Category Archives: Lajmi fundit

08 Shk
0

Policia me urdhër politik dhunon 4 të rinjtë e PD që shpërndanë sot ndihma

Ky është një akt brutal, i papranueshëm i Policisë së Shtetit, zbatimi i një porosie politike të qeverisë, e cila dështoi sot të hynte në zonat e dëmtuara rëndë nga përmbytjet, për shkak të refuzimit përbuzës dhe revoltës së banorëve. ...

Read More
08 Shk
0

Të rinjtë dhe gratë e PD, ndihma në familjet e braktisura nga qeveria në fatkeqësinë e tyre

Qindra pako me ushqime e veshmbathje, ushqime dhe ilaçe për gjënë e gjallë, shtretër e detergjentë, u shpërndanë sot nga të rinjtë dhe gratë e Partisë Demokratike në familjet që po përjetojnë orë dramatike në Fier e Vlorë. Me dhjetra ...

Read More
08 Shk
0

Sulmi i Ndreut ndaj deputetit Strazimiri, dhunë e shëmtuar e primitive

Ajo çfarë ka ndodhur, që ka dëshmitarë dhjetra deputetë, dhe miliona shqiptarë që kanë parë këtë video, është një akt i paprecedentë dhune, me synimin për t’i mbyllur gojën opozitës dhe përfaqësuesit të saj. Ne inkurajojmë gjykatën të vërë drejtësinë ...

Read More
08 Shk
0

PD karvan me ndihma drejt zonave të përmbytura

  Lidhja Demokratike e Gruas dhe Forumi Rinor i Partisë Demokratike nisën sot drejt zonave të përmbytura të jugut një sasi të madhe ndihmash si rezultat i solidaritetit të manifestuar nga qytetarët dhe anëtarët e Partisë Demokratike. Qindra pako me ...

Read More
07 Shk
0

Pezullimi i faturave të padrejta, kërkesë e qytetarëve dhe e opozitës

Problemi i faturave të padrejta, abuzive, problemi i mbifaturimit është shumë herë më i madh. Janë qindra mijë ankesat e qytetarëve. Shqiptarët e kuptojnë se Edi Rama ka qënë i detyruar nga protesta e tyre, nga revolta e tyre ndaj ...

Read More
07 Shk
0

Spaho ngushëllon familjen e viktimës së përmbytjeve

Nënkryetari i Partisë Demokratike përsërit kërkesën e opozitës për shpalljen e gjendjes së emergjecës civile e shumëfishimin e mjeteve e resurseve qeveritare për familjet në fatkeqësinë natyrore Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho ishte në Vërdovë të Pogradecit për të ...

Read More
06 Shk
0

Basha: Rama ka braktisur të përmbyturit, korrupsion miliona euro me energjinë

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike; -Ka një anë tjetër të tmerrshme të qeverisjes së Edi Ramës në këtë ditë. Qeverisja e tij është inekzistente në terren, por shfaqet me mënyrën më të pabesueshme të korrupsionit, pikërisht në këto ditë ...

Read More
06 Shk
0

Ristani në zonat e përmbytura të Vlorës, thirrje për solidaritet

Shpërndahen ndihma në veshje, mjete të domosdoshme e ushqime për bagëtitë. Degët e Partisë Demokratike në gjithë vendin kanë nisur një fushatë të mbledhjes së ndihmave për të prekurit, për të lehtësuar fatkeqësinë që i ka mbërthyer prej 6 ditësh.  ...

Read More
04 Shk
0

Situata është kritike, të shpallet menjëherë gjendja e emergjencës

Kërkesat e Kryetari të Partisë Demokratike drejtuar qeverisë: -Të shpallë gjendjen e emergjencës. -T’i futen punës, të organizojnë me plane konkrete mbështetjen e banorëve të zonave të përmbytura, lehtësimin  e  gjendjes së tyre, plotësimin e nevojave të tyre  të domosdoshme. ...

Read More
04 Shk
0

Basha me banorët e përmbytur: Situata dramatike, çfarë pret Kryeministri për të vepruar

Basha: “Situata është katastrofike, ç’farë pret më që të shpallë gjendjen e mergjencës?! I përsëris dhe njëherë kërkesën time kryeministrit Rama, jo si kryetar i opozitës por si qytetar, si prind. Kjo është situata, nuk e ka fabrikuar as opozita ...

Read More