Category Archives: Lajmi fundit

08 Qer
0

Duma: Pastrim kanaleve për të ndalur përmbytjet, gjelbërim, stola dhe kënde sportive në çdo lagje

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma takoi qytetarë të lagjes së re në qytet me të cilët bashkëbisedoi mbi projektin e saj për të gjerlbëruar lagjet e qytetit. Duma tha se çdo lagje do të ketë gjelbërim dhe parqe ...

Read More
08 Qer
0

Albana Vokshi: Kandidatët tanë, programe për zhvillimin e nënave dhe vajzave

Kryetarja e LDGSH-së Albana Vokshi zhvilloi një takim me gratë e Krujës në mbështetje të kandidatit Pasha. E pritur në mënyrë entuziaste zonja Vokshi tha se gratë dhe nënat janë misionaret e ndryshimit të madh dhe kthimit të shpresës në ...

Read More
08 Qer
0

Qytetarët e Elbasanit po kërcënohen për të mos mbështetur PD-në

Kandidati për kryetar Bashkie i Partisë Demokratike dhe koalicionit të djathtë në Elbasan Ardjan Turku ka zhvilluar takime me qytetarët. Duke u ndalur me banorë të lagjes Visarion Xhuvani, kandidati Turku, ka theksuar faktin se situata e fushatës zgjedhore në ...

Read More
08 Qer
0

Duma: Qendër, transport falas, subvencion komisionit bankar dhe shërbime për invalidët

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me shoqatat e të verbërve dhe invalidëve në qytet. Duma tha se do të ketë një qendër multifuknsionale për ta ku do të ofrohen shërbime falas por edhe mundësi për të marrë ...

Read More
08 Qer
0

Do të ulim taksën e turizmit, për shtretër nga 3.5% në 1.5%

Genc  Deromemaj prezanton programin për Orikumin Kandidati i Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet Genc Deromemaj ka publikuar programin e tij për Orikumin. Me një pjesëmarrje të jashtëzakonshme dhe interes të lartë qytetarët, banorë të gjithë zonave përreth kanë dëgjuar ...

Read More
08 Qer
0

Basha: Mazhoranca mungesë vullneti për dekriminalizimin, standardet e zgjedhjeve në rrezik

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot zëvendës-ndihmës sekretarin e shtetit, z. Hoyt Yee, i cili shoqërohej nga ambasadori i SHBA-së në Tiranë, z. Donald Lu. Basha shprehu mirënjohjen për mbështetjen e madhe që SHBA dhe ambasadori Lu po ...

Read More
08 Qer
0

Gjergj Mero: Llogaridhënie publike për çdo zbatim të programit

Kandidati Gjergji Mero nënshkroi  kontratën sociale me shoqërinë  civile për premtimet që lidhen me zhvillimin dhe fuqizimin social të rinisë. Kontrata është një projekt i  shoqërisë civile mbështetur nga Ambasada suedeze , e cila  synon të monitorojë premtimet e të dy ...

Read More
08 Qer
0

Veliaj nuk bën transparencë, i fshihet skandalit të Dzanashvillit

Prej 4 ditësh Erion Veliaj i shmanget skandalit të përfshirjes së bashkëshortes së tij në skemën e Dzanashvillit për pastrimin e parave. Nuk jep asnjë shpjegim, me shpresën se kjo histori tronditëse e lidhjes me një prej emrave më të ...

Read More
08 Qer
0

Projekti i Kosovës për zonën e Dajtit

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova, bisedoi sot me banorët e Priskës, të cilëve u shpjegoi konkretisht se si programi i tij për zonën do të ndikojë në përmirësimin e jetës së tyre. Kosova u ndal në rrugët e ...

Read More
08 Qer
0

Basha: Vota e 21 qershorit është ligj, për të ulur taksat, çmimin e energjisë, rritur pagat dhe pensionet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi takime elektorale në Lushnjë, Bathore (Kamëz) dhe në Divjakë. Në Lushnjë, zoti Basha ka garantuar qytetarët se me votën e bashkuar, në 21 qershor të majtë e të djathtë do të largojnë bandat ...

Read More