Category Archives: Lajmi fundit

03 Tet
0

PD: Reforma në drejtësi, konsensuale, gjithpërfshirëse, jetëgjatë

Deputeti Halimi vlerëson nismën e Presidentit për tryezë. “Reforma duhet të garantojë rrugën europiane. Jo në korsinë e emergjencës, siç është kryeministri, që kërkon ti bëjë ndërhyrjet sot,  t’i botojë sot,  të hyjnë në fuqi natën, t’i shkarkojë gjyqtarët sot, ...

Read More
03 Tet
0

PD: Rama, seri të reja të mashtrimit me legalizim falas

Deklaratë e deputetes Jorida Tabaku

Read More
03 Tet
0

Këshilli i Europës i shqetësuar për demokracinë në Shqipëri

Asambleja parlamentare adopton në rezolutë kërkesat e opozitës

Read More
02 Tet
0

Bumçi: Vlerësojmë ndihmën e Ramës për Serbinë, por të kujtohet dhe për 470 shtëpitë e përmbytura në Bregun e Lumit

Deklaratë e deputetit Aldo Bumçi

Read More
02 Tet
0

PD: Edi Rama thellon skandalin e dorëzimit të dëshmitarit të drejtësisë

Deklaratë e deputetit Arben Ristani

Read More
02 Tet
0

PD: Skandal me arsimin, tre javë pa mësim në Has

Koordinatori Salianji dhe banorët e rrethit të Hasit denoncojnë politikat korruptive të qeverisë me arsimin 

Read More
01 Tet
0

Basha: Dorëzimi i dëshmitarit të drejtësisë, akt kriminal i Edi Ramës për llogari të mafias

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike. Basha: Kërkesat tona janë të qarta, janë publike. Kryeministri, ka jo një javë, por 8 javë që i bën bisht përgjegjësisë dhe i bën bisht përgjigjes. Jemi ne që presim përgjigje nga ai. Dhe ...

Read More
01 Tet
0

Daul: Nuk ia vlen të qendrosh në Parlament kur nuk respektohen parimet dhe drejtësia

Deklaratë e Presidentit të PPE, Josehp Daul, pas takimit me Kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Read More
30 Sht
0

Halimi: Eshtë Edi Rama i fyerjeve banale që e njohin të gjithë, ska dëshmitarë të rremë që ta shpëtojë

Deklaratë e deputetit Eduard Halimi

Read More
30 Sht
0

Basha në Bruksel: Kursi i qeverisë i kundërt me atë që pret BE

Kryetari i Partisë Demokratike informon partnerët për gjendjen e rëndë të demokracisë në vend. 

Read More