Category Archives: Lajmi fundit

17 Nën
0

Prononcim i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas takimit me ambasadorin amerikan Donald Lu

Pyetje: Z.Basha ishte një takim i gjatë 60 minuta me ambasadorin amerikan Lu, një çështje që është tjetër e nxehtë është edhe çështja “CEZ”, që po diskutohet aktualisht në Komisioni e Ligjeve, ka një qëndrim për këtë? Basha: Gjendja në vend ...

Read More
17 Nën
0

Thellohet korrupsioni në shendetësi, Beqa milliona për të blerë heshtjen e të arrestuarit

Skandalet korruptive në shendetësi, në sektorin më jetik në vend po thellohen. Dosja e vjedhjeve dhe abuzimeve po zmadhohet çdo ditë, sipas skemës që ka ngritur Edi Rama me Ilir Beqën. Kompani nën hetim me pronarë të arrestuar për skandalin ...

Read More
17 Nën
0

Thellohet korrupsioni në shendetësi, Beqa milliona për të blerë heshtjen e të arrestuarit

Skandalet korruptive në shendetësi, në sektorin më jetik në vend po thellohen. Dosja e vjedhjeve dhe abuzimeve po zmadhohet çdo ditë, sipas skemës që ka ngritur Edi Rama me Ilir Beqën. Kompani nën hetim me pronarë të arrestuar për skandalin ...

Read More
16 Nën
0

Nuk zgjidhet kriza Rama me kopje gjysmake te programit te opozites. Rama kërkon të blejë kohë nga frika e protestave dhe revolta ne vend

Edi Rama dhe skota e tij vjedhin ditë për ditë paratë e  fermerëve, banorëve të qyteteve e të fshatrave, të punësuar, pensionistë, të rinj vjedhin taksat,  vjedhin doganat, vjedhin tatimet. Ndaj nuk do habiteni po tu them sot që kur ...

Read More
16 Nën
0

Konventa e Kavajës, kandidatët për kreun e FRPD ide për zgjerimin dhe funksionimin e Forumit

Debati i hapur i kandidatëve për kryetar të Forumit rinor të Partisë Demokratike vijoi sot në Kavajë. Në hapje të forumit, i ngarkurari i kryesisë, deputeti Flamur Noka tha se për herë të parë në historinë e këtij forumi zhvillohet ...

Read More
16 Nën
0

PS-LSI mbulojnë të inkriminuarit në administratën publike

Komisioni hetimor për verifikimin e ligjshmërisë të të emëruarave në administratën publike zhvilloi sot mbledhjen e radhës me një propozim të ri nga maxhoranca për të mos kryer hetim të plotë për të inkriminuarit e emëruar pas ardhjes në pushtet. ...

Read More
16 Nën
0

100 milionë dollarë buxhet për bujqësinë, pa taksa dhe pa akcizë për fidanët, farat, plehrat, naftën për fermerët

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me banorë dhe fermer të Selenicës në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët”.  Zoti Basha është njohur me situatën e rëndë që po kalojnë fermerët dhe banorët të cilët sot nuk ...

Read More
13 Nën
0

73 mijë qytetarë kanë humbur punën në dy muaj, Rama-Meta kanë preokupim të ruajnë garnizonet e hajdutëve dhe vendet e tyre të punës

Pyetje: Kryeministri Rama ka deklaruar se tregtarët po përdoren, në fakt cili është qëndrimi i Partisë Demokratike lidhur me këtë protestë sot dhe lidhur me shifrat e papunësisë, siç raportojnë mediat kanë shkuar 75 mijë? Basha: Së pari dua t’ju them se ...

Read More
13 Nën
0

Inkriminimi, Tahiri kthen në Interpol oficerin e përfshirë në drogë dhe korrupsion

Kur Ministri i Brendshëm është i lidhur me bandat e në shërbim të tyre, kur dy drejtues të rëndësishëm si ai i Gjirokastrës dhe i Korcës janë kapur të përfshirë direkt në trafik droge, atëherë inkriminimit të policisë i është ...

Read More
13 Nën
0

PD do bllokojë në gjykatë vjedhjen e qytetarëve me “Veliaj parking”

Me ardhjen e Erjon Veliajt në krye të Bashkisë së Tiranës, lukunisë së hajdutëve të maxhorancës Rama-Meta i është shtuar dhe një front i ri vjedhjeje. Në mbledhjen e fundit të Këshillit Bashkiak, Veliaj shpejtoi të kalonte pa debat krijimin ...

Read More