Category Archives: Lajmi fundit

31 Kor
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Brenda ditës, në dy burgje që edhe emërtesën e kanë institucione të sigurisë, kanë ndodhur ngjarje tronditëse që dëshmojnë se siguria në vend përkeqësohet çdo ditë pa kthim. Plagosja me armë nga jashtë, e një të dënuari në Vaqarr gjatë ...

Read More
31 Kor
0

Thellohet skandali i taksës 10 euro në Rrugën e Kombit, u shkelën kriteret e tenderit

Thellohet skandali me taksën 10 euro që Edi Rama ka vendosur mbi kurrizin e shqiptarëve për një kalim në Rrugën e Kombit. Përveçse një barrë e re mbi qytetarët e xhepat e tyre të lodhur e të varfëruar, fakte të ...

Read More
30 Kor
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Faktet e fundit në lidhje me të kaluarën kriminale të vëllait të Fatmir Xhafës, të caktuar nga Edi Rama në krye të komisionit për Reformën në Drejtësi, nxjerrin në pah këmbënguljen në skemën për kapjen e prokurorëve dhe gjykatësve, e ...

Read More
29 Kor
0

Engel  Bashës: Vlerësoj lidershipin tuaj, konsensusi e vetmja mënyrë për të garantuar një drejtësi të pandikuar politikisht

Në ditën e fundit të Konventës Kombëtare të demokratëve, ku Hilari Klinton pranoi nominimin për kandidate për presidente të SHBA-ve, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me senatorë dhe kongresmenë mes të cilëve dhe me nënkryetarin e Komitetit ...

Read More
29 Kor
0

Erion Veliaj ka vetëm fjalë, një vit korrupsion e varfëri në Tiranë

Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës denoncuan sot show-n e radhës së kryetarit të Bashkisë, Erion Veliajt për bilancin një vjeçar në detyrë. Sipas Akil Krajës, në një vit Erion Veliaj ka vetëm fjalë ndërkohë që Tirana po ...

Read More
29 Kor
0

Video e drogës, lugina kanabisi nën drejtimin e Tahirit

Shihni këto pamje të siguruara nga Partia Demokratike dje. Shihni se si lugina e Lumit të Vlorës, është shndërruar në Luginën e Kanabisit. Kjo është dëshmia e mbulimit të vendit me drogë, e rritjes së përditshme të këtij biznesi kriminal, ...

Read More
29 Kor
0

Afera e Ramës me 1700 hektarë në Karpen, fluturon pasurinë e shqiptarëve sa në Londër sa në Singapor nëpër kompani fantazëm

Pasi krijoi mjegullën e duhur me zhurmën për reformën në drejtësi, Edi Rama urdhëroi kartonat e tij në parlament për të kaluar një prej aferave më të dyshimta e korruptive të këtyre tre viteve, sic është koncesioni i Karpenit në ...

Read More
27 Kor
0

Intervista e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për Zërin e Amerikës

VOA: Z. Basha, siç keni qenë dëshmitar gjatë këtyre ditëve në Filadelfia, zonja Klinton do të jetë e para grua në historinë amerikane që siguron kandidaturën në një parti të madhe, por mendoni se mund të shërbejë pozitivisht ky shembull ...

Read More
27 Kor
0

Reagim i PD për dhunën e Policisë ndaj 70 vjeçarit në Tiranë

Vetëm pak minuta pasi Edi Rama shpalli sa krenar ishte për policinë e tij, dhe foli për revolucionin e madh, një karvan i uniformave të tij jo vetëm eci përpara, por nxori me dhunë nga banesa e tërhoqi zvarrë një ...

Read More
27 Kor
0

Taksa 10 euro e Edi Ramës për Rrugën e Kombit, korruptive dhe e papërballueshme për qytetarët

Edi Rama ka vendosur një taksë të re e të rëndë mbi shqiptarët, duke u marrë 10 euro për cdo udhëtim në Rrugën e Kombit. 10 euro, para që do të merren nga xhepat e lodhur e të varfër të ...

Read More