Category Archives: Lajmi fundit

23 Dhj
0

Ftoj mazhorancën të zbatojmë pikë për pikë rekomandimet e Venecias për Reformën në Drejtësi

Ambasadori i SHBA, Donald Lu i ka dorëzuar sot kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha rekomandimet e Komisionit të Venecias për reformën në drejtësi. Zoti Basha shprehu mirënjohjen e Partisë Demokratike dhe opozitës për SHBA dhe në veçanti për ambasadorin ...

Read More
22 Dhj
0

Edi Rama, miliarda të reja për Beqën, Vilmën, Sadriun, Papulin e Nadirin

Në dy javët e fundit, skema e Edi Ramës e ndarjes së parave me miqtë dhe donatorët e tij ka qënë në funksion me kapacitet të plotë. Siç tregon buletini i prokurimeve; Ilir Beqa me firmën e tij Intech plus, ...

Read More
21 Dhj
0

Ligji për arsimin e lartë do të shfuqizohet javën e parë të ardhjes tonë në pushtet

Dua ta nis me një falënderim për Forumin Rinor të Partisë Demokratike që na ka bërë krenar në ditët tona të vështira e në ditët tona të mira. Për kryetarin Belind Këlliçi dhe ekipin e tij e gjithë bashkëpunëtorët që ...

Read More
21 Dhj
0

As Ministri Beqaj s’e ka bërë check up-in falas

I nderuar Kryetar, të nderuar kolegë, Traumatike dhe trishtuese është historia se si mazhoranca pretendon të mbyllë një vit kalendarik me një bilanc korruptiv tronditës. Vjedhjes me vulë dhe “recetë”shtetërore i thuren lavde në foltoret e qeverisë dhe Parlamentit. Buxheti ...

Read More
21 Dhj
0

Vendit i duhet mundësi tjetër, Rama të ikë

Te nderuar kolege, Marreveshja qe miratojme sot eshte e nje rendesie te vecante per zhvillimin e kryeqytetit pasi cliron në rreth 50 milion euro te dhena per ndertimin e bulevardit te ri te Tiranes si dhe rehabilitimin e lumit te ...

Read More
21 Dhj
0

Qeveria, si një i sëmurë me sjellje antisociale

Të nderuar qytetarë. Me ndryshimin e skemës së ndihmës ekonomike qeveria shqiptare i dha fund njëherë e mirë korrupsionit  në pretendimin e saj të bërë nga ju në këtë drejtim dhe mori vetë gjithë eskluzivitetin e këtij korrupsioni e abuzimeve ...

Read More
21 Dhj
0

Një vit i mbushur me trafiqet e qeverisë së inkriminuar

Çdo marrëveshje që ndalon trafiqet e paligjshme do të ishte e mirëpritur. Por sot është dita të bëjmë një bilanc e të mos tregohemi hipokritë. Nuk është puna tek marrëveshjet, nuk janë marrëveshjet e ratifikimet që e luftojnë trafikun e ...

Read More
21 Dhj
0

Një bilanc fundviti!

Kjo është seanca e fundit për këtë vit dhe përpara se viti i ri të hyjë duhet të bëjmë dhe ne një bilanc të asaj çfarë përcolli kjo aulë dhe mbi të gjitha qeveria. Gjykoj që jo vetëm për ne, ...

Read More
21 Dhj
0

Shteti i Ramës, një gropë financiare që fundosë vendin

Shtetin e kemi por Edi Rama po e shkul shtetin nga themelet ndërsa ne na thotë se po bej shtet. Sot kur Rruga duhej të kishte përfunduar sjell amendimin që duhej ta kishte miratuar 2 vjet më parë.  A mund ...

Read More
21 Dhj
0

Arsim, shkencë dhe shpresë nuk ka me këtë qeveri

Marreveshja në fjalë është një detyrim i përmbushur i qeverisë Shqiptare dhe nuk dua që në fjalën time të përqëndrohem tek ajo por tek një detyrim i papërmbushur i kësaj qeverisje, pikërisht tek Arsimi. Arsimi duket sektori me i goditur ...

Read More