Tags: "gazment bardhi"

27 Kor
0

Bardhi përshëndet aksionin e SPAK në disa qytete të vendit

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar sot në lidhje me aksionin e SPAK dhe policisë në disa qytete të ndryshme të Shqipërisë, përfshirë Tiranën dhe Shkodrën. Bardhi ka përshëndetur aksionin e SPAK, tek shprehet se është bërë i ...

Read More
26 Kor
0

Vendimi i Komisionit të Etikës, reagon Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi

Gazment Bardhi ka reaguar pas vendimit të Komisionit të Etikës në Partinë Demokratike, i cili shfuqizoi thirrjen e Sekretarit të Përgjithshëm, për të mbledhur Këshillin Kombëtar. Me anë të një postimi në Facebook, Bardhi shkruan se pavarësisht vendimit të PD, ...

Read More
26 Kor
0

Komisioni i Etikës në PD merr vendimin për kërkesën e Gazment Bardhit

Komisioni i Etikës në Partinë Demokratike ka shfuqizuar vendimin e Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi për të thirrur Këshillin Kombëtar. Në vendim thuhet se thirrja e Këshillit Kombëtar nga ana e Gazment Bardhit pas kërkesës së disa deputetëve është një ...

Read More
26 Kor
0

Açka nxjerr mesazhin: U riktheva me ftesë të Gazment Bardhit

Përmes një reagimi në Facebook, deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, i është përgjigjur sekretarit të Përgjithshëm të PD-së, Gazment Bardhit, i cili tha se ajo nuk është më kryetare e Komisionit të Apelimit, Integrimit dhe Etikës në këtë forcë ...

Read More
21 Kor
0

Bardhi: Çfarë kanë të pëbashkët sot Arben Ahmetaj dhe Edi Rama? Të dy janë të arratisur!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, në një postim në ‘facebook’ shkruan se Edi Rama dhe Arben Ahmetaj të përbashkët kanë arratisjen. Sipas Bardhit, njëri nuk jep llogari para drejtësisë, tjetri nga llogaridhënia para qytetarëve! “Çfarë kanë ...

Read More
18 Kor
0

Rama refuzon interpelancën e kërkuar nga PD, Bardhi: Po e shndërrojnë Parlamentin në një dyqan personal të Zotos dhe Mërtirit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, reagoi pas mbledhjes së konferencës së kryetarëve e cila rrëzoi kërkesën e PD për interpelancë me kryeministrin Edi Rama, lidhur me aferën e Inceneratorëve. Sipas Bardhit, mazhoranca po e shndërron Parlamentin ...

Read More
14 Kor
0

Gazment Bardhi: Koka e aferës së inceneratorëve është Edi Rama. Të dorëzojë Arben Ahmetajn përpara drejtësisë

Fjala e plotë e Kryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardhi në seancën e sotme plenare   Përpara se të fillojmë me vijimin e raportit, juve keni deklaruar që është njoftuar zoti Ahmetaj të jetë prezent. A ka informacion ...

Read More
13 Kor
0

Bardhi drejtueses së ILDKPI: Pse ky institucion nuk heton pasurinë e Olta Xhaçkës, Arben Ahmetajt dhe deputetëve të korruptuar?

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka replikuar me kryetaren e Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave. Bardhi i ka pyetur inspektoren e përgjithshme të ILDKPI, Evgjeni Bashari, se pse ...

Read More
13 Kor
0

Grupi i PD, kërkesë për ndryshimin e rendit të ditës për seancën e sotme. Të futet në rend dite kërkesa e SPAK për arrestimin e Ahmetaj. Kryeministrin të vijë të japë llogari në seancë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka kërkuar ndryshimin e rendit të ditës në Kuvend për të diskutuar në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Krujë si dhe kërkesën e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt. Bardhi ...

Read More
12 Kor
0

Gazment Bardhi takon Drejtorin e Institutit Republikan Amerikan: Thelbësore për demokracinë në vend forcimi i opozitës, përmes proceseve përbashkuese dhe jo ndarëse

Kryetari i Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi dhe deputetja Jorida Tabaku, kanë zhvilluar një takim me Drejtorin për Europën pranë IRI-it, z. Paul McCarthy. Bardhi shprehet se në në takim i bisedua për një opozitë të fortë përmes ...

Read More
123