Lajmet

“Koka është Edi Rama”, Basha reagon pas arrestimit të Beqajt: Mbështesim SPAK. Fundi i pandëshkueshmërisë është fundi i tranzicionit

“Koka është Edi Rama”, Basha reagon pas arrestimit të Beqajt: Mbështesim SPAK. Fundi i pandëshkueshmërisë është fundi i tranzicionit

Kryetari i Demokratëve Euroatlantik, Lulzim Basha, ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj. Me anë të një postimi në Facebook, Basha ka përshëndetur vendosmërinë e SPAK për hetimin e thelluar të aferave korruptive të ...

Read More
Lulzim Basha uron SHBA për Ditën e Pavarësisë: Mirënjoje për ndihmën bujare për të siguruar mirëqeverisjen dhe drejtësinë që shqiptarët presin

Lulzim Basha uron SHBA për Ditën e Pavarësisë: Mirënjoje për ndihmën bujare për të siguruar mirëqeverisjen dhe drejtësinë që shqiptarët presin

Kryetari i Demokratëve Euroatlantik, Lulzim Basha, ka uruar pavarësinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që sipas tij shënoi një nga ngjarjet më domethënëse të historisë botërore, duke frymëzuar përmes vlerave të lirisë, demokracisë, të drejtave themelore, të qeverisjes për ...

Read More
Homazh në nder të Ismail Kadare, Basha: Është ngjitur në panteonin e përjetësisë si njeriu që i tregoi botës perëndimore se jemi pjesë e identitetit Europian

Homazh në nder të Ismail Kadare, Basha: Është ngjitur në panteonin e përjetësisë si njeriu që i tregoi botës perëndimore se jemi pjesë e identitetit Europian

Kryetari i Demokratëve Euroatlantik, Lulzim Basha, mori pjesë sot në homazhet e shkrimtarit të ndjerë, Ismail Kadare. Në një prononcim për mediat, Basha tha se Kadare është ngjitur në panteonin e përjetësisë si njeriu që në kohën më të vështirë ...

Read More
Basha përkujton ditën kur shqiptarët hynë në ambasada: Korrupsioni po shpopullon vendin. Demokratët euroatlantikë gati për koalicion vlerash për Shqipërinë si Europa

Basha përkujton ditën kur shqiptarët hynë në ambasada: Korrupsioni po shpopullon vendin. Demokratët euroatlantikë gati për koalicion vlerash për Shqipërinë si Europa

Kryetari i Demokratëve Euroatlantik, Lulzim Basha, ka përkujtuar ditën kur shqiptarët për herë të parë rrëzuan murin e izolimit dhe u futën nëpër ambasada, me shpresën e vetëdijen se meritonin një jetë më të mirë. Me anë të një postimi në ...

Read More
“Jemi e djathta e çliruar nga Katovica”, Basha: Kemi filluar bisedimet për koalicion me partitë e tjera, përballë kemi aleancën kundër SPAK

“Jemi e djathta e çliruar nga Katovica”, Basha: Kemi filluar bisedimet për koalicion me partitë e tjera, përballë kemi aleancën kundër SPAK

I fuar në Euronews, kreu i demokratëve euroatlantik, Lulzim Basha, deklaroi se ka nisur bisedimet me partitë që bashkohen rreth propozimeve për ndryshime zgjedhore dhe në mbështetje të qartë për SPAK. Sipas Bashës, Rama dhe Berisha janë në një pazar ...

Read More
“Nuk ka shëndetësi falas, por vdekje me pagesë”, Basha: Sa më e korruptuar qeverisja, aq më tallës bëhet Rama. Shqiptarët meritojnë një alternativë

“Nuk ka shëndetësi falas, por vdekje me pagesë”, Basha: Sa më e korruptuar qeverisja, aq më tallës bëhet Rama. Shqiptarët meritojnë një alternativë

Kreu i Demokratëve Euroatlantik, Lulzim Basha, në intervistën me gazetaren Mirela Milori në Euronews Albania, tha se kryeministri Rama duhet të kishte dhënë dorëheqjen pas skandalit të Onkologjikut. Por sa më e korruptuar qeverisja, aq më tallës bëhet kryeministri, shtoi ...

Read More
“Mëtojmë të jemi alternativa ndaj një qeverie që Shqipërinë e ka shpopulluar”, Basha: Berisha po sillet si Faraoni që po kyç ushtrinë në piramidë. E patolerueshme idhujtaria

“Mëtojmë të jemi alternativa ndaj një qeverie që Shqipërinë e ka shpopulluar”, Basha: Berisha po sillet si Faraoni që po kyç ushtrinë në piramidë. E patolerueshme idhujtaria

Kreu i Demokratëve Euroatlantik, Lulzim Basha, në intervistën me gazetaren Mirela Milori në Euronews Albania, është shprehur se sot Partia Demokratike që vazhdon të mbetet e zhveshur nga çdo sens misioni, përveç misionit që ka ndaj liderit të vet historik ...

Read More
Denoncimi i Eriselda Çelaj: Ndotja e rezervuarit në fshatin Patov të Fierit, nxjerr në sipërfaqe peshqit dhe rrezikon jetën e banorëve. Bashkia nuk merr asnjë masë

Denoncimi i Eriselda Çelaj: Ndotja e rezervuarit në fshatin Patov të Fierit, nxjerr në sipërfaqe peshqit dhe rrezikon jetën e banorëve. Bashkia nuk merr asnjë masë

Kryetarja e degës së Demokratëve Euroatlantik në Fier, Eriselda Çelaj, shprehet se rezervuari në fshazin Petovë është mbushur me peshq të ngordhur dhe se aroma e rëndë që kutërbon aty rrezikon jetën e banorëve.

Në postimin e saj ...

Read More
“Rama u kthye te vendi i krimit”, Basha: Kryeministri është maja e piramidës korruptive. Shqiptarët paguajnë 60% të shërbimeve shëndetësore nga xhepi. SPAK të hetojë

“Rama u kthye te vendi i krimit”, Basha: Kryeministri është maja e piramidës korruptive. Shqiptarët paguajnë 60% të shërbimeve shëndetësore nga xhepi. SPAK të hetojë

Kryetari i Demokratëve Euroatlantik, Lulzim Basha, e ka konsideruar si kthim në vendin e krimit takimin e sotëm të kryeministrit Edi Rama në QSUT. Me anë të një postimi në Facebook, Basha shprehet se kryeTixhja e pandemisë me tenderat sekretë ...

Read More
Basha takon drejtuesin e KAS: Mirënjohës për bashkëpunimin me partinë simotër CDU dhe ekspertizën e dhënë për programin e demokratëve euroatlantikë

Basha takon drejtuesin e KAS: Mirënjohës për bashkëpunimin me partinë simotër CDU dhe ekspertizën e dhënë për programin e demokratëve euroatlantikë

Kreu i demokratëve euroatlantikë, Lulzim Basha, ka takuar ditën e sotme drejtuesin e Fondacionit Konrad Adenauer dr. Thomas Kunze. Basha i ka shprehur mirënjohje për mbështetjen e fondacionit dhe vlerësimin më të madh për bashkëpunimin me partinë tonë simotër CDU, ...

Read More
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12