Category Archives: Lajmi fundit

31 Maj
0

PPE mbështetje Partisë Demokratike për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme

Partia Popullore Europiane dhe partitë simotra mbështesin Partinë Demokratike për platformën e saj elektorale dhe garantimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Në Luksemburg për 40-vjetorin e PPE, me drejtuesit më të lartë të Bashkimit Europian, kryetarë shtetesh dhe qeverish ...

Read More
30 Maj
0

Reagim i Partisë Demokratike

Shumë qytetarë dhe socialistë, tjetër gjë presin nga Musa Ulqini. Presin që Musai të mos pajtohet me krimin që ka zënë çdo pore të partisë. Ndoshta ai nuk e ka kurajon të kërkojë llogari pse partia ku është themelues, është ...

Read More
30 Maj
0

Rama urdhëron terror policor ndaj protestuesve që kërkojnë largimin e kriminelëve nga pushteti

Edi Rama jo vetëm po i mban banditët e trafikantët që ka katapultuar në zyrat e shtetit, por ka urdhëruar dhe terror ndaj qytetarëve që protestojnë dhe kërkojnë pastrimin e zyrave nga krimi, çlirimin e pushtetit nga kriminelët. Një farë ...

Read More
30 Maj
0

Europa në alarm për drogën dhe armët nga Shqipëria, Rama jep leksion sigurie në asamblenë e NATO

Trafikut të drogës që bëjnë bandat e Tahirit dhe Edi Ramës, i janë shtuar tashmë dhe armët. Eshtë kjo arsyeja pse Edi Rama nervozohet kur e pyet gazetarja e euroneës për trafikun e armëve. Krekoset dhe shet mend Edi Rama ...

Read More
29 Maj
0

Protestë në Kurbin: Të ikë kryetari i inkriminuar i Bashkisë

Sekretari i Aksionit Qytetar, Salianji: Rama e zgjodhi Bardhin sepse mbi të rëndojnë krime të panumërta  Qytetarë dhe demokratë janë bashkuar sot në një protestë në dyert e Bashkisë së Kurbinit, duke kërkuar largimin e kryetarit, si person i inkriminuar. ...

Read More
29 Maj
0

Reagim i Partisë Demokratike

Pas Fred Kobures së Partisë, dhe Elisës së Traut të Ngritur, radha për të bërë gargarë me jargët e shefit i erdhi Oltës, nuses së Partisë. Nusja e partisë u keqpërdor sot nga Rama për të vënë shenja barazimi mes ...

Read More
29 Maj
0

Clean Up the Med, aktivistët e PD pastrojnë Kepin e Rodonit nga mbeturinat

Departamenti Mjedisit, Pyjeve, Turizmit dhe Departamenti i Kulturës në Partinë Demokratike së bashku me ambjentalistë dhe studentë morën pjesë dje në fushatën “Clean Up the Med” ku pastruan një zonë shumë të ndotur tek Kalaja e Skënderbeut në Kepin e ...

Read More
29 Maj
0

Basha: 150 milionë euro buxhet për investime dhe subvencione në bujqësi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me banorë të Shirgjanit, Gjergjanit dhe Bradasheshit. Fermerët e Gjergjanit thanë se kanë tre vjet që nuk shohin asnjë investim për bujqësinë, as subvencione, asgjë. Investimet e fundit në këtë zonë, thonë banorët, përsa ...

Read More
29 Maj
0

Krimi në pushtet, Balili kishte transportet, vartësi i tij në krye të komisariatit të Sarandës

Fakte të reja tregojnë se si e kishte ngritur Balili, i quajtur nga CNN si eskobari i Ballkanit, industrinë e tij të trafikimit të drogës. Në fillim ai kapi transportet, pasi Edi Rama e emëroi drejtor rajonal për Sarandën. Pastaj ...

Read More
28 Maj
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Nuk mund të gjente Edi Rama person më të përshtatshëm për të bërë gargarë me jargët e tij, se sa Elisën e traut të ngritur, që krekoset nëpër tavolina miqsh se ka bërë 5 milionë euro për një vit në ...

Read More