Lajmet

Flutura Açka: Varfëria rritet përditë dhe të gjitha problemet kanë një emër: Edi Ramën dhe qeverisjen dështuar

Flutura Açka: Varfëria rritet përditë dhe të gjitha problemet kanë një emër: Edi Ramën dhe qeverisjen dështuar

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”. Në fjalën e saj, nënkryetarja e PD Flutura Açka, e cila ka folur për ofertën e PD.   Fjala e Flutura ...

Read More
Prezantimi i programit të PD, Alibeaj: Mbështetje totale ndaj SPAK, PD do luftojë korrupsionin dhe varfërinë shkaktuar nga qeverisja e Ramës

Prezantimi i programit të PD, Alibeaj: Mbështetje totale ndaj SPAK, PD do luftojë korrupsionin dhe varfërinë shkaktuar nga qeverisja e Ramës

  PD ka prezantuar sot programin për zgjedhjet 2025, Sekretari i Përgjithshëm i saj ka folur për antikorrupsionin, duke prezantuar propozimet e kësaj force politikie për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Fjalimi i Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Enkelejd Alibeaj: Gjatë qeverisjes socialiste korrupsioni ...

Read More
FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË PREZANTIMIN E PROGRAMIT SHQIPËRIA MERITON MË SHUMË

FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË PREZANTIMIN E PROGRAMIT SHQIPËRIA MERITON MË SHUMË

  • Basha: Shqipëria meriton shumë më tepër.
 
  • Basha shpalos planin gjithëpërfshirës për rigjallërimin e Shqipërisë.
 
  • Lulzim Basha premton reforma gjithëpërfshirëse për të adresuar problemet ekonomike, korrupsionin dhe emigracionin e të rinjve
 
  • Basha bën thirrje për një ndryshim total për t'i ...

    Read More
Shqipëria meriton më shumë/ Basha me 100 ekspertë në zemër të simbolit kombëtar. Ja simbolika kuqezi e demokratëve...

Shqipëria meriton më shumë/ Basha me 100 ekspertë në zemër të simbolit kombëtar. Ja simbolika kuqezi e demokratëve...

Sot Basha dhe Partia Demokratike fillojnë shpalosjen e programin për zgjedhjet e ardhshme parlamentare me sloganin “Shqipëria meriton më shumë” Detajet e para nga aktiviteti lidhen me simblikën e zgjedhur për përcjelljen te qytetarët e punës të ekipit të 100 ekspertëve ...

Read More
Shqipëria meriton më shumë/ Basha zbulon sloganin dhe simbolikën kuqezi

Shqipëria meriton më shumë/ Basha zbulon sloganin dhe simbolikën kuqezi

Nesër më 1 qershor, Partia Demokratike do të shpalosë Programin e saj në sloganin SHQIPËRIA MERITON MË SHUMË! Nga postimi i Bashës duket qartë simbolika kuqezi, që ngërthen dhe mesazhin e një oferte gjithëpërfshirëse nga ana e Partisë Demokratike për ...

Read More
“500 subjekte në Lezhë penalizohen me 200 mijë lek gjobë”, Alfrida Marku: Është kurth i bashkisë për të mbuluar keqmenaxhimin financiar

“500 subjekte në Lezhë penalizohen me 200 mijë lek gjobë”, Alfrida Marku: Është kurth i bashkisë për të mbuluar keqmenaxhimin financiar

Sekretarja për Pushtetin Vendor dhe Decentralizimin në PD, Alfrida Marku, shprehet se rreth 500 subjekte në qytetin e Lezhës janë penalizuar me 200 mijë lekë gjobë nga bashkia. Në një postim në Facebook, Marku thotë se “inspektorët taksave vendore pranë ...

Read More
Flutura Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit: Ish të përndjekurve u kemi lidhur duart sërish dhe u kemi plasur shpirtin me burokracira

Flutura Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit: Ish të përndjekurve u kemi lidhur duart sërish dhe u kemi plasur shpirtin me burokracira

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, duke folur për raportin e Institutit për Krimet e Komunizmit në Kuvend, u shpreh se të dy palët politike i kanë bërë padrejtësi ish të përndjekurve, të cilët ose i lanë në baltë me ...

Read More
“Shkon te Pellazgët për të gjetur fajtorin”, replika e Bashës: SPAK ekziston për shkak të korrupsionit të Edi Ramës dhe qeverisë së tij

“Shkon te Pellazgët për të gjetur fajtorin”, replika e Bashës: SPAK ekziston për shkak të korrupsionit të Edi Ramës dhe qeverisë së tij

Kryetari i PD, Lulzim Basha në Kuvend ka replikuar me Ministren për Marrëdheniet me Parlamentin, Elisa Spiropali në lidhje me komisionin anti-korrupsion të propozuar nga mazhoranca dhe amendamenteve të dorëzuar nga PD për fuqizimin e SPAK. Basha tha se SPAK ...

Read More
“Komisioni i PS krijohet kur varroset një ide”, Basha: Propozimet e PD për mbështetjen e SPAK, vetingun e politikanëve dhe heqja e imunitetit të vetmet akte kundër korrupsionit

“Komisioni i PS krijohet kur varroset një ide”, Basha: Propozimet e PD për mbështetjen e SPAK, vetingun e politikanëve dhe heqja e imunitetit të vetmet akte kundër korrupsionit

Kryetari i PD, Lulzim Basha, nga foltorja e Kuvendit është shprehur se propozimi i PS që pritet të votohet për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion, është për të varrosur një ide të mirë apo të mos bësh asgjë. Basha ...

Read More
Basha nga oborri i Kuvendit: Nëse duan të mbështesin SPAK, kanë gati amendamentet e PD-së

Basha nga oborri i Kuvendit: Nëse duan të mbështesin SPAK, kanë gati amendamentet e PD-së

  PRONONCIMI PËR MEDIAT E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË OBORRIN E KUVENDIT   Ashtu siç paralajmërova ditën e hënë, është e qartë se kjo është një manovër e pastër elektorale. Një Komision që nuk është Komision, ku emrat janë të përcaktuar, ...

Read More
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21