Category Archives: Lajmi fundit

29 Tet
0

Kandidatët për AMA, Rama-Meta thellojnë paligjshmërinë

Deputeti Boçi e cilëson farsë antiligjore dëgjesën e djeshme të kandidatëve për kreun e AMA Deputetët e Rama-metës në komisionin e edukimit dhe medias rimbajtën farsën e dëgjesës me ata që duan të emërohen në krye të AMA-s. Kjo është ...

Read More
29 Tet
0

Urdhërat e Ramës paralizojnë bizneset dhe familjet‏

Deputeti Bogdani dhe banorët e zonës në qendër të Tiranës denoncojnë arbitraritetin e qeverisë me aksionet e INUK Arbitrariteti i INUK-ut të Edi Ramës po dëmton bizneset në Tiranë dhe ekonominë e shumë familjeve. Janë shumë biznese të vogla që ...

Read More
28 Tet
0

Shëndeti i gruas, prioritet për shoqërinë

Gratë demokrate vazhdojnë takimet në terren. Ndërgjegjësim dhe mamografi falas për gratë e Bathores  Lidhja Demokratike e Gruas  në bashkëpunim me Spitalin amerikan organizoi  sot nje takim ndërgjegjësimi për kancerin e gjirit me gratë e zonës së Bathores. Ky takim ...

Read More
28 Tet
0

Drejtësia e Ramës me gjyqtarë të diktaturës dhe kamikaze politike

Deputeti Halimi denoncon nënshtrimin që po i bën drejtësisë Edi Rama, për të krijuar mbrojtje për korrupsionin dhe të inkriminuarit në qeveri Sot nuk ka asnjë dyshim se qëllimi i vetëm i Edi Ramës është kapja politike e drejtësisë. I ...

Read More
27 Tet
0

Dhuna e Edi Ramës do të shumëfishojë protestën

Deklaratë e Grida Dumës ku dënohet ndalimi me forcë i aktivistit Altin Goxhaj dhe përpjekja e Edi Ramës për të shantazhuar qytetarët Ndalimi sot nga policia dhe shoqërimi me forcë i aktivistit Altin Goxhaj, është shenjë e krizës së nervave ...

Read More
27 Tet
0

Gjobat e reja, ndëshkim masiv ndaj qytetarëve

Deputetët e Partisë Demokratike denoncojnë ndryshimet në Kodin Rrugor si mjet respresioni ndaj qytetarëve që rrisin mundësinë për abuzim dhe korrupsion dhe nuk shtojnë sigurinë në rrugë Deputetët e Partisë Demokratike të komisionit të ligjeve, sigurisë dhe veprimtarive prodhuese u ...

Read More
27 Tet
0

Energjia elektrike, Edi Rama abuzuesi i parë, shkelësi i parë i ligjit

Deputeti Mima shprehet në favor të ligjit por dënon dëmin që Edi Rama i ka shkaktuar sistemit dhe penalizimin e 2 milionë e 100 mijë qytetarëve me rritjen e faturës financiare Partia Demokratike është në favor të ligjshmërisë dhe që ...

Read More
26 Tet
0

Basha: Do të përgjigjet deri në fund çdokush që cënon jetën, dinjitetin dhe pronën e shqiptarëve

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike Vendosa të thërras këtë konferencë shtypi, pas kthimit nga samiti i Partisë Popullore Europiane, jo për të njoftuar rezultatet e këtij takimi me rëndësi për zhvillimet demokratike edhe në Shqipëri- për ketë pret koha ...

Read More
26 Tet
0

Brok: Zbatimi i të drejtave kushtetuese, arritje e opozitës. Do të kërkojmë garanci dhe monitorim nga Komisioni Europian

Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian thotë se ngritja në Bruksel e cështjes së të drejtave kushtetuese të opozitës, ka dhënë rezultatet e para Partia Popullore Europiane do të vazhdojë të ndjekë me vëmendje çështjen e ...

Read More
26 Tet
0

Studentët po ngrihen, do ta ndalim të keqen

Partia Demokratike dënon ashpër masat e Edi Ramës për pakësimin e kuotave të masterit dhe rritjen e tarifës financiare. Në krah të studentëve për të ndalur të keqen Edi Rama po u pakëson cdo ditë shanset studentëve shqiptarë duke reduktuar ...

Read More