Category Archives: Lajmi fundit

06 Dhj
0

Qeveria lejon korrupsionin me drurin në Fushë-Bulqizë, dhunohen banorët që mbrojnë pyjet

500 familje në Fushë-Bulqizë kanë nënshkruar peticion drejtuar kryeministrit, ministrit të mjedisit dhe atij të rendit për ta ndaluar kompaninë e kushëriti të Ylli Manjanit njëkohësisht daja e deputetit Spahiu, që të mos presë pyllin me të cilin ata kanë ...

Read More
05 Dhj
0

Intervistë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhënë për gazetaren e Top- Channel, Elona Meço

Top-Channel: Z.Basha ju keni premtuar një protestë në 8 dhjetor, që është një ditë simbol, por ju thoni se kjo nuk është vetë‎m një ditë simbolike, një protestë simbolike. Ju thoni se kjo ë‎shtë‎ nje proteste per te rrëzua qeverinë. Ju lutem, si ...

Read More
05 Dhj
0

Votimi kundër i hetimit të CEZ, Rama konfirmoi autorësinë e vjedhjes

Të dashur bashkëqytetarë Mbrëmë është hapur dhe thelluar edhe më tej hendeku i thellë që ndan masivisht shqiptarët në një anë dhe nga ana tjetër një grush oligarkësh, qeveritarësh, banditësh dhe hajdutësh. Mbrëmë, Edi Rama e shpalli veten të pahetueshëm ...

Read More
05 Dhj
0

Në 8 Dhjetor, të gjithë bashkë për ti thënë JO Varfërisë

Të nderuar kolegë, Ka dy mundësi për të folur në këtë sallë, kur dikush si Kryeministri që vec hyn e del, ka vënë maskën e profetitm misionarit dhe ëndërrimtarit. Mënyra e parë është të besoh sepse gënjështra është shpesh zgjidhje ...

Read More
05 Dhj
0

Buxheti që do rrënojë Dibrën dhe shqiptarët

Te nderuar kolege, Qytetare Shqiptare, Projekt –ligji ”per buxhetin “ eshte nder ligjet me te rendesishme per vendin, dhe sigurishte jo vetem per ne, por gjithe shqiptaret i kane syte dhe mendjen te ky buxhet, dhe sot Shqiptaret shpresonin se ...

Read More
04 Dhj
0

Pse kjo qeveri ka rënë

Unë vazhdoj të këmbëngul që kjo është një qeveri e rrëzuar, e cila, të paktën prej disa muajsh, ekziston vetëm në letër. Dhe kjo, jo thjesht në rrafshin moral, por dhe në atë funksional. Këta, që kam prapa, mund të ...

Read More
04 Dhj
0

Vlora jep thirrjen për tu ngritur në këmbë me 8 dhjetor

Sot në VLorë, Partia Demokratike dhe grupimi Dhjetori 90, zhvilluan aktivitetin përkujtimor të 25 vjetori te rrëzimit të komunizmit me temë “Dhjetori i lirisë  larg dhe afër “. Vlora qyteti i Pavarësisë dhe patriotëve të mëdhenj të kombit e gjen ...

Read More
04 Dhj
0

Ky është buxheti i katastrofës, buxheti i funeralit të një qeverisje që s’meritonte të ishte një ditë

Të dashur qytetarë dhe qytetare, për ju, për fëmijët, burrat, gratë, të sëmurët, pensionistët, shkollarët, punëtorët, punonjësit, mbarë shqiptarët në Shqipëri por dhe për Shqipërinë në tërësi kjo është dita më e rëndësishme e Parlamentit, sepse këtu vendoset buxheti juaj ...

Read More
04 Dhj
0

(Ri)Konfiskimi i dytë i pronës!

Historia sot po përsëritet në formën e saj më të keqe. E vërteta është se sot po dekorohen ato që në fakt duhet të ishin dënuar e gjasme do të prekeshin nga ai ligji i famshëm i lustracionit. Me të ...

Read More
04 Dhj
0

Vetëm hetimi ndërkombëtar zbardh aferën CEZ

Të nderuar kolegë, Më shumë se 2 muaj më parë, PD depozitoi ne Kuvend, projektligjin per Hetimin Nderkombetar te aferes CEZ. Faktet e nxjerra ne media lidhur me kompanine CEZ, hodhen drite dhe vertetuan akuzat e PD te bera nje ...

Read More