Category Archives: Lajmi fundit

07 Sht
0

PD: Shpenzimet e dasmës së ministrit Veliaj, provokim për shoqërinë

Deklarata e Koordinatores për Mediat, Silvi Bardhi

Read More
06 Sht
0

Basha në kongresin e BSPSH: Një vit qeverisje nga oligarkia Rama-Meta, përkeqësim i mirëqënies së shqiptarëve

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në Kongresin e 6-të të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë, ku u shpreh se ekonomia shqiptare është rënduar në një vit qeverisje si pasojë e keqqeverisjes së Ramës dhe Metës, ...

Read More
05 Sht
0

PD: Deklarata e ministrit Tahiri për terrorizëm etnik, e turpshme

Deklarata e deputetit të PD, Aldo Bumçi 

Read More
05 Sht
0

PD: Inkriminimi, i vetmi sukses i dyshes Rama-Meta në një vit legjislaturë

Deklaratë e Partisë Demokratike 

Read More
05 Sht
0

Prononcimi i Kryetares së Komisionit të Integrimit Majlinda Bregu, dhënë për mediat

Duke ju përshëndetur, në përgjigje të interesit tuaj, në fakt të vazhdueshëm nga dita e djeshme, për përgjigjen që i kemi kthyer qeverisë e cila ka dërguar për mendim propozimin për ngritjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit në Komisionin e ...

Read More
04 Sht
0

Basha: PD-CDU, bashkëpunim për Shqipërinë europiane

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në Konferencën mbi marrëdhëniet shqiptaro-gjermane dhe bashkëpunimin mes qendrës së djathtë shqiptare dhe asaj gjermane.

Read More
04 Sht
0

Basha-Schockenhoff: Të respektohen vendimet e Gjykatës Kushtetuese

Deklarata për mediat e Andreas Schockenhoff, Nënkryetar i Grupit Parlamentar CDU/CSU, i Parlamentit Gjerman dhe  Kryetarit të Partisë Demokratike,  Lulzim Basha 

Read More
04 Sht
0

PD: Qeveria zgjodhi të paguajë CEZ dhe rrisë çmimin e energjisë për shqiptarët

Deklarata e Enno Bozdos, i cili tha se rritja e çmimit të energjisë erdhi pas skandalit të faljes së 3 miliardë dollarëve kompanisë CEZ 

Read More
03 Sht
0

PD: Paralajmëruam rritjen e çmimit të energjisë elektrike

Deklarata e deputetes së PD, Jorida Tabaku, e cila denoncoi vendimin e qeverisë për të rritur çmimin e energjisë pas skandalit qeveritar me CEZ 

Read More
03 Sht
0

PD: Rama-Meta emëroi Shef Komisariati xhelatin e diktaturës

Deputeti i PD, Flamur Noka denoncon emërimin e ish vrasësit në diktaturë si Shef Komisariati në Malësinë e Madhe 

Read More