Category Archives: Lajmi fundit

25 Sht
0

Basha me Bankën Botërore: Duhet transparencë për ekonominë që po bie çdo ditë

Kryetari i Partisë Demokratike shpreh shqetësimet e opozitës mbi arbitraritetin e qeverisë dhe përkeqësimin e treguesve të ekonomisë

Read More
24 Sht
0

PD: Rama-show me tapitë e lëna gati nuk e mbulon mashtrimin e legalizimit falas

Deklaratë e koordinatores për mediat, Silvi Bardhi

Read More
24 Sht
0

PD: 90 përqind e shqiptarëve paguajnë më shumë taksa me Edi Ramën

Deputetët demokratë të komisioneve parlamentare analizojnë ndryshimet në buxhet. Janë ulur fondet për shëndetësinë, arsimin, ish-të përndjekurit, bujqësinë 

Read More
24 Sht
0

PD: Edi Rama, autori gjakftohtë i dhunës në Kuvend

Deputeti Eduard Selami i kërkon prokurorisë të thellojë hetimin deri tek përgjegjësi kryesor, Kryeministri i vendit

Read More
23 Sht
0

PD: Rama, shkarkime në drejtësi me deputetë të dënuar nga drejtësia

Deklaratë e deputetit Arben Ristani

Read More
23 Sht
0

PD: Hetimi i plotë dhe serioz duhet të shkojë tek porositësi i dhunës, Edi Rama

Deklaratë e deputetit Eduard Halimi

Read More
23 Sht
0

PD: INUK ka krijuar në Pogradec gjëndje lufte

Kryetari i Partisë Demokratike të Pogradecit denoncon sjelljen e INUK që solli si pasojë humbjen e jetës së një të riu dhe plagosjen rëndë të dy të tjerëve

Read More
23 Sht
0

PD: Garancia për CEZ, qeveria rëndon dyfish xhepat e shqiptarëve

Deklaratë për shtyp e Enno Bozdos

Read More
23 Sht
0

PD: Edi Rama nxitësi kryesor i korrupsionit në vend

Deklaratë e deputetit Oerd Bylykbashi

Read More
22 Sht
0

PD: Plagosja në shkollë, goditje për rendin dhe arsimin

Koordinatorja për mediat, Silvi Bardhi denoncon përpjekjen e policisë për të lehtësuar pozitat e autorit, familja e të cilit është e lidhur me Partinë Socialiste

Read More