Lajmet

“Programi i PD vendos drejtësi tatimore”, Xhepa: Taksa e sheshtë prej 9%, është më e mirë për biznesin

“Programi i PD vendos drejtësi tatimore”, Xhepa: Taksa e sheshtë prej 9%, është më e mirë për biznesin

Profesor Selami Xhepa, në një bisedë të drejtpërdrejtë me RTSH-24, lidhur me diskutimin e programit të Partisë Demokratike, tha se oferta e paraqitur nga PD-ja korrekton dështime serioze të sistemit tonë ekonomik që janë ngjizur në këto 30 vite. Sipas tij, ...

Read More
Kreshnik Çollaku paralajmëron padi në SPAK për rrugën e Arbrit: Ky Koncesion merr miliona euro dhe është rrezik për banorët e qarkut Dibër

Kreshnik Çollaku paralajmëron padi në SPAK për rrugën e Arbrit: Ky Koncesion merr miliona euro dhe është rrezik për banorët e qarkut Dibër

Nënkrytari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, paralajmëron se PD shumë shpejt do të çojë në SPAK një padi për Koncesionin e rrugës së Arbrit. Në një një postim në Facebook, Çollaku shkruan se kjo rrugë e cila po gllabëron miliona ...

Read More
“Profesionet e lira taksën më të lartë historike”/Basha shpërndan videon e gazetares së ekonomisë: Përgëzoj PD për taksën e sheshtë, është efiçente

“Profesionet e lira taksën më të lartë historike”/Basha shpërndan videon e gazetares së ekonomisë: Përgëzoj PD për taksën e sheshtë, është efiçente

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shpërndarë në rrjetet e tij sociale fjalën e gazetares së ekonomisë Ola Xama, e cila mori pjesë në tryezën e organizuar nga selia blu me ekspertët e ekonomisë. Në fjalën e saj gazetarja përshëndeti ...

Read More
Basha shpërndan momente nga takimi me eskpertët e ekonomisë: Programi i PD nxjerrë Shqipërinë nga kriza, forcon shtresen e mesme

Basha shpërndan momente nga takimi me eskpertët e ekonomisë: Programi i PD nxjerrë Shqipërinë nga kriza, forcon shtresen e mesme

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka ndarë në Facebook momente nga tryeza e sotme me ekspertët e ekonomisë. Basha shkruan se programi i PD do nxjerrë Shqipërinë nga kriza dhe do forcojë shtresën e mesme. Postimi i plotë: Ashtu siç kishim premtuar, ...

Read More
“Ftoj qytetarët të bëhen pjesë e debatit për programin e PD”, Basha: Mjaftojnë paratë e aferës së inceneratorëve dhe vjedhjet me tenderat publik për ta realizuar

“Ftoj qytetarët të bëhen pjesë e debatit për programin e PD”, Basha: Mjaftojnë paratë e aferës së inceneratorëve dhe vjedhjet me tenderat publik për ta realizuar

Në përmbyllje të tryezës së diskutimeve për programin ekonomik, kreu i PD, Lulzim Basha, u bëri thirrje qytetarëve për të debatuar për programin, pasi sipas tij, me këtë ofertë PD merr përsipër të ndryshojë në mënyrë themelore mirëqenien e qytetarëve ...

Read More
Ola Xama për programin e PD: Taksa e sheshtë prej 9%, është taksa më e mirë për biznesin

Ola Xama për programin e PD: Taksa e sheshtë prej 9%, është taksa më e mirë për biznesin

E ftuar në tryezën e Programit Ekonomik të PD-së ishte edhe gazetarja e ekonomisë Ola Xama. Gjatë fjalës së saj Xama u shpreh se sot një ndër problemet e mëdha të ekonomisë është taksa që qeveria vendosi për profesionet e ...

Read More
“Taksa 9% ndihmë për biznesin”, Zef Preci për programin ekonomik të PD: Mbrrojtja e konkurrencës e rëndësishme edhe për dekurajimin e emigrimit

“Taksa 9% ndihmë për biznesin”, Zef Preci për programin ekonomik të PD: Mbrrojtja e konkurrencës e rëndësishme edhe për dekurajimin e emigrimit

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, i cili ishte pjesë e tavolinës për diskutimin e programit ekonomik të PD, shprehu mbështetje për taksën e sheshtë 9%, pasi sipas tij i vjen në ndihmë bizneseve dhe ulë evazionin. Ai gjithashtu tha se ...

Read More
“Program qeverisës”, Profesor Selami Xhepa për ofertën e PD: Korrekton dështime serioze të sistemit tonë ekonomik që janë ngjizur në këto 30 vite

“Program qeverisës”, Profesor Selami Xhepa për ofertën e PD: Korrekton dështime serioze të sistemit tonë ekonomik që janë ngjizur në këto 30 vite

Profesor Selami Xhepa, i pranishëm në tryezën e parë të organizuar lidhur me diskutimin e programit të Partisë Demokratike, tha se oferta e paraqitur korrekton dështime serioze të sistemit tonë ekonomik që janë ngjizur në këto 30 vite. Xhepa, një nga ...

Read More
Basha me ekspertët e ekonomisë/ Nisim një debat kombëtar që programi i PD të jetë program i gjithë shqiptarëve

Basha me ekspertët e ekonomisë/ Nisim një debat kombëtar që programi i PD të jetë program i gjithë shqiptarëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka zhvilluar ditën e sotme një tryezë diskutimi për programin e PD, ku të pranishëm ishin ekspertë të fushës. Në fjalën e tij Basha tha se sot PD nis një debat kombëtar për një program ...

Read More
“SPAK, po të ngrejnë lak”, Flutura Açka reagon për Komisionin për Dezinformim që pritet të kaloj nesër në Parlament

“SPAK, po të ngrejnë lak”, Flutura Açka reagon për Komisionin për Dezinformim që pritet të kaloj nesër në Parlament

Nënkryetarja e Partiosë Demokratike, Flutura Açka, ka reaguar në lidhje me Komisionit të Posaçëm për Dezinformim i cili pritet të kalojë nesër në Parlament. Me anë të një statusi në Facebook, Açka shprehet se ky është një lak për SPAK-un, ...

Read More
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15