Lajmet

“Investojmë në Start Up”, Hasa për programin e PD: Me 4 kampuse të inovacionit të trajnuar, përgatisim 25 mijë të rinj për tregun e punës me një pagë prej 2 mijë eurosh

“Investojmë në Start Up”, Hasa për programin e PD: Me 4 kampuse të inovacionit të trajnuar, përgatisim 25 mijë të rinj për tregun e punës me një pagë prej 2 mijë eurosh

Investimet në Star Up për të rinjtë është një nga pikat e programit të PD. Në një intervistë për mediat, Sekretari Ekzekutiv për Burimet Njerëzore dhe Koordinimin Dixhital, Endri Hasa, foli për këtë pjesë të programit ku tha se parashikohet ...

Read More
“Paaftësia dhe korrupsioni i qeverisë Rama problem për vendin”/ Pampuri: PD ka një alternativë shumë të mirë dhe të implementueshme

“Paaftësia dhe korrupsioni i qeverisë Rama problem për vendin”/ Pampuri: PD ka një alternativë shumë të mirë dhe të implementueshme

E ftuar në një studio televizive, nënkryetarja e PD, Orjola Pampuri ka komentuar aktualitetin politik dhe programin e PD. Për Pampurin qeveria Rama ka pasur prioritetet e gabuara në qeverisjen e vendit, duke i dhënë përparësi koncesioneve korruptive dhe oligarkëve, ...

Read More
“Reforma e pronës prioritet në programin e PD”/ Sefa: Kthim i menjëhershëm i pronës aty ku është e lirë, kompensim me vlerë tregu ku është zënë

“Reforma e pronës prioritet në programin e PD”/ Sefa: Kthim i menjëhershëm i pronës aty ku është e lirë, kompensim me vlerë tregu ku është zënë

Anëtari i Kryesisë së PD, Indrit Sefa, i ftuar në Report Tv, ka folur për çështjen e pronës, duke prezantuar propozimet programore të demokratëve, të shpalosura në 1 qershor. Në lidhje më pronën, Sefa shpalosi vizionin e PD për reformën ...

Read More
“Taksa progresive dëmton shtresën e mesme”/Kthupi: Taksa e sheshtë rrit mirëqenien. Programi antikorrupsion çliron ekonominë

“Taksa progresive dëmton shtresën e mesme”/Kthupi: Taksa e sheshtë rrit mirëqenien. Programi antikorrupsion çliron ekonominë

Rezart Kthupi, anëtari i Kryesisë dhe dhe sekretar për reformën zgjedhore i PD, i ftuar në Ora News, ka komentuar ditën e sotme programin e Partisë Demokratike të shpalosur në 1 qershor, në Kuvendin Programor. Duke folur për gjendejn në të ...

Read More
Nga reforma e pronës te Fondi për mirëqenine e familjes, Basha flet për programin e PD: Të fokusuar vetëm te qytetarët, Shqipëria meriton më shumë

Nga reforma e pronës te Fondi për mirëqenine e familjes, Basha flet për programin e PD: Të fokusuar vetëm te qytetarët, Shqipëria meriton më shumë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar sot një përmbledhje të propozimeve kryesore që u prezantuan në Kuvendin Programor të PD. Programi i shpalosur gati një vit para zgjedhjeve, është produkt i një pune të gjatë të 100 ekspertëve, ...

Read More
Merita Bakiu: Programi i PD forcon ekonomikisht familjet shqiptare. Paratë që sot shkojnë për afera do t’i vendosim në shërbim të qytetarëve

Merita Bakiu: Programi i PD forcon ekonomikisht familjet shqiptare. Paratë që sot shkojnë për afera do t’i vendosim në shërbim të qytetarëve

Merita Bakiu, deputete dhe anëtare e kryesisë së Partisë Demokratike, e ftuar në Euronës Albania ka folur për programin e prezantuar ditën e shtunë, gjatë Kuvendit Programor të kësaj force politike. Bakiu theksoi se kjo është hera e parë që një ...

Read More
“Vlora pa ujë për shkak të propagandës së rradhës”, Gjergji Nika: U lëshuan pompat për filmime me dron, pa mbaruar saldimi i tyre!

“Vlora pa ujë për shkak të propagandës së rradhës”, Gjergji Nika: U lëshuan pompat për filmime me dron, pa mbaruar saldimi i tyre!

Kryetari i degës së PD, Vlorë, Gjergji Nika, ka reaguar për dëmtimin e tubave të ujit që furnizon qytetin e Vlorës. Me anë të një postimi në Facebook, Nika shprehet se defekti erdhi si shkak i showt mediatik për të mbuluar ...

Read More
“Keqqeverisja ka sjellë varfëri dhe largim të rinisë”/ Basha: Programi i PD pikë kthese për ekonminë, taksa e sheshtë frymëmarrje për biznesin

“Keqqeverisja ka sjellë varfëri dhe largim të rinisë”/ Basha: Programi i PD pikë kthese për ekonminë, taksa e sheshtë frymëmarrje për biznesin

Eksperti i ekonomisë prof. dr. Zef Preçi iu bashkua debatit të nisur nga Partia Demokratike mbi ekonominë, e cila shënon nisjen e një turi takimesh me profesionistë të fushave të ndryshme, për t’i njohur ata me programin e PD dhe ...

Read More
Basha shpërndan videon e ekonomistit të njohur: “Vëmdja dhe energjia e PD vetëm te problemet e qytetarëve, programi ynë lufton korrupsionin dhe zhvillon mirëqenien”

Basha shpërndan videon e ekonomistit të njohur: “Vëmdja dhe energjia e PD vetëm te problemet e qytetarëve, programi ynë lufton korrupsionin dhe zhvillon mirëqenien”

Kreu i PD Lulzim Basha ka ndarë në rrjetet e tij sociale fjalën e ekonomistit të njohur, Prof. Dr. Selami Xhepa, i cili u bë pjesë e diskutimit që kjo forcë politike ka nisur mbi programin e saj. Sipas kryedemokratit Basha ...

Read More
Kulluri: Rama dhe Berisha koordinim perfekt për të fshirë Rai 3, rikthejnë luftën me SHBA, Britaninë dhe SPAK

Kulluri: Rama dhe Berisha koordinim perfekt për të fshirë Rai 3, rikthejnë luftën me SHBA, Britaninë dhe SPAK

Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri, shprehet se lufta e Rithemelimit nuk është me Ramën, por me SPAK, SHBA dhe Britaninë e Madhe. Në një reagim në Facebook, Kulluri shkruan se në ditën kur kryeministrit i kanë ...

Read More
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14