Category Archives: Lajmi fundit

16 Qer
0

Mile-Tollozhina simboli i LSI-së për abuzimet me fondet publike

Abuzimet me fondet e qytetarëve të cilët vuajnë për bukën e gojës tregojnë se kjo mazhorancë nuk ka prioritet hallet e qytetarëve, por të marrë sa më shumë nga paratë e tyre. Rasti i fundit është ai i Pogradecit. LSI ...

Read More
16 Qer
0

Bujqësia prioritet, bashkia do të marketojë prodhimet në Vlorë

Genc Deromemaj prezanton programin për Llakatundin dhe fshatrat përreth Llakatundi dhe fshatrat e ish – komunës Shushicë  ishin ndalesa e radhës e kandidatit të Aleancës Popullore për Punë e Dinjitet, Genc Deromemaj, i cili ka prezantuar programin e tij për ...

Read More
16 Qer
0

Basha: Rama pranoi se thelloi varfërinë, por nuk bën asgjë për t’ju ndihmuar

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi nga Kukësi se për opozitën nuk ka dhe nuk mund të ketë prioritet më të madh se hallet dhe problemet e qytetarëve, pamundësia për të mbyllur muajin, varfëria, papunësia, pasiguria. Në këto dy ...

Read More
16 Qer
0

Veliaj fsheh milionat, a po bën fushatë me paratë e Dzanashvillit

Një javë më parë, Erion Veliaj fshehu shifrat dhe gënjeu kur tha se për fushatën e tij ka një buxhet prej 108 milionë lekë të vjetra. Eshtë zbuluar se deri dje, Erion Veliaj ka shpenzuar më e pakta 1 milionë ...

Read More
16 Qer
0

Korça vuan taksat më të larta në Shqipëri, do t’i bëjmë minimale

Kandidati Gjergj Mero ishte në “Lagjen 8”, në një nga zonat më të goditura për papunësi, heqje të ndihmës sociale dhe të KEMP-it nga qeveria qëndrore dhe bashkia në këta tetë vite. Kandidati Mero tha se mbi 1500 familje janë ...

Read More
16 Qer
0

Eleminim i plotë i përmbytjeve në Lezhë brenda gjysmës së parë të mandatit

Lezhjanët nuk duan fjalë që mbeten në ajër apo një llafollog si menaxher të taksave të tyre, por duan zgjidhjen e problemeve që i kanë të trashëguara apo ato që do të krijohen.  Kështu u është drejtuar banorëve të zonës ...

Read More
16 Qer
0

Mbështetje dhe entuziasëm në çdo lagje e rrugë për Halim Kosovën

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë takohet me qytetarët në lagje e njësi, aty ku ata banojnë. Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, takohet me qytetarët aty ku banojnë. Ai ndan me ta projektet që ka për lagjen e ...

Read More
16 Qer
0

Duma: Do ta çojmë bashkinë e Durrësit në një etapë tjetër, pa varfëri dhe me dinjitet

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin në lagjen nr 8 në qytet. Duma tha se do të ruhen veprat arkeologjike në qytet dhe se ka një plan për shpëtimin dhe rivitalizimin e tyre. Ajo u shpreh se ...

Read More
16 Qer
0

Basha: Me votën e 21 qershorit, ulim taksat për të rikthyer punën

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë në mbylljen e fushatës elektorale në Devoll. Zoti Basha ka kërkuar votat për kandidatin e PD, Bledion Nallbati dhe Partinë Demokratike për të ndalur të keqen dhe babëzinë qeveritare e cila ka ...

Read More
16 Qer
0

Basha: Dyshja Rama-Meta harxhojnë miliona euro për propagandë, shqiptarët vuajnë për bukën e gojës

Ndërkohë që miliona euro po harxhohen për propaganda e fushata luksi, shqiptarët vuajnë për bukën e gojës, tha kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në mbyllje të fushatës elektorale në qytetin e Elbasanit. Njerëzit po vuajnë, njerëzit po largohen sepse ...

Read More