Tags: "gazment bardhi"

12 Kor
0

Opozita prezanton dhe dorezon Raportin në Këshillin e Mandateve

Raporti u prezantua ne emer te opozites nga Kryetari i Grupit Gazment Bardhi. Bardhi: 5 deputetët e Këshillit për Imunitetin, përfaqësues të opozitës, i rekomandojnë seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë të votojë, për miratimin e dhënies së ...

Read More
10 Kor
0

Bardhi zbardh shkresën: Delegacioni i BE ka shprehur shqetësim për dy iniciativat e PS për lustracionin. Të kërkojmë opinionin e Komisionit të Venecias

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka zbardhur kërkesën e delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, mbi projektligjin e Partisë Socialiste për Lustracionin. Bardhi shprehet se nismat duhet të jenë plotësisht në përputhje me parimet dhe kriteret ...

Read More
10 Kor
0

Kërkesa për arrestimin e Arben Ahmetajt, reagon Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardhi

Kryetari i grupi Parlamentar i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar ne lidhje me kerkesën e SPAK të dërguar në Kuvend ku kërkohet arrestimi i ish-zëvendës kryeministrit, Arben Ahmetaj. Bardhi shorehet se kërkesa është një veprim i drejt, por e ...

Read More
08 Kor
0

Ndryshimet në Ministrinë e Brendshme, reagon Kryetari i Grupit të PD Gazment Bardhi

Kryetari i Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar për ndryshimet në Ministrinë e Brendshme. Bardhi shprehet se qeveria e Ramës merr vendime për të forcuar lidhjet me krimin e organizuar. Reagimi i plotë: Botërisht dihet që Ministrat ...

Read More
08 Kor
0

Gazment Bardhi: Ngjarja e rëndë në Krujë është gjunjëzim dhe dështim i shtetit përballë bandave me pushtet politik

Reagim i Kryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardhi: Ngjarja e rëndë e Krujës është thelbi i qeverisjes së Edi Ramës. Është po aq shokuese sa dhuna shtazarake e fisit Rraja, pafuqia e institucioneve për të vepruar dhe për ...

Read More
05 Kor
0

“Të votohet ligji i propozuar nga Jorida Tabaku”, Gazment Bardhi në Komisionin e Ligjeve: Me ndërtimet në Tiranë po pastrohen paratë e krimit të organizuar

Unë gjykoj që nuk duhet të fshihemi pas fjalëve të bukura për të thënë na pëlqen qëllimi I ligjit, pork jo nuk bëhet kështu. Nëse jeni dakord me qëllimin e ligjit të propozuar nga deputetja Tabaku , bëni amendamente se ...

Read More
04 Kor
0

Bardhi uron pavarësinë e SHBA-së: Gëzuar ditëlindjen Amerikë!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka shprehur urimin e tij në ditën e pavarësisë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Bardhi shprehet se Korriku është dita më e mirë për të falenderuar SHBA që na ka qendruar ...

Read More
03 Kor
0

Kush është dosja që Gazment Bardhi përmendi në Kuvend që i shërbeu Prokurorit të Përgjithshëm për t’u promovuar?

Gjatë fjalës së tij në seancën plenare kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi, u shpreh se Prokurori i Përgjithshëm ka marrë bekimin e mazhorancës, vetëm pasi provoi se është besnik i familjes kryeministrore dhe hodhi në erë një ...

Read More
03 Kor
0

Gazment Bardhi: Vazhdojmë të kemi drejtësinë e mikut dhe shokut, ende nuk ka gjetur kurajon të ngre kokën përpara cilido

Kreu i i Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, në fjalën e tij në Kuvend shprehu kritika ndaj sistemit të drejtësisë në vend, ku tha se kjo e fundit po shërben si institucioni i qokave dhe ndereve, dhe nuk ...

Read More
07 Maj
0

“Opozita nuk njeh më institucionin e Drejtorit të Policisë së Tiranës”

Pas dhunës së ushtruar nga Policia, Banorët e Unazës së Re së bashku me përfaqësues të PD vendosën që në këmbë të shkojnë nga Unaza e Re drejt Komisariatit nr.6, për të kërkuar lirimin e banorëve të ndaluar dhe përfaqësuesit ...

Read More
234