Category Archives: Lajmi fundit

29 Maj
0

Deklarata për mediat e Edmond Spahos, nënkryetar i PD për ngjarjen e rëndë në Sukth

Edhe një herë po ngremë shqetësimin e thellë për ngjarjen e rëndë që ndodhi pardje në Bashkinë Sukth. Në ambientet ku u zhvillua dy ditë me parë aktiviteti i kandidates së PD për Bashkinë Durrës, Grida Duma u sulmuan në ...

Read More
29 Maj
0

Voltana Ademi: Rritje e fondeve nga buxheti bashkiak për zhvillimin e zonave rurale

Kandidatja e Partisë Demokratike për Bashkinë e Shkodrës, Znj. Voltana Ademi zhvilloi një takim për prezantimin dhe konsultimin e programit për zhvillimin rural të zonës. Aktiviteti i cili u mbajt  nën moton “Për Shkodrën e së ardhmes”, kishte në fokus ...

Read More
29 Maj
0

Engjëll Cara: Në 100 ditëshin e parë, do të zgjidhet problemi i ujit të pijshëm

Kandidati për Bashkinë e Kavajës Engjëll Cara u takua me banorë të lagjeve 2 dhe 5. Ai  u zotua para banorëve, se në 100 ditëshin e parë të administratës së re, do të zgjidhet njëherë e mirë, problemi i ujit të ...

Read More
29 Maj
0

Partia Demokratike dërgon në Kushtetuese vendimin e mazhorancës për të mbrojtur Kokëdhimën nga shkelja e Ligjit Themelor

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike (më shumë se 1/10 e anëtarëve të Kuvendit), në zbatim të Kushtetutës, ligjit dhe Rregullores së Kuvendit, në përputhje me nenet nenet 4, 7, 70, 71, 124, 131/e dhe 134/c, të Kushtetutës, ka dorëzuar sot ...

Read More
29 Maj
0

Gjergj Mero: Për bizneset e mëdha dhe të vogla do të ul taksat vendore me 30%

Kandidati Gjergji Mero ishte sot në një fabrikë mishi dhe sallamerie, e njohur në tregun kombëtar,  me një aktivitet prej mëse 20 vitesh. Këto biznese vuajnë aktualisht  taksat e larta dhe uljen e konsiderueshme të fuqisë blerëse për shkak të  varfërisë së madhe ...

Read More
29 Maj
0

Basha: Më 21 qershor të ndalim të keqen dhe t’i hapim rrugë ofertës që nxit punësimin dhe zhvillimin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha  u takua me banorë të Dibrës dhe Bulqizës. Pasi është njohur me shqetësimet e qytetarëve, z. Basha tha se dyshja Rama- Meta nuk mbajtën asnjë premtim dhe sot kërkojnë t’i fshihen llogaridhënies duke sulmuar ...

Read More
29 Maj
0

Duma: Do të ruajmë bregdetin, plan afatgjatë për turizmin

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e Shkozetit duke ndarë me ta planin afatgjatë për turizmin për të hapur vende pune. Duma tha se do të nisë nga ruajtja e bregdetit duke i thënë stop betonizimit, ...

Read More
28 Maj
0

Basha: Me votë më 21 qershor t’u japim qytetarëve zgjidhje për papunësinë, varfërinë dhe çmimet e larta të energjisë dhe naftës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim me banorë të Burrelit dhe Klosit. Zoti Basha është njohur me problematikat e shumta të banorëve të cilët janë në kufijtë e mbijetesës. Shumë biznese po mbyllen dhe arsyeja e vendosur në ...

Read More
28 Maj
0

Patozi: Larg duart e pista të pushtetit nga zgjedhjet

Fjala e deputetit te Partise Demokratike Astrit Patozi ne Parlament: Ja kush i humb zgjedhjet Ne duhet ta harrojmë se në Shqipëri do të ketë investime strategjike, nëse këtu nuk mbahen zgjedhje të lira. Por ndërkohë, nuk ka investim më ...

Read More
28 Maj
0

Biznesi fason do të jetë partneri strategjik i punësimit të gjirokastritëve

Kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Gjirokastrës Igli Kokalari zhvilloi një takim elektoral në zonën industriale të qytetit. Në takimin që ai pati me një biznes fason z. Kokalari shpalosi platformën dhe vizionin e tij për çështjet e biznesit ...

Read More