Category Archives: Lajmi fundit

05 Qer
0

Afron 21 qershori, bandat kriminale të lidhura me qeverinë rrisin presionin dhe dhunën

Afrimi i datës së zgjedhjeve ka sjellë rritje të agresivitetit të bandave kriminale që janë në shërbim të Ramës dhe Metës. Ndërkohë që shfaqin sondazhe të paguara për publikun të qartë për humbjen e thellë që i pret, krerët e ...

Read More
05 Qer
0

Veliaj mashtroi se do të hiqte e përgjysmonte TVSH-në për ushqimet jetike të shportës

Papagalli i Ramës po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, por tani me ambalazh të ri për Tiranën. Të gjithë mbajmë mend kur në 2013-ën i PREMTOI qytetarëve: “Heqje apo përgjysmim i TVSH-së për ushqimet jetike të ...

Read More
05 Qer
0

Objektiva, afate, zgjidhje

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, u shpjegon punonjësve të ndërmarrjes fasone në Kashar, projektin për Tiranën dhe parimet e tij menaxheriale    Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, u takua me punonjësit e një ndërmarrje fasone në zonën ...

Read More
05 Qer
0

Basha: Në 21 qershor të ndalim përkeqësimin e ekonomisë dhe të hapim rrugën për punë dhe dinjitet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi turin e bashkëbisedimit me banorë dhe tregtarë të Elbasanit. Varfëria dhe pamundësia e qytetarëve ka arritur deri aty sa të marrin vetëm bukë të mbetur nëpër dyqane, i tha zotit Basha një shitëse ...

Read More
05 Qer
0

Cara në Kavajë: INUK po përdoret politikisht për presione dhe selektivitet. Pas 21 qershorit do të mbroj çdo pronë tuajën

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Kavajë Engjëll Cara, vijoi takimin e tij elektoral në fshati Karpen Vendas. Nga ky fshat turistik, i harruar nga drejtuesi i majtë në tetë vite qeverisje lokale të Komunës Golem, kandidati Engjëll Cara, akuzoi ...

Read More
05 Qer
0

Projekte konkrete dhe emergjente për çdo fshat në Bashkinë e Rrogozhinës

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Rrogozhinë Eqerem Deliu u takua me banorët e zonës së Vil Bashtovës. Sipas tij, çdo fshat do të ketë projekte konkrete në Bashkine e madhe Rrogozhinë. Edhe në Vil Bashtovë do të nisë zbatimi ...

Read More
04 Qer
0

Grida Duma prezanton programin

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin për qeverisjen e bashkisë në katër vitet e ardhshme. Trekëndëshin e artë të zhvillimit; Tregu i Punës – Cilësia e Jetës -Bujqësi/Agroturizëm. )bjektivi parësor është:  Një i punësuar për çdo familje.  ...

Read More
04 Qer
0

Digjet makina e gazetarit të TV Mat, mazhoranca në panik nga humbja

Braktisja që po u bëjnë qytetarët çdo ditë ka vënë në panik të madh dyshen Rama –  Meta të cilët po përdorin çdo formë që nga joshja me thasët me miell e deri tek presioni i bandave dhe policia e pushtetit. Mëngjesin ...

Read More
04 Qer
0

Basha: Papunësia, varfëria, pamundësia për të mbyllur muajin, janë problemet që kërkojnë zgjidhje imediate

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim me banorë të Shijakut. Zoti Basha tha se  hallet dhe shqetësimet e qytetarëve nuk mund të injorohen me barsaleta e tallje siç po bëjnë çdo ditë Rama – Meta. Papunësia, varfëria, ...

Read More
04 Qer
0

Takimi me Ramën, për interesat e qytetarëve

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova shpjegon programin e tij në takimet me banorët në lagjet e rrugës “Qemal Stafa” dhe “4 Dëshmorët”  Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua dje me banorë të rrugës Qemal ...

Read More