Category Archives: Lajmi fundit

03 Mar
0

Basha: “Shqipëria në protestë” kundër të keqes që po mbërthen vendin

Kryetari i Partisë Demokratike thotë se protesta është mjeti i ligjshëm i qytetarëve përballë arbitraritetit dhe kostos sociale që po krijon qeveria.

Read More
02 Mar
0

Basha pret delegacionin e Parlamentit Gjerman: Askush nuk perligjet të veprojë kundër ligjit e Kushtetutës

Kryetari i Partisë Demokratike priti sot në takim një delegacion deputetësh të Bundestagut Gjerman të cilët shoqëroheshin nga drejtoret ekzekutiv të Fondacionit Nehemia dhe Shoqatës Ekonomike Gjermani-Shqipëri.

Read More
01 Mar
0

Basha: Mentaliteti i drejtimit të shtetit si kazermë, burimi i krizës ekonomikë dhe pasigurisë në vend

Kryetari i Partisë Demokratike merr pjesë në tryezën e Forumit të Tiranës për Lirinë Ekonomike. “Përkeqësimi i indikatorëve të ekonomisë, rendit, sigurisë po shoqërohet me një rritje të frymës së protestës nga kategori të ndryshme shoqërore që nuk kanë dhe ...

Read More
01 Mar
0

PD: Krimi sundon, policia tregon forcën me protestuesit paqësorë

Deputeti Ristani denoncon situatën e rënduar kriminale dhe kërkon marrjen e masave për rivendosjen e rendit dhe sigurisë publike.

Read More
01 Mar
0

PD: Marrëveshja me Fondin në të mirë të ekonomisë, qeveria të tregohet e përgjegjshme

Partia Demokratike përshëndet marrëveshjen e FMN me qeverinë në momentin më të vështirë të ekonomisë shqiptare.

Read More
27 Shk
0

Berisha: Qeveria po destabilizon vendin, hiqni dorë nga marrja e pushteteve

Fjala e ish kryeministri Sali Berisha në Parlament:

Read More
27 Shk
0

Halimi: Te rikthehet ligjshmeria dhe zbatimi i Kushtetutes ne Kuvend

‎Fjala e deputetit te PD Eduard Halimi ne Kuvend:

Read More
26 Shk
0

PD: Botimi i vendimit, fitore e drejtësisë, qeveria ta zbatojë

Pas botimit në Fletoren Zyrtare të Vendimit të Gjykatës Kushtetuese, Deputeti Halimi i kërkon qeverisë të anulojë projektligjin e saj për Nëpunësin Civil, të kthejë konsensusin e shkelur, të cojë në vend dinjitetin e nëpërkëmbur të 5 mijë të shkarkuarve ...

Read More
26 Shk
0

PD: Tahiri të tregojë çfarë e lidh me grupin kriminal

Deputeti Ristani publikon fakte të reja për lidhjen e Ministrit të Brendshëm me persona të trafikut të drogës, dhe një foto kompromentuese të Kryeministrit Rama Tre ditë më parë, Partia Demokratike pyeti publikisht Ministrin e Brendshëm për kriteret që kishte ...

Read More
25 Shk
0

Basha: Qeveria po zhbën standardet duke vënë në rrezik për herë të dytë statusin

Kryetari i Partisë Demokratike, pret Drejtorin për Ballkanin Perëndimor në BE, dhe e informon për gjendjen shqetësuese të demokracisë, rendit dhe ekonomisë

Read More