Category Archives: Lajmi fundit

02 Sht
0

Basha në Bruksel: Mbështetje e fortë për aksionin opozitar dhe përgatitjen e programit qeverisës të demokratëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po merr pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane (PPE) e cila pritet të votojë për kërkesën e Partisë Demokratike për t’u bërë anëtare me të drejtat të plota e PPE. Emigracioni ka ...

Read More
01 Sht
0

Korrupsioni në shëndetësi, ngel dy herë në provimin e shtetit, Edi Rama e bën kryefarmaciste të vendit

Shëndetësia, sektori më i rëndësishëm në vend, sektori nga ku varet jeta e qytetarëve, është zhytur në korrupsion të thellë, dhe po qeveriset sot nga klientela dhe interesat financiare. Edi Rama po ulëret për informalitetin, por shihni çfarë ndodh me ...

Read More
01 Sht
0

Trafiku i drogës me avionë vazhdon, kumbarët në qeveri

Avionë të vegjël të trafikut të drogës vazhdojnë fluturimet në zonën e Vlorës dhe Sarandës. Dëshmitarë okularë dhe burime serioze të policisë tregojnë se transporti i drogës me avionë të vegjël vijon dhe asgjë nuk bëhet për ta ndaluar këtë biznes ...

Read More
31 Gus
0

Bilanci tragjik në miniera, Rama përgjegjës për mungesën e kushteve të nëntokës

Partia Demokratike është e tronditur nga vdekja në minierën e Selishtës të Miftar Loshës dhe Albert Loshës dhe dëshiron të përcjellë ngushëllimet më të ndjera për familjet e viktimave. Por sot është rasti të denoncojmë qeverinë për neglizhencën vrastare ndaj ...

Read More
31 Gus
0

Këshilltarët e PD në Kavajë e Krujë, nuk njohin për kryetarë bashkie personat e inkriminuar

Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Kavajës nuk e njohin kryetarin e kësaj bashkie dhe kanë vendosur të mos marrin pjesë në mbledhjet e thirrura prej tij. Këshilltarët demokratë nuk njohin legjitimitetin e një kryetari Bashkie si Elvis Roshi, ...

Read More
31 Gus
0

Forma të reja të dhunimit të votës së 21 qershori, pushteti i blerë s’ka të ardhme

Një javë më parë Partia Demokratike denoncoi blerjen nga Ilir Meta dhe Edi Rama të Kryetarit të Komunës Mollas, Agron Hysa duke i dhënë 8 miliardë e 600 milionë lekë tender përpara zgjedhjeve të 21 qershorit, në këmbim të votave ...

Read More
30 Gus
0

Edi Rama zyrtarizon Kokëdhimën si Beun e Jugut, modelin e hashashit, rrëmbimit të pronave e shkeljes së ligjit

Edi Rama e pranoi zyrtarisht dhe publikisht se Beu i Jugut është Koço Kokëdhima. De facto, Kokëdhima ka qene deri me sot  kryeministri i të gjithë aksit Lushnje-Fier-Vlorë-Sarandë. Ai vendos për gjithçka, për çdo tender, privatizim, e punësim. Por dje ...

Read More
29 Gus
0

Rama në vendin e krimit, asnjë shpjegim për trafikun e drogës

Prej 4 ditësh, Kryeministri dhe ministri i tij nuk japin asnjë shpjegim për përfshirjen direkte të funksionarit të lartë të policisë së Vlorës në trafikun e drogës,ashtu sikurse nuk kanë dhënë asnjë shpjegim për përfshirjen e këtyre elementeve kriminal në ...

Read More
28 Gus
0

Panorama online dhe Balkanweb: Paaftësi dhe servilizëm qeveritar

Me një zell të tepruar dhe jashtë çdo kriteri profesional, Panorama online dhe Balkanweb sulmuan sot me një shkrim anonim Partinë Demokratike duke u përpjekur të mbrojnë qeverinë me një mashtrim diletant. Partia Demokratike denoncoi sot faktin se qeveria ende ...

Read More
28 Gus
0

Qeveria fsheh të dhënat e korrikut, mbulon korrupsionin në financa me propagandë

Qeveria vazhdon të fshehë të dhënat zyrtare për financat e muajit korrik, edhe pse zyrtarisht duhej të ishin publikuar me 20 gusht. Informacionet paraprake tregojnë se muaji korrik është sërish një gërshetim i dështimit me korrupsion dhe të ardhurat nga ...

Read More