Category Archives: Lajmi fundit

19 Mar
0

Kryetari në ikje i ështe fshehur sërish qytetarëve

Zoti drejtues i seancës, Zonja e zotërinj, kolegë, Një javë më parë kryetari në ikje i kuvendit e mbylli seancën parlamentare për 12 minuta nga frika për tu përballur me opozitën dhe qytetarët që ishin mbledhur në Tiranë më shumë se kurrë më ...

Read More
19 Mar
0

Fjala në Kuvend e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Eduard Halimi

Zoti drejtues i seancës, Zonja e zoterinj, kolege, Nje jave me pare kryetari ne ikje i kuvendit e mbylli seancen parlamentare per 12 min nga frika per tu perballur me opoziten dhe qytetaret qe ishin mbledhur ne Tirane me shume ...

Read More
19 Mar
0

Dhunohen zyrat e PD-së Elbasanit, dyshja Rama-Meta në ditët e agonisë

Godina e Partisë Demokratike në Elbasan është dhunuar mbrëmë, dyert e të gjithë ambjenteve janë shqyer dhe zyrat janë bastisur. Ky është një rast i përsëritur i dhunimit të zyrave të Partisë Demokratike dhe është një sulm në prag të ...

Read More
19 Mar
0

Lidhjet e krimit me pushtetin po e kthejnë Shqipërinë pas

Gjatë vizitës në Berlin, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar me nënkryetarët e grupit parlamentar të CDU/CSU Franz Josef Jung  (CDU),  Hans Peter Friedrich (CSU). Kryetari Basha ka ndarë me drejtuesit e lartë të grupit parlamentar CDU/CSU shqetësimin ...

Read More
18 Mar
0

Basha me ligjvënësit gjerman: Në praktikën europiane për akuza të rënda, zyrtaret lënë postin dhe vihen në shërbim të drejtësisë, dekriminalizimi domosdoshmëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në vijim të vizitës së tij në Gjermani është takuar me  kryetarin e Komisionit për Çështjet e Europiane në Bundestagun gjerman, Gunther Krichbaum dhe Roderich Kieseëetter, zëdhënës i grupit parlamentar CDU/CSU në Komisionin e ...

Read More
18 Mar
0

Nesër qytetarët para parlamentit, Ilir Meta të dorëhiqet

Parlamenti dhe demokracia kanë pësuar goditjen më të rëndë të këtyre 25 viteve, kur Kryetari i institucionit më të rëndësishëm në vend, gjendet nën akuzën e porositjes së vrasjes së dy deputetëve. Megjithëse janë bërë 16 ditë që Ilir Meta ...

Read More
17 Mar
0

Asnjë arritje për 5 prioritetet e integrimit

Ky takim kishte për qëllim diskutimin e pesë prioriteteve, për të parë sa përparim ka bërë Shqipëria dhe a mund të hapen negociatat. Qëllimi i diskutimit është përparimi që bën Shqipëria për të hapur negociatat. Si opozitë, ne ngritëm shqetësimet ...

Read More
17 Mar
0

Basha në Berlin, pushteti po manipulon hetimin e ngjarjes më të rëndë në 25 vite

Partia Demokratike dhe qytetarët e vendit të vendosur për dekriminalizimin me çdo kusht. Në kuadër të vizitës zyrtare në Berlin, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  zhvilloi takime në Kancelarinë Federale, me Shefin e Kabinetit të Kancelares Merkel dhe Minister ...

Read More
17 Mar
0

Rama dhe Meta kanë kapur dëshmitarin kyç në hetimin për vrasjen e dy deputetëve

Po bëhen 24 orë që janë publikuar dokumentat që tregojnë se Edi Rama dhe Ilir Meta kanë marrë peng dëshmitarin kryesor në hetimin e akuzës për porositjen e vrasjes së dy deputetëve nga Kryetari i Parlamentit. Prej 24 orësh, Edi ...

Read More
16 Mar
0

Betejën me krimin do ta çojmë deri në fund

-Z. Paloka, çfarë u vendos në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike ? Ne konfirmuam qëndrimin e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike lidhur me parlamentin. Absolutisht nuk mund të pranojmë që parlamenti shqiptar të drejtohet nga një njeri që ...

Read More