Category Archives: Lajmi fundit

14 Mar
0

PD: Qeveria, dhunë ndaj medias dhe fjalës së lirë

Zëdhënësja Vorpsi denoncon hakmarrjen e CEZ dhe Policisë së Shtetit ndaj emisionit investigativ.

Read More
14 Mar
0

Mbarësi dhe gëzim sjelltë kjo ditë, për të gjithë shqiptarët!

Kryetari i PD Lulzim Basha i ka nisur kremtimet e Ditës së Verës në Elbasan, qytet i cili e ka në traditën e tij këtë festë. Z. Basha ka vizituar panairin e përvitshëm të Ditës së Verës, nga ku ka ...

Read More
13 Mar
0

Propozimet e opozitës të cilat u bllokuan nga përfaqësuesit e shumicës në Komitetin e Stabilizim Asociimit

1. Shpreh keqardhje për skemën e blerjes së votave gjatë zgjedhjeve të pjesshme lokale në Korçë dhe bëjmë thirrje për një hetim të plotë dhe të shpejtë lidhur me këtë çështje. Dënojmë blerjen e votave duke e cilësuar si formën ...

Read More
13 Mar
0

PD: Edi Rama shkel vendimin e qeverisë dhe traditën për Ditën e Verës

Zëdhënësja Vorpsi denoncon urdhërin e Kryeministrit që i detyron nxënësit të dalin nesër për aktivitetin e tij politik.

Read More
13 Mar
0

Basha: Qeveria nuk reflektoi për mosdhënien e statusit, por thelloi bilancin negativ

Kryetari i Partisë Demokratike pret Presidentin e Senatit Francez, Jean-Peirre Bel, dhe ndan me të shqetësimet e politikës në vend, dhe ndikimet e saj në procesin e integrimit europian të vendit.

Read More
10 Mar
0

Halimi: Qeveria te riktheje kushtetuetshmerine dhe zbatimin e ligjit

Fjala e deputetit te PD Eduard Halimi ne seance plenare;

Read More
10 Mar
0

Basha: Vetëm opozita mban gjallë shpresën e integrimit europian

Mbledhja e grupit parlamentar të opozitës nis me 1 minutë heshtje në nder të Ferdinand Ponit. Basha informon deputetët për gatishmërinë e PPE për të ndihmuar Partinë Demokratike për shqetësimet dhe ringritjen e saj.

Read More
09 Mar
0

Ish-Kryeministri Berisha ishte i pranishëm sot në homazhet që u zhvilluan në nderim të Ferdinand Ponit, në ambientet e Teatrit Kombëtar

Pas vendosjes së kurores me lule dhe shënimit në librin e ngushëllimeve, ish-kryeministri Berisha u shpreh për mediat se:

Read More
09 Mar
0

Fjala e Kryetarit të PD-së Lulzim Basha në ceremoninë e lamtumirës të të ndjerit Ferdinand Poni

Zonja e zotërinj, të dashur miq! Pasditja e djeshme solli një lajm tronditës. E pabesueshme, por lajmet e këqija të tilla janë! Ferdinand Poni, argumentuesi me tone të larta, i qeshuri me humor pikant, bashkëpunëtori serioz dhe i përkorë, sa ...

Read More
08 Mar
0

BE: Shqetësim për kursin antidemokratik të qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe ish kryeministri Sali Berisha morën pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Europiane PPE. 

Read More