Category Archives: Lajmi fundit

11 Nën
0

Vetëvrasja e inxhinierit pas largimit nga puna, akuzë për oligarkët‏

Deputeti Bedri Hoxha denoncon arrogancën dhe pandjeshmërinë e treguar ndaj kryefamiljarit që u hodh në rrugë, e pas kësaj ai kreu aktin ekstrem të vetëflijimit Një inxhinier pyjesh nga Mati, baba i dy fëmijëve, bashkëshorti i një gruaje të papunë, ...

Read More
11 Nën
0

Fierakët në takime me Bashën: Ka pllakosur varfëria dhe papunësia‏

Kryetari i Partisë Demokratike dëgjon nga afër shqetësimet e banorëve të Fierit për papunësinë, për mbylljen e bizneseve, për shtrenjtimin e naftës, të farërave, për padrejtësitë që u bëhen qytetarëve Fieri ka qenë ndalesa e radhës e kryetarit të opozitës, ...

Read More
10 Nën
0

Skandali, Rama nuk përgjigjet pse Ministri dhe stafi i tij morën 394 milionë lekë

Zëdhënësja Nebijaj denoncon përfitimin financiar të kompanisë pranë Ramës, që edhe pse ka 8 muaj e krijuar dhe vetëm 3 punonjës mori 394 milionë lekë Edi Rama vazhdon të mos përgjigjet për abuzimin financiar me 394 milionë lekë për kompaninë ...

Read More
10 Nën
0

Nafta dhe energjia, fermerët dhe zonat zurale në kolaps‏

Kryetari i Partisë Demokratike takohet me banorë të komunave të Lushnjes dhe Bashkisë së Divjakës. Gati për protestë kundër varfërisë e krizës së shkaktuar nga rritja e cmimit të naftës, faturat e larta të energjisë, papunësia e bllokimi i cdo ...

Read More
09 Nën
0

25 vjet nga rënia e murit të Berlinit, kurrë më mure, kurrë më tirani

Basha: Në këmbë kundër mureve të reja që ngrejnë paligjshmëria,  shpërfillja e zërit të qytetarëve, varfëria, korrupsioni dhe krimi me mbështetje qeveritare.  Mijëra qytetarë të Tiranës kanë përkujtuar sot 25 vjetorin e rënies së murit të Berlinit. Kryetari i Bashkisë ...

Read More
09 Nën
0

Edi Rama, çdo javë një agresion të ri ndaj studentëve

Deklaratë e zëdhënëses Nebjaj ku Partia Demokratike u bën thirrje qytetarëve t’i bashkohen protestës së drejtë e legjitime të studentëve shqiptarë Studentët tanë po gjenden cdo javë para një akti të ri agresioni, trajtimi dashakeq, apo arrogance qeveritare. Rritja e ...

Read More
09 Nën
0

Skandali 394 milionësh, kompania e miqve të Ramës kishte vetëm tre punonjës

Denoncimi i Grida Dumës mbi abuzimin financiar me dekorin e qytetit për vizitën e Papës. Faktet e reja që tregojnë se kompania fituese e Veliajt ka pasur vetëm 3 punonjës, por sërish i janë dhënë me prokurorim të drejtpërdrejtë 394 ...

Read More
09 Nën
0

Basha takime me banorët e Lushnjes, qytetarët: Jemi në hall për bukën e gojës‏

Kryetari i Partisë Demokratike dëgjon shqetësimet e qytetarëve për varfërinë, borxhet, papunësinë, prishjen e paligjshme të banesave, mbylljen e universitetetit, rritjen e tarifave, e deri tek vonesa 4 mujore e marrjes së ndihmës ekonomike Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ...

Read More
08 Nën
0

Me kapjen e AMA, Rama fuqizon monopolin e tij mediatik

Deputeti Pollo denoncon si të paligjshëm emërimin e ish-drejtorit të Digitalb në krye të Autoritetit Mediatik Audioviziv. “Sala fshehu punësimin në Digitalb, PD do të ndjekë rrugën ligjore”  Të enjten mazhoranca Rama-Meta e përmbylli sagën e mundimshme një vjeçare të ...

Read More
08 Nën
0

Kryebashkiaku i Gjirokastrës grabit pronën e qytetarit, qeveritarët lejojnë abuzimin

Partia Demokratike denoncon uzurpimin me forcë që bashkia e Gjirokastrës po u bën pronave të Cabejve. Koordinatori Salianji dhe kreu i degës Bejko takojnë trashëgimtarët dhe kërkojnë zbatimin e ligjit Bashkia e Gjirokastrës ka zaptuar në kundërshtim me ligjin një ...

Read More