Lajmet

Kosova anëtare e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, Basha: Lajm i mirë për për Rajonin dhe për Europën

Kosova anëtare e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, Basha: Lajm i mirë për për Rajonin dhe për Europën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përshëndetur aderimin e Kosovës si anëtare e Asociuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s. Me anë të një postimi në Facebook, Basha shkruan se ky është një lajm i mirë për të për Rajonin ...

Read More
Rezoluta e PS/ Marinela Ziu: Nuk ka lidhje me antikorrupsiosnin! E vetmja zgjidhje kundër korrupsionit është SPAK

Rezoluta e PS/ Marinela Ziu: Nuk ka lidhje me antikorrupsiosnin! E vetmja zgjidhje kundër korrupsionit është SPAK

Anëtarja e Kryesisë së PD, Marinela Ziu, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar në lidhje me rezolutën e e PS kundër korrupsionit. Ajo shprehet se që nga fjalia e parë nuk ka lidhje me antikorrupsiosnin por frikën e klasës ...

Read More
Basha për rezolutën e PS: Është akt elektoral apo komplot i pisët kundër SPAK

Basha për rezolutën e PS: Është akt elektoral apo komplot i pisët kundër SPAK

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në fjalën për gazetarët para nisjes së seancës në Kuvend u shpreh se propozimi për një rezolutë kundër korrupsionit mund të jetë akt elektoral apo komplot i pisët kundër SPAK. Basha përsëriti qëndrimin e Partisë Demokratike ...

Read More
Raporti vjetor i INSTAT, Agalliu: Mos publikimi i cencusit tregon edhe njëherë frikën nga realiteti i hidhur

Raporti vjetor i INSTAT, Agalliu: Mos publikimi i cencusit tregon edhe njëherë frikën nga realiteti i hidhur

Ditën e sotme në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave është diskutuar për raportin vjetor të INSTAT. Deputeti i PD, Arbi Agalliu, ka kërkuar sqarim për mos publikimin e censusit, që sipas tij tregon edhe njëherë frikën nga realiteti i hidhur. Në ...

Read More
Basha: Brenda 4 viteve te liberalizojme vizat me SHBA

Basha: Brenda 4 viteve te liberalizojme vizat me SHBA

Duke folur për sfidat e liberalizimit të vizave me BE, kryetari i PD, Lulzim Basha, në podcastin e rradhës shprehu zotimin e tij të ardhshëm që është heqja e vizave edhe me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Pas marrjes së ...

Read More
Basha: Liberalizimi i Vizave, sfidat dhe si ja dola!

Basha: Liberalizimi i Vizave, sfidat dhe si ja dola!

Në podcastin e rradhës, kreu i PD, Lulzim Basha, foli edhe për sfidat që pati në procesin e liberalizimit të vizave. Ai shprehet se nga 150 kushte që ishin vënë për Shqipërinë, bashkë me ekipin arritën të tejkalojnë edhe pritshmëritë ...

Read More
Basha flet për të rinjtë, krijimi i mundesive për ta që të jetojnë dhe punojnë në vendin e tyre

Basha flet për të rinjtë, krijimi i mundesive për ta që të jetojnë dhe punojnë në vendin e tyre

Kryetari i PD, Lulzim Basha, podcastin e rradhës me Ermalin dhe Marsidin e ka zhvilluar në qytetin e Vlorës në një takim me të rinjtë e qytetit bregdetar. Basha foli për situatën e vështirë ku ndodhet rinia, e cila bashkë ...

Read More
"Rama show me emigrantët", Endri Hasa i kujton kryeministrit propozimet e PD për votën e diasporës: Ka frikë nga vota e e lirë

"Rama show me emigrantët", Endri Hasa i kujton kryeministrit propozimet e PD për votën e diasporës: Ka frikë nga vota e e lirë

Anëtari i kryesisë së PD, njëkohësisht Sekretari për Burimet njerëzore dhe Koordinimin Dixhital, Endri Hasa, përmes një postimi në Facebook e ka cilësuar propagandë bajate show-n e Ramës në Itali sot. "Ai bën gjithçka për të vjedhur suksesin e atyre që ...

Read More
Militantët e PS sulmojnë emigrantët me banderolën “vota e diasporës”, Alibeaj: Edi Rama ka frikë nga vota e emigrantëve

Militantët e PS sulmojnë emigrantët me banderolën “vota e diasporës”, Alibeaj: Edi Rama ka frikë nga vota e emigrantëve

Sekretari i përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj, ka publikuar një video nga takimi i Ramës në Itali, ku shihen militantët e PS duke i marrë me dhunë banderolën disa emigrantëve të cilët kërkojnë votën e diasporës. Në një postim në ...

Read More
"Një i papërgjegjshëm që reciton për të vjedhur suksesin e shqiptarëve të ndershëm nëpër botë", Basha: Rama fajëson gjithkënd për dështimet e fajet e tij. Vota e diasporës detyrim kushtetues

"Një i papërgjegjshëm që reciton për të vjedhur suksesin e shqiptarëve të ndershëm nëpër botë", Basha: Rama fajëson gjithkënd për dështimet e fajet e tij. Vota e diasporës detyrim kushtetues

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama në Itali. Sipas Bashës ai fajësoi këdo për dështimin e tij dhe shpopullimin e vendit, duke u shfaqur si "një i papërgjegjshëm që reciton për të vjedhur suksesin ...

Read More