Category Archives: Lajmi fundit

02 Nën
0

Përfaqësuesi i 394 milionëve të Veliajt, kandidat për kreun e AMA-s

Deputeti Bogdani nxjerr fakte të reja mbi skandalin financiar. Kompania 8 mujore e Veliajt nuk plotëson kriterin kryesor teknik që është bilanci i vitit të kaluar. Përfaqësuesi Skenderaj, kandidat për kreun e AMA-s Përfitimi financiar me dekorin e qytetit nga ...

Read More
02 Nën
0

Thellohet represioni i Edi Ramës, thellohet pabarazia para ligjit

Denoncimi i deputetit Bumci:  “Janë me qindra rastet selektive, ku ndërtesa e një qytetari prishet, dhe ngjitur me të, ndërtesa e mikut, nipit, kunatit, kushëririt, të deputetit ose ministrit nuk preket”. Sa më shumë thellohet represioni i Edi Ramës ndaj ...

Read More
02 Nën
0

Represioni i Edi Ramës, në burg se do shefi i madh

Deputeti Kruja denoncon rastin e qytetarit Bujar Brovina, i cili mbahet në arrest burgu pa prova ligjore. Gjykata dhe drejtësia të bëhen garantë të të drejtave të qytetarëve Aksioni policesk i Edi Ramës, do të kthehej patjetër në gjueti shtrigash ...

Read More
01 Nën
0

Reagim i Partisë Demokratike

Përballë fakteve të rënda e kompromentuese, që tregojnë korrupsion, nepotizëm, dhe abuzim me pushtetin, Edi Rama ka zgjedhur të sulmojë opozitën. Sulmi i Edi Ramës ndaj opozitës nuk sjell asnjë dobi publike dhe aspak transparence, në lidhje me faktet e ...

Read More
01 Nën
0

Skandali me vizitën e Papës, 394 milionë lekë në xhepat e qeveritarëve

Deputeti Bogdani denoncon shkeljet me tenderin për dekorin e qytetit. Prokurim i drejtpërdrejtë për kompaninë që ka të njëjtën adresë, të njëjtin apartament me kompaninë e vëllait të Erion Veliajt Vizita e Papa Franceskut në Tiranë ka qënë një mundësi ...

Read More
31 Tet
0

Gërmadha mbi fukarenjtë, pallate buzë detit për miqtë e qeverisë

Deputeti Halimi denoncon prishjet e paligjshme dhe selektive që po ndodhin në Durrës, dhe ndërtimet e klientelës qeveritare që po bëhen në breg të detit Deputeti Eduard Halimi denoncoi sot prishjet e paligjshme e selektive që po bëhen në Durrës, ...

Read More
31 Tet
0

Nuk preken miqtë e qeverisë, dhunohen qytetarët

Koordinatori Salianji denoncon prishjet selektive dhe i bën thirrje qytetarëve të denoncojnë pranë Partisë Demokratike rastet e shkeljes së ligjit dhe të pabarazisë Prishjet selektive që tregojnë korrupsion dhe klientelizëm politik janë të shumta. Po ju paraqesim sot një rast ...

Read More
30 Tet
0

Partia Demokratike hap procesin e aplikimeve për konkurim për drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

  Kryetari i Partisë Demokratike shpall udhëzimin për procesin e aplikimit dhe fton anëtarët e partisë të aplikojnë Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha, shpalli sot udhëzimin për procesin e aplikimit për  konkurim, për drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve. ...

Read More
29 Tet
0

Ftesa e Metës hipokrizi, Kushtetuta është detyruese jo sipas humorit

Reagon Kryetari i grupit parlamentar, Edi Paloka. “Zbatimi i vendimeve të Gjykatës Kushtetuese sipas orekseve, arsyeja pse opozita kërkon garanci ndërkombëtare” Kryetari i Parlamentit doli sot para shqiptareve për të mbrojtur ortakun e pushetit dhe me brockulla hipokrite ftoi opozitën ...

Read More
29 Tet
0

Banka Botërore vlerëson reformat, asnjë prej tyre e bërë nga Edi Rama

Deputetja Tabaku reagon pas raportit të Doing Bussines, ku vlerësohen lehtësitë e krijuara për biznesin nga qeveria e mëparshme dhe Bashkia e Tiranës sot Edi Rama është i dëshpëruar të gjejë qoftë dhe një notë kaluese për qeverisjen e tij, ...

Read More