Category Archives: Lajmi fundit

06 Qer
0

Duma: Drejtësi me ndihmën ekonomike, objektivi ynë; një person për familje të jetë i punësuar

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e zonës së Porto Romanos mbi projektin e saj për të hapur vende të reja pune dhe zgjidhjen e problemeve të kanalizimeve, ujit të pijshëm dhe rrugëve. Duma tha se ...

Read More
06 Qer
0

Terror ndaj korçarëve dhe bizneseve që mbështesin, por fryma e fitores nuk ndalet

Kandidati Gjergj Mero ishte në lagjen 5 dhe 16, ku  trajtoi me banorët problemet e shumta  të kësaj zonë si dhe prioritetet e programit për zhvillimin e qytetit. Ai  tha se varfëria dhe papunësia kanë arritur nivele kritike si pasojë ...

Read More
06 Qer
0

Skandali i 7 miliardëve me ilaçet, LSI sipërmarrje e korrupsionit

Pas më shumë se dy javësh denoncime nga Partia Demokratike dhe një pjesë e medias në lidhje me skandalin e përfitimit të miliardave me receta false, më në fund prokuroria hodhi një hap dhe arrestoi Drejtorin e Fondit të Sigurimit ...

Read More
06 Qer
0

Sa para mori Ajola nga Dzanashvilli, dhe pse nuk denoncoi pastrimin e parave?

Me gjithë kontrollin mbi median, me gjithë përpjekjen për ta mbyllur skandalin, për  ta fshehur të vërtetën, ky dokument mbetet. E kam fjalën për këtë dokument, ku Dzanashvilli, një emër i famshëm i botës së krimit, i dyshuar dhe akuzuar ...

Read More
06 Qer
0

Trajtim të barabartë qytetarëve, rrugë e shërbime në çdo cep të Tiranës

Kandidati për kryebashkiak i Tiranës, Halim Kosova, takohet me banorët e lagjeve periferike të Kombinatit Kandidati për Kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorë të zonës së Kombinatit në ecjet e takimet e tij nëpër lagje, duke ...

Read More
06 Qer
0

Basha: Me votë do ta ndalojmë pllakosjen e së keqes me votë do t’u kthejmë shpresën shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi turin e bashkëbisedimit me qytetarët në Kukës, Has dhe Tropojë. Zoti Basha u njoh me shqetësimet e banorëve dhe tregtarëve për papunësinë, rënien e fuqisë blerëse, rritjen e taksave dhe çmimit të energjisë. ...

Read More
06 Qer
0

Duma: Bashkë do zëvëndësojmë një model të dështuar me modelin e zhvillimit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e fshatit Romanat mbi programin e saj për zhvillimin e bujqësisë dhe infrastrukturës së zonës. Duma tha se pas 21 Qershorit, do të ketë një model tjetër pune nga ai ...

Read More
06 Qer
0

Bashkia e ardhshme e Kavajës mbështetje për gratë në biznes

Kandidati i Partisë Demokratike për kryetar bashkie në Kavajë Engjëll Cara, zhvilloi takim me gratë dhe vajzat sipërmarrëse. Në këtë takim Cara u dha një vend të veçantë në platformën e tij. Ai theksoi rolin e rëndësishëm që gruaja ka ...

Read More
06 Qer
0

Banorët e Fierit: Të mendojmë mirë para se të votojmë, qeveria na zhgënjeu

Kandidati për bashkinë e Fierit Enkelejd Alibeaj takoi banorët e fshatit Lalar. Këta të fundit shprehën indinjatë për braktisjen nga pushteti vendor. Në fshat përveç mungesës së infrastrukturës rrugore, kanalizimeve, ujit të pijshëm dhe kanaleve kullues, mungon edhe shërbimi shëndetësor. ...

Read More
06 Qer
0

Paniku nga humbja: Mafia Meta – Rama do e marrin përgjigjen edhe në Vore si në gjithë vendin

  Jam këtu bashkë me qytetarët e Vorës për t’i thënë Ilir Metës, bandave kriminale që ka angazhuar në Vorë e kudo në Shqipëri ku kandidon me kandidatët e tij, se e ka kot , se as kërcënimi ,as presioni ...

Read More