Lajmet

“U heqim qytetarëve taksën më të rëndë, korrupsionin e Ramës”/ Hasa: Programi i PD i mirëstudiuar, krijon mirëqënie për familjet shqiptare

“U heqim qytetarëve taksën më të rëndë, korrupsionin e Ramës”/ Hasa: Programi i PD i mirëstudiuar, krijon mirëqënie për familjet shqiptare

Sekretari ekzekutiv për burimet njerëzore dhe koordinimin dixhital në PD, Endri Hasa, në një intervistë për mediat ka folur për programin e PD i cili parashikon heqjen e taksës më të rëndë që kanë sot shqiptarët, që është korrupsioni i ...

Read More
Basha publikon propozimet e PD për reformën e pronës dhe të përndjekurit: Realizmi i tyre shënon ditën e parë të Shqipërisë europiane

Basha publikon propozimet e PD për reformën e pronës dhe të përndjekurit: Realizmi i tyre shënon ditën e parë të Shqipërisë europiane

Kreu i PD Lulzim Basha ka publikuar propozimet e kësaj force politike për reformën e pronës dhe të përndjekurit. Prezantimi i programit është bërë nga Gjergji Hani, Besart Logu dhe Kristina Kaso, të cilët ishin pjesë e grupit të punës ...

Read More
Çollaku pyet kryenegociatoren Dhuka: Sa e ndihmojnë qeverinë shqiptare akuzat e një ish zëvendëskryeministri karshi kryeministrit për lidhje me mafien dhe krimin e organizuar?

Çollaku pyet kryenegociatoren Dhuka: Sa e ndihmojnë qeverinë shqiptare akuzat e një ish zëvendëskryeministri karshi kryeministrit për lidhje me mafien dhe krimin e organizuar?

Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Çështjet Europiane është zhvilluar seancë dëgjimore me Ministren e Shtetit dhe Kryenegociatoren znj. Majlinda Dhuka. Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, në fjalën e tij është shprehur se lidhjet me krimin e organizuar ...

Read More
“Lindjet në nivelin më të ulët historik”/ Koduzi: 2 mijë euro për çdo bebe dhe 20 mijë euro për të tretin, janë politikat e djathta të PD në mbështetje të familjes

“Lindjet në nivelin më të ulët historik”/ Koduzi: 2 mijë euro për çdo bebe dhe 20 mijë euro për të tretin, janë politikat e djathta të PD në mbështetje të familjes

Anëtari i Kryesisë së PD, Gazmend Koduzi, në një intervistë për mediat ka shpjeguar një pjesë të Programit të PD për mbështetjen e familjeve të reja. Koduzi solli shifrat e INSTAT kur tha se sot Shqipëria ka më shumë vdekje ...

Read More
“Shqipëria meriton më shumë”/ Basha shpërndan video nga programi për turizmin dhe planifikimin urban: Heqim pagesën në Rrugën e Kombit

“Shqipëria meriton më shumë”/ Basha shpërndan video nga programi për turizmin dhe planifikimin urban: Heqim pagesën në Rrugën e Kombit

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shpërndarë prezantimin e ekspertëve Irena Resuli, Imeldi Sokoli, Doriana Musai, Ramiz Metaliaj për turizmin, mbrojtjen e ambjentit, zhvillimin dhe planifikimin urban. Ndër zotimet e PD për këtë sektor është vënien në funksion të korridorit ...

Read More
“100 milionë euro subvencione të drejtpërdrejta për fermerët shqiptarë”/ Basha shpalos propozimet për bujqësinë: Fermerët do të dalin nga errësira ku i ka futur qeveria Rama

“100 milionë euro subvencione të drejtpërdrejta për fermerët shqiptarë”/ Basha shpalos propozimet për bujqësinë: Fermerët do të dalin nga errësira ku i ka futur qeveria Rama

Ditën e djeshme Rexhep Uka, Ndoc Fasllia, Uran Abazi dhe Entela Hodaj Çeliku prezantuan vizionin dhe programin e Partisë Demokratike për bujqësinë. Angazhimet konkrete për këtë sektor u trajtuan edhe nga kryetari i PD, Lulzim Basha, i cili synim kryesor shprehu ...

Read More
Intervista e Ahmetajt për Rai 3, reagon PD: Ja një shembull pse Shqipëria meriton më shumë se Edi Rama dhe qeveria e tij e korruptuar

Intervista e Ahmetajt për Rai 3, reagon PD: Ja një shembull pse Shqipëria meriton më shumë se Edi Rama dhe qeveria e tij e korruptuar

Partia Demokratike ka reaguar pas publikimit të disa fragmenteve të intervistës së ish zv. Kryeministrit Arben Ahmetaj nga arratia për emision Report të Rai 3, e cila pritet të transmetohet në mbrëmje nga media italiane, në të cilën deklaron se ...

Read More
“Parja ndjek pacientin dhe luftë mafies së barnave”/ Basha ndan programin e PD për shëndetësinë, ja risitë më domethënëse në shërbim të qytetarëve..

“Parja ndjek pacientin dhe luftë mafies së barnave”/ Basha ndan programin e PD për shëndetësinë, ja risitë më domethënëse në shërbim të qytetarëve..

Kryetari , i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ndarë në rrjetet e tij sociale propozimet e kësaj force politike për systemin shëndetësor, i hartuar nga profesionistët më të mirë të fushës, me një qasje gjithëpërfshirëse që rikoncepton këtë sektor të ...

Read More
“Familja shqiptare është e para dhe meriton më shumë”/ Basha shpërndanë videon me propozimet e PD për politikat sociale: 2,000 për çdo bebe. 20 mijë euro për femijën e trete

“Familja shqiptare është e para dhe meriton më shumë”/ Basha shpërndanë videon me propozimet e PD për politikat sociale: 2,000 për çdo bebe. 20 mijë euro për femijën e trete

Familja shqiptare dhe politikat sociale që ndalojnë dimrin demografik që po përjeton Shqipëria, kanë një rëndësi të posaçme në programin e Partisë Demokratike, të prezantuar ditën e djeshme nga kryetari Basha dhe një ekip i gjerë ekspertësh. Masat e propozuara ...

Read More
“Taksa e sheshtë 9%, tatim fitim 9% dhe 9% për profesionet e lira”/Propozimet e PD për Ekonominë, Basha: Çlirojnë potencialin e jashtëzakonshëm të Shqipërisë

“Taksa e sheshtë 9%, tatim fitim 9% dhe 9% për profesionet e lira”/Propozimet e PD për Ekonominë, Basha: Çlirojnë potencialin e jashtëzakonshëm të Shqipërisë

Kreu i PD ndau me qytetarët një tjetër pjesë të rëndësishme të programit të Partisë Demokratike për zgjedhjet e ardhshme, slogani i të cilit është “Shqipëria meriton më shumë”, atë për zhvillimin ekonomik-sipermarrjen, klimën e biznesit, taksat, investimet publike, infrastrukturën ...

Read More
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17