Category Archives: Lajmi fundit

17 Mar
0

Berisha: Byroja ferr dhe tmerr për Ramën, nuk pranojmë një parlament që nuk zbaton vendimet e Kushtetueses!

Prononcimi bërë në parlament gjatë seancës: Unë e konsideroj kryesimin e seancës nga ju “madame lokomotiva” një sfidë të hapur që ju i bëni qytetarëve shqiptarë, një sfidë që ju i bëni ligjit të vendit, transparencës dhe ekzistencës së këtij ...

Read More
17 Mar
0

Krimi në partneritet me Ramën e Tahirin, terrorizon qytetarët në mes të Tiranës

Një seri atentatesh dhe shpërthimesh me eksploziv kanë tronditur Tiranën, duke mbjellë terror e frikë e duke shtuar pasigurinë publike. Ky përkeqësim i rendit dhe i ligjit e ka kthyer kryeqytetin dhe vendin në ditën më të keqe të sundimit të ...

Read More
17 Mar
0

Nuk ka asnjë dilemë, do të ketë dhe Reformë në Drejtësi dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë mbështetjen e kongresmenëve amerikanë për sfidën që ka sot përpara jo vetëm Partia Demokratike por çdo qytetar shqiptar, pastrimi i politikës nga të inkriminuarit, zgjedhjet e lira dhe të ndershme si dhe ...

Read More
17 Mar
0

Opozita nuk bëhet pjesë e akteve që i shërbejnë grabitjes së qytetarëve të vendit

Dy ditë më parë kryeministri francez doli në një deklaratë publike për të shpallur që Benzamen, futbollist, lojtar që luan me Realin e Madridit, nuk mund të luajë me Kombëtaren franceze, sepse ai është i akuzuar jo i dënuar, i ...

Read More
17 Mar
0

Letër e hapur e këshilltarëve të Partisë Demokratike drejtuar organizatave ndërkombëtare dhe ambasadës së ShBA-së

BASHKIA TIRANË KËSHILLI BASHKIAK GRUPI I KËSHILLTARËVE TË PARTISË DEMOKRATIKE Tiranë, më 17/03/2016      Drejtuar: Z. Sadi Vorpsi Prefekt, Qarku Tiranë Marco Leidekker Shefi i Zyrës Këshillit të Europës, në Shqipëri ShTZ. Florian Raunig Kryetar i Prezencës së OSBE-së, në Shqipëri ShSZnj.  ...

Read More
17 Mar
0

Basha: Nuk ka asnjë dilemë, do të ketë dhe Reformë në Drejtësi dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë mbështetjen e kongresmenëve amerikanë për sfidën që ka sot përpara jo vetëm Partia Demokratike por çdo qytetar shqiptar, pastrimi i politikës nga të inkriminuarit, zgjedhjet e lira dhe të ndershme si dhe ...

Read More
16 Mar
0

Garantimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, dekriminalizimi dhe reforma në drejtësi janë prioritetet e shumicës së shqiptarëve përballë oligarkisë

Kryetari i Partisë Demokratike ka nisur vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me takime me kongresmenë dhe Këshillin e Atlantikut të Veriut.  Sfidat e Shqipërisë për ndërtimin e një demokracie funksionale dhe shtetit të së drejtës, si zbatimi i ...

Read More
16 Mar
0

Prononcim i kryetarit të Grupit Parlamentar të PD-së Edi Paloka

Qëndrimi i grupit parlamentar do të mbetet i njëjti përderisa nuk ka ende një reflektim nga mazhoranca për çështjet që ne kemi ngritur që tashmë ju i njihni shumë mirë. Atë që lidhet me ligjin e dekriminalizimit,  funksionimin e komisioneve hetimore ...

Read More
15 Mar
0

Edi Rama merr në mbrotje të kërkuarin e FBI për mashtrim financiar

Prej një javë, shqiptarët janë njohur nepërmjet medias se Byroja Federale e Hetimit (FBI) ka zbarkuar në Shqipëri pasi ka rënë në gjurmët e një krimi financiar. Kompania e cila hetohet është drejtuar nga Knidi Bashari, këshilltari i Ministrit të ...

Read More
14 Mar
0

Protestë kundër varfërisë dhe ndotjes në qytetin e Laçit

Qindra qytetarë në Kurbin protestuan sot përpara bashkisë në Ditën e Verës kundër djegies së mbeturinave në kodrën e gjelbër të qytetit duke u kthyer në një rrezik të madh për jetën e tyre. Protesta nisi në sheshin qendror të ...

Read More