Category Archives: Lajmi fundit

05 Jan
0

Sajmir Tahiri duhet të ishte para drejtësisë si koordinatori dhe protektori i trafikut të lëndëve narkotike

Sajmir Tahiri që duhet të ishte prapa hekurave si koordinatori dhe protektori i trafikut te lëndeve narkotike, u kujton burgun shqiptarëve, të pamundurve atyre që s’kanë 2 mijë leke të paguajne dritat. Ministri i krimit të organizuar, makina personale e ...

Read More
05 Jan
0

Reagim i Partisë Demokratike

Me këtë qeveri s’ka asnjë shpresë se diçka do të ndryshojë dhe kjo u pa qartë dhe në këtë fillim viti, i cili nisi me propagandë dhe mashtrime. Asnjë investim i ri nuk ka nisur me këtë qeveri e projektet ...

Read More
05 Jan
0

PD e paralajmëroi, Rama jep Skavicën pa garë dhe transparencë

Në muajin prill, Partia Demokratike i kërkoi shpjegime të qarta kryeministrit Edi Rama për vizitën e tij të menjëhershme e të papritur në Stamboll të Turqisë. I kërkuam Ramës të përgjigjej po bënte apo jo negociata të fshehta e të ...

Read More
04 Jan
0

PD padit Veliajn, vendimet e datës 30 Dhjetor antiligjore  e korruptive

Për nder të Veliajt dita e fundvitit 2015 të shpallet dita e vjedhjes qeveritare. Partia Demokratike do të kallëzojë në Prokurorinë e Tiranës kryebashkiakun Erion Veliaj, i cili nga nguti për të mbyllur menjëherë aferat e tij prej mijëra eurosh ...

Read More
03 Jan
0

Forbes konfirmon përkeqësimin klimës së biznesit dhe ekonomisë

Shqipëria vazhdon të zhytet poshtë e më poshtë në renditjen botërore ekonomike lidhur me gjendjen ekonomike dhe klimën e përkeqësuar të biznesit. Taksat e larta, korrupsioni, pasiguria ligjore kanë bërë që Shqipëria gjithnjë e me pak të preferohët për investime ...

Read More
03 Jan
0

Bilanc tragjik, përkeqësim të rendit dhe sigurisë në vend

Bilanc dramatië është shënuar në këtë fillim viti në vendin tonë duke dëshmuar dhe njëherë përkeqësimin e rendit dhe sigurisë në vend. Një krim i dyfishtë në Sarandë u shënua në orët e para të vitit 2016. Shtetësja Lina Uzo u ekzekutua ...

Read More
31 Dhj
0

Rritja e çmimit të biletës përkeqëson jetën e qytetarëve,  aferë korruptive e Veliajt

Me një akt të turpshëm dhe të pastër korruptiv, Erion Veliaj vendosi dje të rrisë çmimin e biletës për qytetarët e Tiranës. Zgjodhi si kusar mesnaten të fuste serish duart në xhepat e qytetarëve dhe t’ju marrë dhe qindarkat e ...

Read More
30 Dhj
0

Paratë e energjisë që u merren me kërbaç qytetarëve shkojnë në xhepat e qeveritarëve

Fituesi i çmimit si Administratori i Vitit, në festivalin e fasadës qeveritare, për të dytin vit në radhë dëshmon atë çfarë kjo mazhorancë vlerëson në të vërtetë. Kriteri i shpërblimit mbetet sërishmi shërbimi ndaj obortarrëve të qeverisë, vjedhja, abuzimi. Ndërkohë ...

Read More
29 Dhj
0

Intervistë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhënë gazetarit të Ora News, Everest Dedaj

Ora-News: Z.Basha prej 8 dhjetorit Partia Demokratike ka nisur një stinë protestash të cilat sipas jush do të përfundojë vetëm me krjimin e një qeverie teknike që hapë rrugë zgjedhjeve të parakohshme. Realisht besoni në zgjedhje të parakohshme apo është ...

Read More
29 Dhj
0

Reagim i Partisë Demokratike

Shqetësimi ynë është për ato mijëra familje që do ta kalojnë natën e ndërrimit të viteve në varfëri dhe mjerim si pasojë e politikave tua të mbrapshta. Shqetësimi ynë është se tallesh me pensionistët duke u dhënë si lemoshë ca ...

Read More