Lajmet

Programi i PD/ Basha me ekspertët  e bujqësisë: Përmes subvencioneve dhe investimeve në këtë sektor, do të bëjmë të mundur fermerit t’i garantohet që prodhimi t’i shitet me fitim

Programi i PD/ Basha me ekspertët  e bujqësisë: Përmes subvencioneve dhe investimeve në këtë sektor, do të bëjmë të mundur fermerit t’i garantohet që prodhimi t’i shitet me fitim

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në kuadër të takimeve për finalizimin e programit të PD, ka zhvilluar diskutime me ekspertë të bujqësisë. Basha shprehet se korrupsioni i përhapur kudo ka prekur edhe bujqësinë. Ai gjithashtu thotë se përmes subvencioneve dhe investimeve ...

Read More
Basha me grupin e ekspertëve të ekonomisë, financave dhe energjisë: Taksa e sheshtë, qeverisja e vogël dhe efektive janë pjesë e planit të PD

Basha me grupin e ekspertëve të ekonomisë, financave dhe energjisë: Taksa e sheshtë, qeverisja e vogël dhe efektive janë pjesë e planit të PD

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në kuadër të punimeve për finalizimin e programit, ka diskutuar sot me grupin e ekspertëve të ekonomisë, financave dhe energjisë. Me anë të një postimi në Facebook, Basha shkruan se taksa e sheshtë, qeverisja e ...

Read More
OKB miratoi Rezolutën për Srebrenicën, Basha: Vota PRO i vendos emrin e duhur një ngjarjeje të dhimbshme për gratë dhe nënat boshnjake, që humbën 8 mijë burra dhe djem

OKB miratoi Rezolutën për Srebrenicën, Basha: Vota PRO i vendos emrin e duhur një ngjarjeje të dhimbshme për gratë dhe nënat boshnjake, që humbën 8 mijë burra dhe djem

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka reaguar në lishje me miratimin e Rezolutës për Srebrenicën në Asamblenë e OKB. Basha shprejet se “vota PRO rezolutës së Srebrenicës i vendos emrin e duhur një ngjarjeje të dhimbshme për të gjithë Europën, ...

Read More
Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-ambasadorit të Gjermanisë më vendin tonë, Peter Zingraf

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-ambasadorit të Gjermanisë më vendin tonë, Peter Zingraf

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-ambasadorit të Gjermanisë më vendin tonë, Peter Zingraf. Në rrjetin social X, Basha shkruan se emri i ingraf do të jetë pjesë e panteonit të miqve të Shqipërisë ...

Read More
"Korrupsioni nuk luftohet me rezoluta në fund të mandatit", Basha: Me programin e PD, koha kur qeveria nxit dhe mbështet korrupsionin merr fund

"Korrupsioni nuk luftohet me rezoluta në fund të mandatit", Basha: Me programin e PD, koha kur qeveria nxit dhe mbështet korrupsionin merr fund

Kryetari i Partisë Demokratike, ka dhënë të tjera indicie rreth programit që do të shpaloset në 1 Qershor si alternativë për shqiptarët. Gjatë takimet me grupet e punës ditën e sotme, fokusi ka qenë tek lufta ndaj korrupsionit. Vetë Basha përmes ...

Read More
“Vitin e kaluar u diplomuan 13.8% më pak studentë”, Mirela Karabina: Këmbanat për arsimin kanë rënë në veshin e shurdhët të qeverisë

“Vitin e kaluar u diplomuan 13.8% më pak studentë”, Mirela Karabina: Këmbanat për arsimin kanë rënë në veshin e shurdhët të qeverisë

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina, duke iu referuar të dhënave të INSTAT, shprehet se në vitin akademik 2022-2023 u diplomuan 13,808 studentë në ciklin e studimeve “Bachelor”, me rënie vjetore 13,8 për qind. Në një postim në Facebook, Karabina thotë se ...

Read More
Skandali me mikrokreditë/ Arbi Agalliu: Piramidat e Edi Ramës kanë dëmtuar 103 mijë qytetarë! SPAK të çojë deri në fund këtë skemë gjigande mashtrimi

Skandali me mikrokreditë/ Arbi Agalliu: Piramidat e Edi Ramës kanë dëmtuar 103 mijë qytetarë! SPAK të çojë deri në fund këtë skemë gjigande mashtrimi

Sekretari për Programin në PD, Arbi Agalliu, ka reaguar për skandalin e mikrokredive që ka dëmtuar rreth 103 mijë qytetarë. Në një deklaratë për mediat, Agalliu shprehet se kjo skemë gjigande mashtrimi vazhdon të jetë në proçes mashtrimi nga institucionet ...

Read More
Basha: Rinia zemra e projektit tonë, programi i PD, ndal emigrimin

Basha: Rinia zemra e projektit tonë, programi i PD, ndal emigrimin

PD vazhdon përgatitjet për prezantimin e programit në 1 qershor. Kreu demokrat Basha përmes postimit të rradhës e ka fokusuar vëmendjen tek diskutimet e projektit për rininë.   POSTIMI I PLOTË Vijojmë takimet për finalizimin e programit qeverisës të Partia Demokratike. Rinia është ...

Read More
“Fondet për investime thuajse janë bllokuar”, Marinela Ziu: Inceneratori i Tiranës nën hetim nga SPAK vijon të paguhet me miliona euro

“Fondet për investime thuajse janë bllokuar”, Marinela Ziu: Inceneratori i Tiranës nën hetim nga SPAK vijon të paguhet me miliona euro

Anëtarja e Kryesisë së PD, Marinela Ziu, shprehet se fondet për investime thuajse janë bllokuar, duke përsëritur të njëjtin skenar të çdo viti parazgjedhor e duke përqëndruar të gjithë investimet gjatë periudhës zgjedhore. Ziu thotë se e njëjta gjë nuk ka ...

Read More
40-vjetori i Revoltës së Qaf Barit, Eralda Bano: Persekutorët vazhdojnë të jenë prezent në politikën shqiptare

40-vjetori i Revoltës së Qaf Barit, Eralda Bano: Persekutorët vazhdojnë të jenë prezent në politikën shqiptare

Në 40-vjetorin e Revoltës së Qaf Barit, deputetja e PD, Eralda Bano, ka vizituar burgun famëkeq së bashku me kolegë dhe ish-të dënuar. Në postimin e saj në Facebook, Bano sbkruan se qytetarët shqiptar nuk do ta harrojnë kurrë kalvarin e ...

Read More