Category Archives: Lajmi fundit

23 Tet
0

Edi Rama ka ngritur sistemin e mbrojtjes së trafikantëve

Deputeti Ristani bën 4 pyetje publike për Kryeministrin në lidhje me mbrojtjen e kreut të organizatës kriminale të drogës nga deputetët e shumicës.  Ka një fakt publik sot. Edi Rama është vënë në mbrojtje të organizatorit të trafikut të drogës ...

Read More
23 Tet
0

Rama dhunon pasurinë e qytetarëve, lejon sarajet e miqve

Deputeti Luciano Boçi denoncon prishjen selektive të ndërtimeve dhe paraqet raste konkrete te favorizimit të klientelës qeveritare Edi Rama po dëshmon cdo ditë se qytetarët e vendit nuk janë të barabartë para ligjit. Ligji nuk vepron njësoj dhe zbatohet sipas ...

Read More
23 Tet
0

Rritja e çmimit të naftës nga qeveria, barrë e re mbi qytetarët

Deputeti Mima i kërkon qeverisë të mos rrisë taksën e qarkullimit, që do të rëndojë mbi industrinë dhe konsumatorët familjarë Pas lajmit të keq zyrtar për rritjen e çmimit te energjise elektrike nëpërmjet heqjes së fashës mbrojtëse prej 300 kilovatësh, ...

Read More
22 Tet
0

Edi Rama pranon se do të rrisë çmimin e energjisë

Deklaratë e Enno Bozdos pas pohimit që bëri Kryeministri për heqjen e fashës mbrojtëse, që është penalizim për gjithë shqiptarët, sidomos për të varfërit dhe shtresat në nevojë Kryeministri i dha sot një lajm tronditës shqiptarëve: Konfirmoi se fasha mbrojtëse ...

Read More
22 Tet
0

Mbrojtja e trafikantit, mafia ka kapur shtetin

Deputeti Ristani denoncon përfshirjen e deputetëve të mazhorancës në trafikun e drogës dhe imunitetin që jep qeveria për të kërkuarit nga policia Fakte tronditëse po zbulohen cdo ditë, për përfshirjen e disa deputetëve, në trafikun e drogës nga Shqipëria drejt ...

Read More
21 Tet
0

Deklaratë e Kryetarit të Grupit Parlamentar Demokrat, Edi Paloka

Ndërprerja e marrëdhënieve me Kuvendin është pasojë e asgjesimit të debatit parlamentar nga dyshja Rama-Meta. Me qëllimin e vetëm për të ndalur transparencën dhe llogaridhënien parlamentare para qytetarëve, Rama-Meta shkelin Kushtetutën dhe ligjin, refuzojnë zbatimin e vendimeve të Gjykatës Kushtetuese. ...

Read More
20 Tet
0

Basha pret z. Pier Ferdinando Casini

Kryetari i Partisë Demokratike priti në takim Kryetarin e Komisionit për Marrëdhëniet me Jashtë të Senatit italian. z. Pier Ferdinando Casini. Z. Basha i shprehu Presidentit Casini mirënjohjen për mbështetjen dhe ndihmën e çmuar që Italia, Senati italian dhe ai ...

Read More
20 Tet
0

Braktisja e Samitit për të shkuar në kazino, arrogancë e qeverisjes

Reagimi i zëdhënëses Nebijaj pas skandalit me delegacionin shqiptar në Samitin e Euro-Azisë, i cili braktisi punimet për kazinonë e Sanremos Tirana zyrtare është përfshirë në një skandal me përmasa të padëgjuara më parë. Në Samitin e Euro- Azisë që ...

Read More
20 Tet
0

Gjendje dramatike në arsim, shkollat pa regjistër për nxënësit

Deklarata e deputetes Eleina Qirici që denoncoi kaosin në arsim me mungesën e regjistrave në shkolla për shkak të interesave klienteliste të qeverisë.  Sot, qeveria bëri propaganda me arsimin, por në realitet gjendja është dramatike. Ka kaluar një muaj nga ...

Read More
19 Tet
0

Basha – Murphy: PD, e vendosur në mbrojtje të vlerave të demokracisë dhe shtetit ligjor

Kryetari i Partisë Demokratike priti në takim Senatorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për shtetin e Konektikatit dhe anëtarin e Komisionit për marrëdhëniet me Jashtë të Senatit, z. Christopher  Murphy. Z. Basha i shprehu Senatorin Murphy mirënjohjen për mbështetjen ...

Read More