Lajmet

Programi i PD për arsimin/ Mehmeti: "Shkollat e së ardhmes”: drekë të garantuar për gjithë nxënësit, infrastrukturë moderne, siguri për fëmijët, rritje 60% e pagave të mësuesve

Programi i PD për arsimin/ Mehmeti: "Shkollat e së ardhmes”: drekë të garantuar për gjithë nxënësit, infrastrukturë moderne, siguri për fëmijët, rritje 60% e pagave të mësuesve

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”. Eksperti i PD për arsimin Ndriçim Mehmeti ka preznatuar propozimet e PD për arsimin para Universitar dhe Profesional.   Ndriçim Mehmeti: Arsimi Para ...

Read More
Gjergj Hani: Me PD statusi i të përndjekurit politik do përfshihet si vlerë financiare me të njëjtin vlersim të statusi i ish-ushtarakut.

Gjergj Hani: Me PD statusi i të përndjekurit politik do përfshihet si vlerë financiare me të njëjtin vlersim të statusi i ish-ushtarakut.

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”. Pjesë e prezantimeve ka qenë Gjergji Hani, Sekretar për të përndjekurit politikë.   Gjergji Hani:   Të nderuar zonja e zotërinj. Ky është moment ...

Read More
Për PD-në, bujqësia deklarohet misioni i parë, pa bujqësi nuk ka zhvillim

Për PD-në, bujqësia deklarohet misioni i parë, pa bujqësi nuk ka zhvillim

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”. Pjesw e prezantimeve ka qenw edhe Prof. Doktor Rexhep Uka, i cili ka foli pwr propozimet e PD pwr bujqwsinw. Fjala ...

Read More
“Bashkitë janë kthyer në moçale korrupsioni”/ Roland Bejko: Me PD Bashkitë do jenë një hapësirë jete për gjithë qytetarët!

“Bashkitë janë kthyer në moçale korrupsioni”/ Roland Bejko: Me PD Bashkitë do jenë një hapësirë jete për gjithë qytetarët!

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”. N Gjatë fjalës së tij Roland Bejko, nënkryetar i PD, ka prezantuar programin e kwsaj forze politike pwr vetwqeverisjen vendore ...

Read More
Flutura Açka: Varfëria rritet përditë dhe të gjitha problemet kanë një emër: Edi Ramën dhe qeverisjen dështuar

Flutura Açka: Varfëria rritet përditë dhe të gjitha problemet kanë një emër: Edi Ramën dhe qeverisjen dështuar

Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”. Në fjalën e saj, nënkryetarja e PD Flutura Açka, e cila ka folur për ofertën e PD.   Fjala e Flutura ...

Read More
Prezantimi i programit të PD, Alibeaj: Mbështetje totale ndaj SPAK, PD do luftojë korrupsionin dhe varfërinë shkaktuar nga qeverisja e Ramës

Prezantimi i programit të PD, Alibeaj: Mbështetje totale ndaj SPAK, PD do luftojë korrupsionin dhe varfërinë shkaktuar nga qeverisja e Ramës

  PD ka prezantuar sot programin për zgjedhjet 2025, Sekretari i Përgjithshëm i saj ka folur për antikorrupsionin, duke prezantuar propozimet e kësaj force politikie për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Fjalimi i Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Enkelejd Alibeaj: Gjatë qeverisjes socialiste korrupsioni ...

Read More
FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË PREZANTIMIN E PROGRAMIT SHQIPËRIA MERITON MË SHUMË

FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË PREZANTIMIN E PROGRAMIT SHQIPËRIA MERITON MË SHUMË

  • Basha: Shqipëria meriton shumë më tepër.
 
  • Basha shpalos planin gjithëpërfshirës për rigjallërimin e Shqipërisë.
 
  • Lulzim Basha premton reforma gjithëpërfshirëse për të adresuar problemet ekonomike, korrupsionin dhe emigracionin e të rinjve
 
  • Basha bën thirrje për një ndryshim total për t'i ...

    Read More
Shqipëria meriton më shumë/ Basha me 100 ekspertë në zemër të simbolit kombëtar. Ja simbolika kuqezi e demokratëve...

Shqipëria meriton më shumë/ Basha me 100 ekspertë në zemër të simbolit kombëtar. Ja simbolika kuqezi e demokratëve...

Sot Basha dhe Partia Demokratike fillojnë shpalosjen e programin për zgjedhjet e ardhshme parlamentare me sloganin “Shqipëria meriton më shumë” Detajet e para nga aktiviteti lidhen me simblikën e zgjedhur për përcjelljen te qytetarët e punës të ekipit të 100 ekspertëve ...

Read More
Shqipëria meriton më shumë/ Basha zbulon sloganin dhe simbolikën kuqezi

Shqipëria meriton më shumë/ Basha zbulon sloganin dhe simbolikën kuqezi

Nesër më 1 qershor, Partia Demokratike do të shpalosë Programin e saj në sloganin SHQIPËRIA MERITON MË SHUMË! Nga postimi i Bashës duket qartë simbolika kuqezi, që ngërthen dhe mesazhin e një oferte gjithëpërfshirëse nga ana e Partisë Demokratike për ...

Read More
“500 subjekte në Lezhë penalizohen me 200 mijë lek gjobë”, Alfrida Marku: Është kurth i bashkisë për të mbuluar keqmenaxhimin financiar

“500 subjekte në Lezhë penalizohen me 200 mijë lek gjobë”, Alfrida Marku: Është kurth i bashkisë për të mbuluar keqmenaxhimin financiar

Sekretarja për Pushtetin Vendor dhe Decentralizimin në PD, Alfrida Marku, shprehet se rreth 500 subjekte në qytetin e Lezhës janë penalizuar me 200 mijë lekë gjobë nga bashkia. Në një postim në Facebook, Marku thotë se “inspektorët taksave vendore pranë ...

Read More
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20