Lajmet

Ndarja nga jeta e Ismail Kadaresë, reagon Lulzim Basha: Lajm i trishtë për kulturën dhe kombin shqiptar

Ndarja nga jeta e Ismail Kadaresë, reagon Lulzim Basha: Lajm i trishtë për kulturën dhe kombin shqiptar

Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta ditën e sotme të shkrimtarit të mirënjohur shqiptar, Ismail Kadare. “Patriarku i letrave shqipe, ambasadori i kulturës shqiptare në botë”, shkruan Basha në një reagim në rrjetet sociale, ndërsa shton se kombi ...

Read More
Basha uron PPE për fitoren: Garanci për vijimin e procesit integrues të Shqipërisë dhe rajonit

Basha uron PPE për fitoren: Garanci për vijimin e procesit integrues të Shqipërisë dhe rajonit

Kreu i PD Lulzim Basha uroi sot Partiën Popullore Europiane, simotër e PD, për fitoren në zgjedhjet për Parlamentin Europian. Përmes një postimi në rrjetin social “X” kryedemorati është shprehur se fitorja e PPE është një garanci për vazhdimin e ...

Read More
Bonusi prej 20 mijë eurosh për fëmijën e tretë, Basha: Jam në konflikt interesi. Suvencionojmë kreditë për shtëpi për familjet e reja

Bonusi prej 20 mijë eurosh për fëmijën e tretë, Basha: Jam në konflikt interesi. Suvencionojmë kreditë për shtëpi për familjet e reja

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ftuar në emisionin Interview në EuroNews, foli për programin e PD që u shpalos në datën 1 qershor. Në lidhje me bonusin e bebes së tretë, Basha u pyet nëse do të bënte ...

Read More
“Ulja e lindshmërisë palgë sociale”/ Jupi: Programi i PD ndihmon familjen dhe forcon gruan

“Ulja e lindshmërisë palgë sociale”/ Jupi: Programi i PD ndihmon familjen dhe forcon gruan

Anëtarja e Kryesisë së PD, Taulanda Jupi, në një intervistë për mediat ka folur për mbështetjen që do të kenë gratë me programin e PD. Duke sjell në vëmendje statistikat e INSTAT ku për tremujorin e fundit rezultoi se kishim ...

Read More
Lulzim Basha poston foto nga univeristeti i Holandës: Të vendosur për kjimin e standardeve europiane për studentët dhe pdeagogët shqiptarë

Lulzim Basha poston foto nga univeristeti i Holandës: Të vendosur për kjimin e standardeve europiane për studentët dhe pdeagogët shqiptarë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Holandë, ku ka marrë pjesë në ceremoninë e pritjes për ish-studentët e Universitetit Utrehtit, ku ka studiuar bashkë me bashkëshorten e tij, Aurelën.
Basha ka ndarë një foto nga eventi, teksa shkruan se ...

Read More
Video/ PD shënjestron dështimet e qeverisë Rama: 100 ekspertë në punë për zbatimin e prorgramit të PD, sigurojmë mirëqenie për familjet shqiptare

Video/ PD shënjestron dështimet e qeverisë Rama: 100 ekspertë në punë për zbatimin e prorgramit të PD, sigurojmë mirëqenie për familjet shqiptare

Partia Demokratike ka publikuar një video në rrjetet sociale përmes së cilës rreshton disa nga dështimet më serioze të qeverisë Rama, ashtu siç ato janë pasqyruar nga mediat dhe raportet ndërkombëtare.
Në përgjigje të kësaj fatkeqësie kombëtare, PD shprehet se programi ...

Read More
“Taksa 9% do zhvillojë ekonominë”/ Sefa për programin e PD: Ja si do ta ndihmojmë drejtësinë për uljen e stokut të dosjeve të prapambetura…

“Taksa 9% do zhvillojë ekonominë”/ Sefa për programin e PD: Ja si do ta ndihmojmë drejtësinë për uljen e stokut të dosjeve të prapambetura…

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike Indrit Sefa, në një intervistë për Ora News foli për programin e PD, duke prezantuar disa nga propozimet kryesore për ekonominë dhe drejtësinë. Sipas tij, taksa progresive e qeverisë Rama ka goditur ekonominë, në vçanti ...

Read More
Bejko: Prezantimi 1 vit përpara i porgramit nga PD është akt emancipues, propozimet janë tërësisht të realizueshme

Bejko: Prezantimi 1 vit përpara i porgramit nga PD është akt emancipues, propozimet janë tërësisht të realizueshme

Në një intervistë për mediat, nënkryetari i PD, Roland Bejko, ka folur për programin e Partisë Demokratike që u prezantua në Kuvendin e datës 1 qershor. Bejko e cilësoi empacipuese prezantimin e programit 1 vit para zgjedhjeve, duke i dhënë ...

Read More
Eralda Bano me ekspertët e ekonomisë Xhepa dhe Preçi: Dy mendjet më të mira në vend për ekonominë mbështesin programin e PD për uljen e taksave

Eralda Bano me ekspertët e ekonomisë Xhepa dhe Preçi: Dy mendjet më të mira në vend për ekonominë mbështesin programin e PD për uljen e taksave

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Bano, shprehet se qeveria ende nuk e kupton se po dëmton çdo qytetar dhe po zhduk frymën ekonomike të çdo sipërmarrësi apo qytetari. Në një foto të postuar në Facebook me dy ekspertët e ekonomisë Prof. ...

Read More
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13