Tags: "familja"

06 Tet
0

Basha, vizitë në familjen e Filip Petres në Lin: Kemi detyrën të shlyejmë borxhin moral dhe material ndaj të përndjekurve dhe pasardhësve të tyre

Kryetari i PD, Lulzim Basha, gjatë ndalesës së tij në Lin, vizitoi familjen e Filip Petre, familje që ka vuajtur përndjekjen dhe ndëshkimin nga diktatura komuniste. Sipas Bashës në mënyra që e shkuara të mos harrohet dhe shërimi i plagëve ...

Read More
03 Tet
0

Basha në familjen me 10 pjesëtarë të pushkatuar nga regjimi komunist: Të persekutuarit politikë të diktaturës, janë ashti i Partisë Demokratike

Kreu i Partisë Demokratike, ishte sot në familjen Selman Menës, më Laprakë, familje e cila numëron 10 pjestarë të pushkatuar nga regjimi komunist. Basha shkruan se të persekutuarit politikë të diktaturës komuniste janë ashti i Partisë Demokratike. Ai gjithashtu shprehet ...

Read More
30 Sht
0

Basha mbyll takimet në njësinë 4 me një vizitë tek familja e mësuesit të tij, Ramiz Halili

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ditën e tij në njësinë 4 në Tiranë, e mbylli me një bisedë në familjen e mësuesit të fizkulturës, Ramiz Halili, me të cilin ndau shqetësimet dhe problematikat me të cilat përballen mësuesit e arsimi ...

Read More
27 Sht
0

Basha, vizitë në një familje në Dajç: Degjova me vëmendje problemet e banorëve të zonës

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një vizitë në familjen e Lek Kopshtit në Dajç të Shkodrës. Basha ka dëgjuar nga afër problemet dhe shqetësimet kryesore që po kalojnë familjet, si dhe ka marrë sygjerime se si mund të ...

Read More
27 Sht
0

E pret me flamurin e PD në prag të derës, Basha në familjen e Osman Shabës: Emocion dhe frymëzim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  ishte sot në familjen e Osman Shabës në Shkodër, një nga familjet me tradita që u vu në ballë të kryengritjes antikomuniste të Postribës. “I nderuar të isha sot në shtëpinë e Osman Shabës, ...

Read More
23 Sht
0

Basha viziton familjen e ish-të përndjekurit politikë Zyber Sallaku në Krujë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar familjen e ish-të presekutuarit politikë Zyber Sallaku në Krujë. Basha shprehet se shoqëria jonë u ka borxhe të mëdha të përndjekurve politikë dhe sipas tij është i domosdoshëm nderimi i sakrificave të ...

Read More
23 Sht
0

Basha viziton familjen e aktivistit të PD: Do t’u ofrojëmë shqiptarëve një model të ri bazuar mbi vlera dhe aktet e qendrestarëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka zhvilluar një tjetër takim me një familje demokrate. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se Partia Demokratike do t’u ofrojë shqiptarëve një model të ri bazuar mbi vlera dhe aktet e qendrestarëve. ...

Read More
20 Sht
0

Basha viziton familjen e ish të persekutuarit Agron Fama në Durrës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka nisur takimet në degët e PD, ku sot është ndalur në Durrës. Në një reagim në rrjetet sociale, Basha ka ndarë nga Durrësi një foto nga familja e Agron Famës, ish-i persekutuar në Savër dhe ...

Read More
12