Category Archives: Lajmi fundit

13 Jan
0

Rama gënjen për kontributet, pensioni social skemë shkatërruese

Deputeti Sherefedin Shehu denoncon mashtrimin publik të Ramës për punonjësit e pasiguruar. Thesari nuk bën kalimin e pagës pa faturën e kontributeve. Rama po përgjysmon pensionin mimimal. Skema e tyre thellon padrejtësinë sociale. Gënjeshtrat e Ministrit të papërgjegjshëm të Mirëqënies ...

Read More
13 Jan
0

Shëndetësia në ditën më të keqe, Rama nis gjuetinë e shtrigave ndaj mjekëve dhe infermierëve

Deputetja Deda denoncon testimin që kërkon t’u bëjë qeveria mjekëve dhe infermierëve, kundër ligjit, Urdhërave dhe edukimit në vazhdimësi. Edi Rama nuk merret me mungesën e ilaçeve dhe ngrohjes por kërkon të kapë dhe shëndetësinë në mënyrë korruptive.  Shëndetësia në ...

Read More
12 Jan
0

Basha pret Thaçin, shpreh besim në rrugën e integrimit europian të Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim zv/Kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi. Duke i uruar suksese qeverisë së re të Kosovës, z. Basha përshëndeti marreveshjen për bashkqeverisje të arritur ndërmjet Partisë Demokratike të ...

Read More
12 Jan
0

Predikon lirinë e shprehjes Edi Rama që sulmon fjalën e lirë dhe opozitën

Zëdhënësja Nebijaj dënon propagandën boshe të kryeministrit mbi lirinë e shprehjes. Edi Rama shpenzoi më shumë se një orë me tjerrje fjalësh, por nuk gjeti asnjë minutë për të dënuar kërcënimet me jetë të fjalës së lirë, përfaqësuesve të opozitës ...

Read More
12 Jan
0

Dhunimi i gazetarit Skuqi, produkt i frymëzimit Rama për goditjen e fjalës së lirë

Sekretarja për Marrdhëniet me Publikun, Grida Duma, dënon sulmin fizik ndaj gazetarit investigues sot në Gjirokastër në mes të ditës, 50 metra larg komisariatit. Skuqi njihet për qëndrimet kritike dhe shkrimet për trafikun e drogës. Edi Rama është bekuesi i ...

Read More
12 Jan
0

Janari më i acartë për ekonominë dhe xhepat e qytetarëve

Deklaratë e deputetes Tabaku, ku denoncohen efektet shkatërruese në ekonominë e vendit dhe në atë familjare të; rritjes së taksave, të mosuljes së cmimit të naftës si kudo në botë, rënies së konsumit dhe skemës rrënuese të pensioneve  Mungon entuziasmi ...

Read More
11 Jan
0

Thirrja për të denoncuar, Edi Rama dhe Saimir Tahiri rreziku më i madh për rendin

Reagim i Partisë Demokratike pas deklaratave të Ministrit të Brendshëm Ministri i Brendshëm u ka bërë sot thirrje qytetareve që të denoncojne problemet me rendin, apo ngjarjet e dyshimta. Ja disa fakte dhe ngjarje shumë të dyshimta që godasin rendin, ...

Read More
11 Jan
0

Non grata në Itali për trafikun e drogës, Rama e bën shef të SHKB-së

Deputeti Strazimiri denoncon emërimet kriminale të Edi Ramës. Drini Bello ishte konsulli shqiptar në Romë dhe u largua nga Italia në vitin 2003, si “non grata” pasi policia e vendit fqinj e survejonte për trafik droge e armësh. Vëllai i ...

Read More
10 Jan
0

Deklaratë për shtyp e Partisë Demokratike

Reagim i Partisë Demokratike pas qëndrimeve të Edi Ramës Partia Demokratike dënon me forcë qëndrimet e Edi Ramës i cili prej një jave sulmon opozitën, por nuk gjen asnjë moment për të dënuar kërcënimin që i është bërë Kryetarit të ...

Read More
10 Jan
0

Basha: Të vendosur në betejën kundër krimit dhe lidhjeve me politikën, deri në fitore

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha Përshëndetje Jam sot këtu për një mesazh të shkurtër. Dua t’i bëj të ditur Kryeministrit të vendit, se asnjë përpjekje e tij, asnjë kërcënim përmes krimit dhe banditëve të tij, nuk ka ...

Read More