithçka, për marrjen e statusit në dhjetor

Basha: “Demokracia në rrezik nga shitblerja e votës, paligjshmëria, arbitrariteti dhe mungesa e transparencës” Kryetari i opozitës, z. Lulzim Basha priti komisionerin për Zgjerimin, Stefan Fyle. Zoti Basha vlerësoi si një arritje madhore, rekomandimin pozitiv të Komisionit Europian, për statusin ...

Read More
21 Nën
0

Basha: Është vetëm fillimi i një beteje pa kompromis për votën e lirë, për ligjin, për demokracinë

Fjala e kreut të PD z.Lulzim Basha në protestën e opozitës përpara kryeministrisë: Miq të dashur, Zonja dhe zotërinj, gra, burra, të rinj, të reja, të moshuar, pjesëmarrës të nderuar e të respektuar në ketë marshim proteste të thirrur sot ...

Read More
21 Nën
0

Reshat Kripa:Vota e lirë, boshti i demokracisë

Fjala e plotë e ish të përndjekurit politik, Reshat Kripa: Përshëndetje, unë jam Reshat Kripa. Kam nderin të flas në emër të shoqatës Antikomuniste të të Përndjekurve Politikë Demokratë të Shqipërisë, të asaj shoqate që përfaqëson mbi 6000 të pushkatuarit ...

Read More
21 Nën
0

Sorina Koti:Korça dhe gjithë Shqipëria i thotë sot – ndal blerjes së votave

Fjala e plotë e petagoges nga Korça Sorina Koti: Fjala e plotë e petagoges nga Korça Sorina Koti: Qytetarë të lirë Unë jam Sorina, pedagoge në Korcë Jam krenare qe ndodhem sot me ju ne kete proteste. Jam krenare per ...

Read More
21 Nën
0

Goxhaj: Ndëshkoni krimin elektoral sot që të na kthehet demokracia

Fjala e plotë e aktivistit Altin Goxhaj: Fjala e plotë e aktivistit Altin Goxhaj: Përshëndetje Unë jam Altin Goxhaj, kam 23 vjet qe protestoj në këtë bulevard dhe në shumë sheshe të Tiranës kundër të gjithë kryeministrave dhe kryebashkiakëve të ...

Read More
21 Nën
0

Intervista e plotë e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhënë Deutsche Welle

Integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Evropian, situata aktuale politike, zgjedhjet në Korçë dhe asgjësimi i armëve nga Siria janë disa nga temat që trajton Kryetari i Partisë Demokratike Lulëzim Basha, në bisedë me Deutsche Welle. Integrimi i Shqipërisë në Bashkimin ...

Read More