Category Archives: Lajmi fundit

18 Jan
0

Skema e vjedhjes së milionave me ilaçet, Prokuroria të hetojë abuzimet e Ilir Beqës

Një raport tronditës i Kontrollit të Lartë të Shtetit për skandalet dhe abuzimet në shëndetësi të Ilir Beqës gjendet në Prokurori prej disa javësh. Në krye të skemës së vjedhjes, është rimbursimi fiktiv i ilaçeve, përmes mekanizmit kriminal të dirigjuar ...

Read More
17 Jan
0

Varfëri dhe errësirë në Mirditë, Deputetja Deda apel për ndërhyrje

Deputetja Albina Deda ishte në fshatin Domgjon të Mirditës, ku varfëria, mungesa e energjisë dhe i ftohti e kanë bërë të pamundur jetën e dhjetëra banorëve. Në familjen e Gëzim Ndojit, me tre fëmijë të vegjël, mes të cilëve një ...

Read More
17 Jan
0

Rama, qindra milionë lekë për të blerë lëvdata për vete

Edi Rama ka shpenzuar qindra milionë lekë të taksapaguesve shqiptarë për të blerë 8 faqe reklamash në revistën më të shtrenjtë në botë, The Economist, për një artikull-reklamë që thur lëvdata për të, por që në krye tregon se është ...

Read More
16 Jan
0

Pas vrasjeve, shfaqen maskat, rendi në pikë kritike, Tahiri i lidhur me krimin

Dy grabitje me armë dhe me maska, në orët e para të mbrëmjes së djeshme, në zemër të Tiranës dhe në aksin kombëtar në Lezhë, dëshmojnë se rendi është në pikë kritike, pasiguria ka arritur kulmin. Pas një serie ekzekutimesh ...

Read More
16 Jan
0

Skandali, Beqa i dha Beqës 85 milionë lekë

Korrupsioni i Ilir Beqës është i larmishëm dhe i shtrirë në shumë fusha. Një nga faktet më skandaloze është rasti kur ai vetë, drejtpërdrejt i ka dhënë firmës së tij INTECH plus, 85 milionë lekë, për instalimin e një programi ...

Read More
14 Jan
0

Drafti i reformës, vetëm sipas rekomandimeve të Komisionit të Venecias

Pyetje: Z Halimi, çfarë diskutuat në mbledhjen e sotme dhe si do të veproni nesër me mbledhjen e komisionit? Halimi: Diskutuam bashkë me anëtarët e komisionit të posaçëm të Reformës në Drejtësi, anëtarë të opozitës bashkë me ekspertët, për qendrimin ...

Read More
14 Jan
0

Vazhdon pasurimi i Ilir Beqës, 1 miliardë e 300 milionë lekë ditën e vitit të ri

Ndërkohë që gjendja në spitale është skandaloze, më kritike se kurrë, ku qytetarët nuk marrin shërbimet e duhura, mungojnë medikamentet dhe radhët e prindërve, fëmijëve të vegjël dhe të moshuarve janë dramatike, me pamjet që kanë dalë në media, biznesi ...

Read More
13 Jan
0

Ekspertët e PD: Drafti Rama kap drejtësinë

Eduard Halimi: Jam këtu bashkë me 3 ekspertët e Partisë Demokratike të cilët kanë ndjekur nga afër në emër të opozitës për çështjen e reformës kushtetuese si pjesa e reformën në drejtësi. Pas ardhjes së raportit të Komisionit të Venecias, ...

Read More
13 Jan
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Shkatërruesi i Tiranës për 11 vite, ai që mbolli pallate duke ndjekur 20 përqindëshin e duke nëpërkëmbur qytetarin, ai që kur Tirana më në fund u bë me plan zhvillimi e bllokoi atë, ai që i mohoi qytetarëve mijëra vende pune ...

Read More
12 Jan
0

Inspektori i rryshfetit, mik i Veliajt e Tahirit, shëmbëlltyra e rilindjes

Skandali i zbuluar nga emisioni investigativ Stop, nuk është një rast i izoluar i një inspektori të ndërtimit që kërkon para në këmbim të favorit. Ky rast korruptiv, është e vërteta e rilindjes, është shëmbëlltyra e saj. E para tregon ...

Read More