Category Archives: Lajmi fundit

15 Qer
0

Duma: Vëmëndje çdo personi në nevojë në bashkinë e Durrësit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma u takua me shoqatën e personave që nuk dëgjojnë. Në këtë takim të përzemërt, për të cilën ata nuk e kishin realizuar asnjëherë me kryetarin e bashkisë, Duma u shpreh se ata do ...

Read More
15 Qer
0

Vokshi me gratë në Rrogozhinë: Merrni në dorë fatet e familjes dhe të qytetit

Enkelejd Alibeaj ka vizituar “Lagjen Kastriot” ku mes banorëve të zonës ka takuar edhe fermerë të rrethinave që shesin produktet buqjësore në rrugë sepse nuk ka një treg të mirëfilltë,  por mbi të gjitha të përndjekur nga policia bashkiake. Tregtarët e ...

Read More
15 Qer
0

Vokshi me gratë në Rrogozhinë: Merrni në dorë fatet e familjes dhe të qytetit

Në  një  takim me gratë  e Rrogozhinës, në  mbështetje të kandidatit Eqerem Deliu , kryetarja e LDGSH-së tha se gratë, nënat dhe vajzat janë  heroinat e çdo qyteti sot në  Shqipëri që ia dalin të mbijetojnë  me  familjet e tyre në këtë  mjerim ...

Read More
14 Qer
0

Basha: Më 21 qershor askush nuk është mbi popullin dhe vullnetin e tij për punë dhe dinjitet!

Gjirokastra ka qenë ndalesa e radhës së kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në turin e tij elektoral për zgjedhjet e 21 qershorit.  Bashkimi i madh i gjirokastritëve në këtë shesh, tha zoti Basha tregon vendosmërinë e tyre për të ...

Read More
14 Qer
0

Një javë nga fitorja e përbashkët, e qytetarëve, e qytetit dhe çdo banori të Tiranës

Fjalimi i z.Kosova në mitingun përmbyllës të fushatës në zonën e Brrylit Eshtë kënaqësi që jemi mbledhur sëbashku kaq shumë sot në këtë shesh. Vijmë sot pas një fushate intensive, për të lënë një tjetër takim të rëndësishëm. Takimin e ...

Read More
14 Qer
0

Duma: Kandidati tjetër të mos i shmangej debatit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma iu përgjigj pozitivisht ftesës së Forumit të Durrsakëve për debat me kandidatin e maxhorancës i cili refuzoi të marrë pjesë. Duma tha se duhet të kishte një debat civil për alternativat e tyre ...

Read More
14 Qer
0

Në plan të parë qytetarët, të majtë e të djathtë

Kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Fierit Enkelejd Alibeaj u takua me banorët e lagjes “15 Tetori”. Përtej denoncimit të problemeve që ka shkaktuar neglizhenca e pushtetit vendor banorët shprehen mbështetje të plotë per z.Alibeaj në krye të bashkisë ...

Read More
14 Qer
0

Genc Deromemaj takim me Forumin e Gruas Demokrate, vëmendje dhe angazhim për çdo grua vlonjate

Gratë demokrate në Vlorë kanë dëshmuar një ditë më parë se mbështetja në këto zgjedhje do të jetë për kandidatin demokrat Genc Deromemaj. Të shumta në numër, e entuziaste ato kanë qenë pjesë e një takimi të jashtëzakonshëm. Kryetarja e ...

Read More
14 Qer
0

Emigrantët do të votojnë për Punë dhe Dinjitet

Kandidati për Korçën Gjergji  Mero ishte në Selanik ku u takua me emigrantët shqiptarë. Ata i garantuan Gjergji Meros se do të vijnë në Korçë  dhe në qytetet e tjera  nga ku kanë origjinën,  për të votuar programin e Partisë ...

Read More
14 Qer
0

Situata ekonomike në Elbasan e rëndë, të reagojmë me votë më 21 qershor

Kandidati i Partisë Demokratike në Elbasan Ardjan Turku,  zhvilloi një takim me banorë të lagjes Vullnetari në qytetin e Elbasanit. Kjo lagje, është ndër më të prekurat nga problemet sociale, ku papunësia është në një shkallë edhe më të madhe se ...

Read More