Lajmet

“Shtrimet në spitale rriten, buxhetimi për Shëndetësinë jo”, Oriola Pampuri: Pagesat për 4 PPP e padobishme shkon në 50 mln euro, ndërsa Urgjenca akoma nuk rinis punë

“Shtrimet në spitale rriten, buxhetimi për Shëndetësinë jo”, Oriola Pampuri: Pagesat për 4 PPP e padobishme shkon në 50 mln euro, ndërsa Urgjenca akoma nuk rinis punë

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri, në një postim në Facebook, shkruan se që shtrimet në spitale në të gjithë vendin rriten me vlerë dyshifrore nga viti në vit, ndwrsa buxhetimi qëndron në vendnumëro. Pampurit shprehet se gati dy herë më ...

Read More
51 vjetori i revoltës së Spaçit, Basha: Drodhi themelet e regjimit. Ishin të vetmit njerëz të lirë në një Shqipëri të robëruar

51 vjetori i revoltës së Spaçit, Basha: Drodhi themelet e regjimit. Ishin të vetmit njerëz të lirë në një Shqipëri të robëruar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka kujtuar sot përvjetorin e revoltës së Spaçit, ku megjithëse nën terror e të rrethuar me tela me gjëmba, të burgosurit nga diktatura kryen një akt të paimagjinueshëm guximi duke u ngritur në revoltë ...

Read More
“Për Edi Ramën kanë rëndësi vetëm oligarkët”, Oriola Pampuri: Pagat dhe pensionet e qytetarëve qëndrojnë në vend

“Për Edi Ramën kanë rëndësi vetëm oligarkët”, Oriola Pampuri: Pagat dhe pensionet e qytetarëve qëndrojnë në vend

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri, shprehet se në Shqipëri vetëm pagat dhe pensionet qëndrojnë në vend, ndërsa shtrenjtësia e jetesës vijon të rritet. Ne postimin e saj në Facebook, Pampuri thotë se kjo vjen nga politikat ekonomike dhe sociale të ...

Read More
Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Spaç me Agron Hoxhën që vuajti 13 vite në këtë burg

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Spaç me Agron Hoxhën që vuajti 13 vite në këtë burg

Në prag të përkujtimit të Revoltës së Spaçit, kryetari i PD Lulzim Basha ishte në Spaç së bashku me Agron Hoxhën, i cili vuajti 13 vite në këtë burg. Në bisedën me Bashën, Marsidin dhe Ermalin, Hoxha ka rrefyer vuajtjet ...

Read More
“Në 1 qershor mbahet Kuvendi për prezantimin e Programit”, Agalliu: PD e vetmja forcë politike që tregon seriozitet dhe alternativë qeverisëse

“Në 1 qershor mbahet Kuvendi për prezantimin e Programit”, Agalliu: PD e vetmja forcë politike që tregon seriozitet dhe alternativë qeverisëse

Në datën 1 qershor, në orën 11:00, te Parku Olimpik, Partia Demokratike e Shqipërisë, do të zhvillojë Kuvendin për prezantimin e Programit. Lajmin e bën me dije, Sekretari për Programin, Arbi Agalliu, i cili në postimin e tij në Facebook, ...

Read More
Basha me të rinjtë e degës së PD, Vlorë: Energjia e tyre është besim se një e ardhme më e mirë po vjen për Shqipërinë

Basha me të rinjtë e degës së PD, Vlorë: Energjia e tyre është besim se një e ardhme më e mirë po vjen për Shqipërinë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ditën e sotme e ka kaluar me të rinjtë e degës së PD, Vlorë. Në një postim në Facebook, Basha ka publikuar disa foto ku shihet duke luajtur volejboll. Ai shprehet se energjia dhe entuziazmi i ...

Read More
Kryetarja e PD, Fier, Eriselda Çelaj: Bashkia Fier për vitin 2024 ka rritur taksat dhe tarifat vendore si për bizneset ashtu edhe për familjarët

Kryetarja e PD, Fier, Eriselda Çelaj: Bashkia Fier për vitin 2024 ka rritur taksat dhe tarifat vendore si për bizneset ashtu edhe për familjarët

Kryetarja e degës së PD, Fier, Eriselda Çelaj, thotë se kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi, ka rritur taksat dhe tarifat vendore si për bizneset ashtu edhe për familjarët, përfshi edhe taksën bujqesore për të gjitha kategoritë e tokës. Në postimin ...

Read More
Basha: Instituti Albanologjik i Tiranës, një nga pronat publike që synohet të kalohet tek oligarkët përmes ligjit që u miratua dje

Basha: Instituti Albanologjik i Tiranës, një nga pronat publike që synohet të kalohet tek oligarkët përmes ligjit që u miratua dje

Kreu i PD, Lulzim Basha ka flour sot për ligjin që kalon pronat publike tek privati dhe që u miratua dje në Kuvend me votat e mazhorancës. Basha e quajti këtë si një ligj të porositur nga oligarkët që duan të ...

Read More
Konferenca e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Konferenca e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në konferencën për mediat, foli për projektligjin për kalimin e pronave publike tek privatët, të formalizuar dje në Kuvendin e Shqipërisë. Ai tha se ky ligj është në bashkëpunim me mafien e pronave dhe ...

Read More
“Shqiptarët janë populli me kostot më të larta ushqimore në Europë”, Agalliu: PD është e vendosur për ta ndryshuar këtë realitet, me programin për daljen nga kriza sociale dhe ekonomike

“Shqiptarët janë populli me kostot më të larta ushqimore në Europë”, Agalliu: PD është e vendosur për ta ndryshuar këtë realitet, me programin për daljen nga kriza sociale dhe ekonomike

Sekretari për Programin në PD, Arbi Agalliu, shprehet se Edi Rama gjatë qeverisjes së tij, nuk zhgënjeu asnjëherë duke pasuruar oligarkët me para publike dhe duke varfëruar njerëzit, për të cilët do duhej të mendonte një qeveri e përgjegjshme. Deputeti i ...

Read More